Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Dosli mali kozaci - sta sad? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
geronimo
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2011
Poruke: 131
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Apr 27, 2011 12:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malopre sam nesto radio po akvarijumu, cackao oko biljaka - kad ugledam malog belicastog kozaka - iskocio iz grma. Onda sam gledao pazljivije po akvarijumu i video da ih ima jos. Uglavnom su se stekovali kod filtera (koji se nalazi unutar akvarijuma) tako da nema sanse da ikako dodjem do njih i odvojim ih u neku drugu posudu.

Da li postoji neki nacin da im nekako povecam sanse za prezivljavanje u akvarijumu? Zapremina je 180L a trenutno imam samo 2 koridorasa, 2 ancistrusa, jednog plekosomusa i 10ak kozica.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Apr 27, 2011 12:04 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Sre Apr 27, 2011 1:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Predpostavljam da mislis na kozice, samo im obezbedi sto vise mesta za skrivanje i ne brini. Wink Naravno pod tim mislim da im ubacis biljke kao sto su mahovina i ostale zbunaste...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
sale_
Akvarista



Registrovan: 21 Nov 2010
Poruke: 230
Lokacija: kikinda

PorukaPoslao: Sre Apr 27, 2011 1:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne diraj ih... kod filtera su jer je tu najveca koncentracija njihove hrane. mislim da ih te ribe nece maltretirati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
geronimo
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2011
Poruke: 131
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Apr 27, 2011 10:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro pretpostavljas, kozaci = kozice Smile

Akvarijum mi je trenutno u fazi cikliranja pa ne bih jos ubacivao mahovine, dok ne budem siguran da je sve u redu sto se tice vode i osvetljenja (napunjen pre 10 dana).

Motricu na njih, jer ionako ne mogu da ih nikako sada povadim, nadam se da ce bar neki preziveti i stasati do polne zrelosti Smile. A bas sam pre neki dan pazljivo gledao ove odrasle ne bih li video da nije neka trudna i nisam nista primetio Sad.

Jos nesto, nasao sam 3 njihove ljusture, znam vec da se presvlace, samo ne znam koliko cesto to rade? Jel to ima neke veze sa time da nose jajasca ili ne?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
icelord94
Akvarista



Registrovan: 27 Apr 2011
Poruke: 14
Lokacija: Jagodina

PorukaPoslao: Čet Apr 28, 2011 12:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Brzina rasta a samim tim presvlačenje je u sprezi sa ishranom. Ženke se ne presvlače dok nose jaja i male.
Uz ribice koje imaš, a ako uz njih imaš i nešto vegetacije i mesta za skrivanje, vrlo brzo će ti zauzetii akvarijum. Kod mene se u 45L namnožilo preko 500 kom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bobitina
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2011
Poruke: 162
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Čet Apr 28, 2011 8:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cao, da se nadovezem ovde da ne bi otvarao novu temu. Kozice imam oko dve nedelje u akvarijumu od 45l. Od ribica imam: 2 ksife, 1 crni moli, 12 kraljevskih neonki, 3 ancija 2 korija i 2 crvene tetre. INteresuje me kako se razmnozavaju i da li ce ih ribice dirati, da li ima je potrebna posebna hrana posto u mom gradu toga nema. Akvarijum je srednje ubiljen. Kozica imam 4 i bas su zivahne. Evo i slike akvarijuma. Hvala.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
icelord94
Akvarista



Registrovan: 27 Apr 2011
Poruke: 14
Lokacija: Jagodina

PorukaPoslao: Sre Maj 25, 2011 1:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da vas ne plašim. Počelo je krajnje stidljivo, po par komada sa dobro skrivenih mesta. Nadam se da se vidi sa slike kako je sada. Ni trunke one početne stidljivosti i straha.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Sre Maj 25, 2011 6:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bas ih dosta ima,a sigorno ce ih biti jos vise Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Maj 25, 2011 8:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlična slika.

Nakon koliko vremena od rađanja malih, kozica ponovo može da nosi jaja?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
icelord94
Akvarista



Registrovan: 27 Apr 2011
Poruke: 14
Lokacija: Jagodina

PorukaPoslao: Čet Maj 26, 2011 1:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene su u akvarijumu od 50ak litara oko 1000 komada. Dok sam ih imao manje stalno sam pratio i, koliko sam mogao da zapazim, već posle 7 dana od otresanja mladunaca ženka je ponovo imala jaja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan Milenkovic
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2011
Poruke: 14

PorukaPoslao: Sre Jul 06, 2011 9:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam u akvarujum ubacio tri red cherry kozice,dve zenke i muzijak,jedna zenka je bila ,,trudna,,i posle nekog vremena su se izlegli,bilo ih je dvanaest,sad je ista zenka imala jaja i izlegle su se bebe i jedna od beba iz prosle generacije ima jaja zute boje u ,,stomaku,,.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mali akvarijum NANO TANK Kacica Početak u akvaristici 11 Sre Mar 15, 2023 5:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali ancistrusi Ascaron Razmena 2 Pet Sep 30, 2022 5:11 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali discusi Onix21 Tražnja 0 Ned Feb 13, 2022 8:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali Algari Yaesu Razmnožavanje 0 Sre Apr 07, 2021 8:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali Akvarijum nikouro Početak u akvaristici 47 Pet Okt 23, 2020 11:51 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License