Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Amano, Red Cherry i PPS-pro mikro elementi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
sale_
Akvarista



Registrovan: 21 Nov 2010
Poruke: 230
Lokacija: kikinda

PorukaPoslao: Uto Apr 12, 2011 6:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zamolio bih iskusnije da mi pomognu. hteo bih da dodajem mikro elemente po PPS-u, ali me brine prisustvo bakra. Da li bi propisana dnevna kolicina bila fatalna za kozice ili bih mogao da prodjem sa manjim dozama ? koliko znam, bakar je u helatnom obliku, negde sam vec procitao da bi trebalo da bude bezbedno, ali me intereuje informacija iz prve ruke.

ne bih da eksperimentisem pa ako neko ima iskustva, bio bih mu zahvalan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Apr 12, 2011 6:00 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 12, 2011 6:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako dodajes propisanu kolicinu u vidu nekog gotovog proizvoda, bezbedno je.
Ako koristis neki mix, valjalo bi proveriti prema sadrzaju. Na APC sajtu je racunato iz CSM-a i to je bezbedno. Sta ces ti koristiti za mikro?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
el_stupido
Akvarista



Registrovan: 05 Maj 2010
Poruke: 238
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Apr 12, 2011 9:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

PPS-pro je sasvim bezbedan za kozice, koristim ga 2 godine i kozice se razmnozavaju i sretne su
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN MessengerICQ broj
Dusan79
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2010
Poruke: 148
Lokacija: Beograd-Zvezdara

PorukaPoslao: Sre Apr 13, 2011 6:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E sad, da li je od CSM+B ili je to samo slučajnost, ali malo malo pa mi kozica rikne nakon dodavanja CSM-a. Ranije nisu crkavale ovim tempom, jeste tu i tamo po neka, ali sad bas pratim i pola sata nakon dodavanja vidim bar 1-2 da capnu. Uglavnom matorije, veće kozice.
Možda i nema veze sa CSM-om, odnosno bakrom, ali to je moje zapažanje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
el_stupido
Akvarista



Registrovan: 05 Maj 2010
Poruke: 238
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Apr 13, 2011 10:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja ga koristim isto ali nisam primetio da smeta kozicama
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN MessengerICQ broj
Dusan79
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2010
Poruke: 148
Lokacija: Beograd-Zvezdara

PorukaPoslao: Čet Apr 14, 2011 2:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa kazem, moguce da je nesto deseto u pitanju, a sto smeta kozama. Samo, desava se kada ubacujem CSM+B, ali me to nece odvratiti od ubacivanja istog, jer bilju ocigledno prija. Nastavicu da posmatram, pa cu da vidim. Mozda drugacije reaguje u zavisnosti od tvrdoce vode, drugih nekih parametara....svasta je u opticaju. Mozda samo starost cini svoje, pa se eto potrefilo.... Confused
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
icelord94
Akvarista



Registrovan: 27 Apr 2011
Poruke: 14
Lokacija: Jagodina

PorukaPoslao: Čet Apr 28, 2011 12:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene se dešava da periodično dolazi do uginuća kozica bez ikakvog spoljnjeg razloga. Vrlo brzo sam ukapirao da tako idu smene generacija. Ako dođe do brojnije generacije i kada im dođe vreme za kraj ima masovnijeg umiranja.
Samo obrati pažnju da li ti umire isti uzrast kozica. Ako je da onda je to to.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potrebni mikro crvi DonderionBerik Tražnja 1 Pon Jul 18, 2022 6:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kupujem Red Cherry kozice NS uki01 Tražnja 0 Sre Mar 30, 2022 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Red Cherry kozice i Helene puzevi nikouro Ponuda 9 Pon Maj 31, 2021 1:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Red cherry kozice Uros Kg Ponuda 1 Sre Dec 02, 2020 8:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Red cherry ili sakura red Uros Kg Ostali Stanovnici 1 Ned Nov 29, 2020 9:34 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License