Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Uradi sam - Top filter Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Apr 03, 2011 5:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prva mana : Nemora i moze. Naime, moze pod haubom a sa druge strane i nemora. Sve zavisi dali je hauba viseca ili ne.
Druga. Delimicno jeste istina sto opet zavisi od vrste potapajuce pumpe. Ima nekoliko tipova pumpi koje mogu da promene nacin podizanja prljavstine. Sa druge strane, i kod prelivnih cevi koje vezuju akvarijum sa filterom imate jednu ili dve tacke gde cevi sakupljaju prljavu vodu.
Kod ovog filtera jedina mana jeste ( ako jeste mana ) to sto je potopna pumpa u akvarijumu mada ako se odradi veci filter, i to se da promeniti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Apr 03, 2011 5:41 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

zedochok
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2011
Poruke: 368
Lokacija: Sombor, BB

PorukaPoslao: Ned Apr 03, 2011 7:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To su uvek teme za razmisljenje.
Mene je mucilo to uzimanje vode sa vise mesta pri dnu.
Praveci pozadinu od stiropora sam to resio na dosta dobar nacin ali nemam finalnu ideju kako to izvesti (sakriti) bez pozadine...
Uskoro punim jedan od 300l pa nisam odlucio kako da sve resim.
Ova varijanta filtera mi se svidja, samo jos razraditi kako sprovesti cevi za uzimanje vode?
Mozda neku linijsku pumpu, ne znam...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Apr 03, 2011 9:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ideje su uvek dobro dosle, a kada se diskutuje o necemu onda se ideje same stvaraju i definisu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zedochok
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2011
Poruke: 368
Lokacija: Sombor, BB

PorukaPoslao: Ned Apr 03, 2011 9:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naravno

Negde sam zagubio slike od ovog mog resenja, cim nadjem postovacu da vidite kako sam resio
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Raka
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 516
Lokacija: mladenovac

PorukaPoslao: Pon Apr 04, 2011 12:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav ovo je dobar krovni filter kopija singapurskog plasticnog filtera i mlogo je praktican i lepo cisti vodu.i ne vidi se u krovu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
kamikaza
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2011
Poruke: 12
Lokacija: Sirig/Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Apr 29, 2011 10:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav...i sam imam top-filter u svom akvarijumu,doduse ne celom sirinom akvarijuma,vec blize 1/2. Sama pumpa je sakrivena u odvojenoj komori ogradjenoj 3d pozadinom,i istina je da u pocetku nije uspevala da pokupi svu prljavstinu,ali se to resilo dodavanjem 15-ak koridorasa koji stalno jure po dnu i istu podizu,pa ih pumpa od 2000l/h sa lakocom kupi.Za sada filter radi odlicno i ja sam prezadovoljan njime!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Apr 29, 2011 10:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li bi mogao slike tog filtera da postavis u temi ??? Bilo bi korisno videti tvoje resenje filtracije vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kamikaza
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2011
Poruke: 12
Lokacija: Sirig/Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Apr 29, 2011 10:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije nikakav problem,vrlo rado,ali imajte na umu da sama tvorevina tog filtera nije moja,akvarijum je kupljen takav,znaci neko ga je vec koristio. Slike ce bitisSto pre okacene,ali je sam sistem razlicit od tvog.Ne radi na principu preliva,vec mu je dno resetkasto.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zuja
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2011
Poruke: 156
Lokacija: Mladenovac

PorukaPoslao: Pet Apr 29, 2011 10:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jos jedna mana ovog filtera je to sto u akvarijumu gde ima bilja cesto zna da dodje do zapusenja motorne glave otpalim liscem . Koga ne mrzi da povremeno ocisti motornu glavu ovo je idealan tip filtracije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mejson
Akvarista



Registrovan: 29 Apr 2011
Poruke: 75
Lokacija: kursumlija

PorukaPoslao: Pon Maj 02, 2011 11:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikouro svaka cast za filter! ja sam trenutno stavio neku flasu iznad akvarijuma , a u nju stavio kofil i aktivni ugalj.... za sad radi lepo, ali ipak cu ja bolje napraviti neki ovakav kao tvoj.. full je
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Maj 03, 2011 3:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mana ovog filtera je .... ma nije filtera nego ostalih "delova", je ta sto mora da se cilja odredjena pumpa.


Image

sve ostalo je ok
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Raka
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 516
Lokacija: mladenovac

PorukaPoslao: Čet Maj 05, 2011 12:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sad mogu da naprave krovni filter i klinci ...kupi zazdinjeru za cvece ima ih od 40-50- 60-70cm kupi fontanu i napravi takav filter kao sto je pre bijo singapurski plavi filter od plastike...sutra cu ubaciti kako to izgleda...laksije nego od stakla i lepse...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Maj 06, 2011 7:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I to je ideja ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kamikaza
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2011
Poruke: 12
Lokacija: Sirig/Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Maj 09, 2011 4:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo na koji nacin je to reseno kod mene!!!

Image

na desnom kraju akvarijuma ostavljen je oko 1 cm prostora za usis vode izmedju pozadine i stakla,i tako celom visinom akvarijuma

Image

I na ovoj strani se voda vraca u kvarijum!

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
darko0262
Akvarista



Registrovan: 24 Jul 2011
Poruke: 17

PorukaPoslao: Čet Avg 04, 2011 8:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a dali ovaj filter ima komoru za talog?
elim da napravim ovakav filter pa me interesuje koja bi bila ok njegova duzina? ak. je 75cm oko 130l.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sundjer filter ili unutrasnji filter ... Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Ned Mar 20, 2022 9:48 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License