Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 početnički akvarijum 30x40x24 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
shaca pochetnik
Akvarista



Registrovan: 27 Apr 2010
Poruke: 21
Lokacija: Stara Pazova

PorukaPoslao: Ned Maj 15, 2011 3:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pošto sam početnik u akvaristici, interesuje me koje biljke i ribice su odgovarajuće za ovakav akvarijum, za podlogu sam kupio 2 kg kvarcnog peska, imam potapajuću pumpu, grejač i armaturu za neonsko svetlo, koje planiram da ugradim u poklopac od iverice, koja jačina svetla bi bila optimalna za tu veličinu akvarijuma, hvala unapred??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Maj 15, 2011 3:59 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

gocha
Akvarista



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 609
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Ned Maj 15, 2011 6:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

stedna od 20w + zemlja pod pesak i sve ce uspevati od biljnog sveta,ako ne biljni bilo koje osvetljenje...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
shaca pochetnik
Akvarista



Registrovan: 27 Apr 2010
Poruke: 21
Lokacija: Stara Pazova

PorukaPoslao: Ned Maj 15, 2011 9:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala,interesuje me koliki je optimalan broj ribica za ovakav akvarijum, sviđaju mi se tetre, pa bi napravio neku kombinaciju sa njima??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
MarkoNg
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Nov 2010
Poruke: 224
Lokacija: Negotin

PorukaPoslao: Ned Maj 15, 2011 9:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Obično se za podlogu za gajenje biljaka stavlja kvarcni pesak, granulacija od 1mm do 3-4 mm prečnika zrna, i to tako da prvi sloj(npr. debljine 2-3 cm) bude sitnija granulacija, 1-2mm, a drugi, gornji sloj(npr. debljine 2-3 cm) da bude krupnija granulacija 3-4 mm. Sa debljinom podloge se može eksperimentisati, npr. kod mene u akvarijumu napred je debljina podloge oko 5 cm, a u zadnjem delu debljina je oko 10 cm.
i najbolje je treset uzeti


evo za podlogu kako ide...vidim pitas u drugu temu, pitaj ovde sve sto ti treba.....inace ovaj tekst je napisao drugi clan foruma samo sam kopirao
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
shaca pochetnik
Akvarista



Registrovan: 27 Apr 2010
Poruke: 21
Lokacija: Stara Pazova

PorukaPoslao: Ned Maj 15, 2011 9:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala, nemam preteranog iskustva sa forumom, dali je potrebno prethodno izvršiti ispiranje i treseta, kao i peska??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nenad88
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2011
Poruke: 127
Lokacija: zajecar

PorukaPoslao: Ned Maj 15, 2011 9:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne treset ja kod mene nisam ispirao a pesak jesam
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MarkoNg
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Nov 2010
Poruke: 224
Lokacija: Negotin

PorukaPoslao: Ned Maj 15, 2011 9:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja imam biljke, sve koje su ti potrebne, imas privatnu poruku od mene procitaj pa odgovori
i za sve nas ovde pitaj u tvojoj temi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
shaca pochetnik
Akvarista



Registrovan: 27 Apr 2010
Poruke: 21
Lokacija: Stara Pazova

PorukaPoslao: Ned Maj 15, 2011 9:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

OK, mislim da ću se snaći, nego u toj veličini akvarijuma koliki je optimalan broj riba??
I koje vrste biljaka staviti??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
MarkoNg
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Nov 2010
Poruke: 224
Lokacija: Negotin

PorukaPoslao: Ned Maj 15, 2011 9:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

najbolje ti je jedno jato neonkica.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gocha
Akvarista



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 609
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Ned Maj 15, 2011 11:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel ima neka ribica da ti se svidja,ako ima onda ustimujes aq po njoj,ili obrnuto ako volis nekakkav tip akvarijuma(ciklidni(sa puno kamenja) i biljni) pa po njemu odaberes ribice....Wink
SAmo polako...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
shaca pochetnik
Akvarista



Registrovan: 27 Apr 2010
Poruke: 21
Lokacija: Stara Pazova

PorukaPoslao: Pon Maj 16, 2011 9:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U principu meni se sviđaju sve vrste tetri, pogotovo bentozi, pa bi u odnosu na tu vrstu riba napravio i ukomponovao bilje, neki panj vinove loze, itd...pretpostavljam da je to ok??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
MarkoNg
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Nov 2010
Poruke: 224
Lokacija: Negotin

PorukaPoslao: Pon Maj 16, 2011 9:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mozes malo loze, pa na nju da vezes malo mahovine....to moze lepo da ispadne i nesto prvog i srednjeg plana...da se popuni prazan deo, ne nesto rpevise bilja ali da bude lepo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License