Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 2/3 loših vesti Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
milan milan
Akvarista



Registrovan: 26 Apr 2011
Poruke: 90
Lokacija: BG Konjarnik

PorukaPoslao: Sre Maj 18, 2011 9:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na žalost imam 2/3 loših vesti u vezi sa porodjajem jedne moje gupike. Pre tri dana na svet je donela 22 malca, živa i zdrava. Onda se nešto iskomplikovalo. Znajući je od ranije da su joj mogućnosti daleko veće nego 22 malca a i sa stomakom još uvek prisutnim kao da se i nije porodila, ostavio sam je u porodilištu i na dalje. Naredna tri dana, sve do noćas, nije rodila ni jednog malca. Jutros kad sam otišao u jutarnju vizitu doživeo sam neprijatno iznenadjenje. Izbrojao sam 52 mrtva malca. Ovako nešto nikad nisam imao prilike da doživim i da čujem. Pritom ono što mi je još više zbunjujuće je činjenica da ovi malci jutrošnji su krupniji nego oni živi od pre tri dana, kako sad to?? I šta je moglo da utiče na prekid porodjaja i smrt 2/3 malaca? Mama je bila odvojena pre četiri dana u porodilište i nije dirana za to vreme. Na isti način kako sam sada postupao, tretiram i sve druge mame živorotke pred porodjaj i nisam imao ni približno slično ovom iskustvo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Maj 18, 2011 9:58 am Snimi Poruku Nazad na vrh

deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sre Maj 18, 2011 10:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod gupika se ovo retko desava da zenka prenosi male. Zato su ti ovi veci koji su se kasnije rodili mrtvi jer ih je prenosila. Desava se da zbog necega se uplasi i nece da porodi nove male i jednostavnu uginu u stomaku. Kod Plati i Moli je normalno da im uginulih malih dok kod gupi retka pojava. Ne treba da se brines sneke strane je to normalno. Treba samo malo vise zatamniti gde je zenka u porodilistu i 2x na dan dati hranu dok ne vidis male. To je to Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
milan milan
Akvarista



Registrovan: 26 Apr 2011
Poruke: 90
Lokacija: BG Konjarnik

PorukaPoslao: Sre Maj 18, 2011 10:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Deak, stvarno sam se našao u čudu kad jutros videh. Prihvatam savet za smanjenje osvetlenja samog porodilišta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sre Maj 18, 2011 10:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Treba im obezbediti mir dok su u porodilistu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License