Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pitanje za gupiku Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
FcJagodina
Akvarista



Registrovan: 21 Mar 2011
Poruke: 91

PorukaPoslao: Uto Maj 24, 2011 6:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li smem gupiku da stavim u balon od 5 litra onaj za vodu i da cekam da se izmresti posto je skotna!? a inace imam mrestilicu ali u njoj su jos uvek male ribice od proslog mresta i strah me da je ne stavljam opet u mrestilicu da ih ne pojede!?

btw.nemam drugi akvarijum kako bih je premestio tamo niti filtere,pumpe...Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Maj 24, 2011 6:27 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Hemac88
Akvarista



Registrovan: 23 Jan 2011
Poruke: 155
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Uto Maj 24, 2011 6:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam kako zamisljas da je uopste izmrestis u tom balonu, ali je po meni ne izvodljivo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
FcJagodina
Akvarista



Registrovan: 21 Mar 2011
Poruke: 91

PorukaPoslao: Uto Maj 24, 2011 6:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa kako izmrestis u mrestilici? isti fazon smo sto ne moze da pojede ikru...a inace imam utisak da ni ne jede ikru ova zenka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mejson
Akvarista



Registrovan: 29 Apr 2011
Poruke: 75
Lokacija: kursumlija

PorukaPoslao: Uto Maj 24, 2011 6:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam gupi, ksifo , moli mrestio i u serpama.. ubaci samo vodu iz akvarijuma i cekaj... ne valja samo ako je bas rano ubacis pa ribica sedi tu nedelju dana.. ako si siguran ubacuj slobodno! mogao bi da oblozis taj balon sa necim da je ne bi plasio kada joj prilazis . srecno! ... a da! imas na ovom forumu dosta vrsta mrestilica sto su ljudi postavili u diy varijanti. potrazi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
FcJagodina
Akvarista



Registrovan: 21 Mar 2011
Poruke: 91

PorukaPoslao: Uto Maj 24, 2011 6:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

eee hvala,to me je interesovalo!! da vidim da li ima neko ko je isto radio taj fazon Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MiMa987
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2010
Poruke: 461
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 24, 2011 6:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gupika radja zive malce, u principu moze da se izmresti u tom balonu, ali je najvece pitanje sta ces onda sa malcima, posto nemas filter ni pumpu za vazduh.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
FcJagodina
Akvarista



Registrovan: 21 Mar 2011
Poruke: 91

PorukaPoslao: Uto Maj 24, 2011 7:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa prebacicu ih u mrestilicu gde su ovi malo veci od 2,3 nedelje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gocha
Akvarista



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 609
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Uto Maj 24, 2011 7:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

slobodno..... Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
liba
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2010
Poruke: 266
Lokacija: Tesanj Bosna i Hercegovina

PorukaPoslao: Uto Maj 24, 2011 7:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo ja cu ti ukratko reci kako da unaprijedis tu mrestilicu


Ako imas mrezicu(cesto bude na kutiji kivija ili naranci) i stavis je na pola mrestilice i malci propadaju dole a majka ostaje gore to je najsigurniji nacin evo tako mrestim vise od cetiri mjeseca i uspjesno je


Pozzz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
FcJagodina
Akvarista



Registrovan: 21 Mar 2011
Poruke: 91

PorukaPoslao: Uto Maj 24, 2011 8:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

eeej,al nemam ja mrezicu nego ovu
http://www.kupindo.com/kotilic.....338576.jpg
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
black dragon
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 29 Apr 2011
Poruke: 220
Lokacija: bojnik(okolina leskovca)

PorukaPoslao: Uto Maj 24, 2011 9:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam moje gupike i black moli i narandzaste ksifoe i platike mrestio u ciniji

na dnu balona stavi malo krupnije kamencice(1-2 cm)
ili mrezicu (kao sto je rekao liba)i omrestice se ali uz kamencice ce mozda 1/3 biti pojedena
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
milan milan
Akvarista



Registrovan: 26 Apr 2011
Poruke: 90
Lokacija: BG Konjarnik

PorukaPoslao: Uto Maj 24, 2011 9:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ona će ti se bes problema poroditi u tom balonu, samo šta ćeš posle sa malcima. Mnogo će ih biti a još i oni stari pa svi zajedno u mrestilicu a pritom nemaš dovod vazduha. Nabavi još jedan akvarijum samo za malce, ovako ih malo mučiš po meni. Akvarijum od 30l ti je ok za malce da mogu normalno da se razvijaju. Nije sama mrestilica sasvim ok za život malaca.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
FcJagodina
Akvarista



Registrovan: 21 Mar 2011
Poruke: 91

PorukaPoslao: Uto Maj 24, 2011 9:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a morao bih u akvarijum od 30l da kupim i pumpu,filter,grej jel da?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
milan milan
Akvarista



Registrovan: 26 Apr 2011
Poruke: 90
Lokacija: BG Konjarnik

PorukaPoslao: Uto Maj 24, 2011 9:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa bilo bi dobro ako možeš. Ako ne uzmi barem pumpu i filter a grejač može i da sačeka. Ide toplije vreme pa im i nije preko potreban. Ali ako ne uzmeš i ništa od toga opet si im mnogo učinio povećanjem litraže na 30l u odnosu na mrestilicu gde su sad. Samo bez filtera voda će se brzo uprljati, čestim menjanjem činiš stres po ribe i skraćuješ im život. Ako se odlučiš na ak bez filtera, menjaj trećinu vode po potrebi. ali sa ostajalom vodom menjaj tu trećinu vode. Ipak nabavi pumpu i filter ako možeš, em što ti je tako jednostavnije i čistije em je bolje za ribe. Srećno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
FcJagodina
Akvarista



Registrovan: 21 Mar 2011
Poruke: 91

PorukaPoslao: Uto Maj 24, 2011 11:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala ti puno !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pitanje za rasvetu Milivoje Lampa Rasveta 4 Pon Nov 20, 2023 10:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka trihogaster napao gupiku nikola791 Bolest 5 Čet Apr 08, 2021 10:58 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje za vlasnike Juwel Ria Rooster Akvarijumi 3 Čet Apr 01, 2021 10:20 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka co2 pitanje denza025 Ostala oprema 3 Čet Avg 06, 2020 7:53 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License