Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mrest neonkica (Paracheyrodon innesi) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
gocha
Akvarista



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 609
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Sub Maj 14, 2011 8:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E ovako posle dugog proucavanje njih resio sam da okusam srecu... Smile
Sada pripremam sve sto mi treba pa kada sve to sredim uslikacu i okaciti...
Pa do tada bi bilo lepo da ako je neko izmrestio ili pokusao da kaze neko svoje iskustvo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Maj 14, 2011 8:24 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

icelord94
Akvarista



Registrovan: 27 Apr 2011
Poruke: 14
Lokacija: Jagodina

PorukaPoslao: Pet Maj 27, 2011 1:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre svega potrebna ti je jako meka voda. Dobre rezultate sam dobio filtriranjem zrnaca mangrova jedno 2 nedelje u toj vodi čime se obezbeđuje povoljna kiselost. U početku nije bilo rezultata jer su mi munjevito jele ikru. Probao sam sa mrezicom (kao za zebrice) ali je onda previše ikre bilo neoplođeno. Na kraju je upalilo u uzanom, plitkom i dugačkom akvarijumu sa crnim kamenčićima (veličine graška) i čupavim bilkama klase Drezga (Ceratophyllum demersum, npr) zakačenim za podlogu u vidu odvojenih grmova. Upravo su u njima ženke najviše bacale ikru. Mužjaci su stizali da oplode ikru koja je upadala između kamenčića pa nisu mogli da je pojedu.
Kasnije sam išao sa nekim varijacijama sa mrežicom na 1cm od dna na koji sam montirao istu podlogu. Taj sloj je bio spojen na filter koji je skupljao ikru u džepovima. U principu nije bilo neke velike razlike u efikasnosti ali morao sam i to da probam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mrest black moly Ivana Brkovic Razmnožavanje 3 Čet Nov 25, 2021 1:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest trihogastera, mrest skalara angelfishinheaven Razmnožavanje 0 Ned Jan 31, 2021 3:11 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalar florida i zlatni skalar? Povol... angelfishinheaven Ribe 12 Pet Jan 29, 2021 11:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest borca Petric Nikola Razmnožavanje 1 Pon Dec 21, 2020 5:18 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest Barbusa Tetrazone Aki1710 Razmnožavanje 0 Sre Apr 01, 2020 8:52 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License