Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pecina od kokosovog oraha Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Apr 25, 2009 4:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pravljenje pecine od kokosovog oraha je veoma jednostavno i brzo. Potrebno je da u nekoj od prodavnica kupite kokosov orah. Kad dodjete kuci uzmete kokos i presecete ga na pola.

Image

Image

Kad ste to uradili sledece sto treba da uradite jeste da izbacite sve iz njega.

Image

Kad ste to zavrsili dobili ste dve pecine koje su skoro gotove.

Image

Potrebno je da napravite ulaz gde ce ulaziti vase ribe.

Image

Sledece na redu je potapanje vasih pecina. Kokosov orah se sam po sebi brzo potapa.

Image

Kad je pecina potopljena mozete za nju vezati mahovinu kako bi estetski izgledalo lepse.

Image

U akvarijumu ce to izgledati ovako:

Image

Ovako izgleda kad ribe ribe pocnu da koriste svoje pecine.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Apr 25, 2009 4:32 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Nikola
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Okt 2009
Poruke: 5

PorukaPoslao: Čet Okt 22, 2009 7:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E molim te, reci mi cime da isecem ovaj kokosov orah....da ga lepo izrecem kao ti na slici ??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Okt 22, 2009 8:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sa testerom, ako hoces da bude bas fino secenje uzmi onu za gvozdje sto ima sitne zube.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Nikola
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Okt 2009
Poruke: 5

PorukaPoslao: Čet Okt 22, 2009 10:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uspeo sam Smile....aj samo mi jos reci da li trebam da ga operem ili nesto uradim pre nego sto ga potopim u akvarijum Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Okt 22, 2009 10:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Operi ga, ne skodi Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Nikola
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Okt 2009
Poruke: 5

PorukaPoslao: Čet Okt 22, 2009 10:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

xwala....brate puno...mislim da je ovo bash lepo detalj u akvarijumu....ako imas jos neki predlog kako da odradim akvarijum daces mi...okacicu sliku mog akvarijuma...posto sam nov u ovome.. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ika97
Banovan
Banovan



Registrovan: 02 Nov 2009
Poruke: 210

PorukaPoslao: Ned Nov 15, 2009 12:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da li se pravi otvor sa obe ili samo sa jedne strane ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Nov 15, 2009 12:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Obicno svi prave sa jedne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
mishel
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 23 Nov 2009
Poruke: 4

PorukaPoslao: Pon Nov 23, 2009 2:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sjajno! Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ika97
Banovan
Banovan



Registrovan: 02 Nov 2009
Poruke: 210

PorukaPoslao: Pon Nov 23, 2009 4:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala ! dobra ti je ova ideja za kokos
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pon Nov 23, 2009 9:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupis kokos . Sa jedne od bocnih spicastijih strana nalaze se tri udubljenja . To mozes probusiti s odvrtkom srafcigerom i cekicem. Pustis mleko da istece. Popijes ga ako ti se svidi. Uzmes ubodnu testeru i napravis krug oko kokosa i iseces rupu. Moze to i tako da se izvede . Ili preseces kokos na pola .Napominjem da je kokos veoma veoma tvrd i da je potrebno i danima da potone u vodu. Naravno pre svega ovoga izvadis ,,meso,, kokos sa strane .Moze da se osusi u komadima i da se kasnije izrenda ,i pravis kolace ,probo sam super je .Pravili smo Ruske kape-kolace. Kokos je potrebno dosta iskuvavati jer ima dosta masnoce u sebi .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sasha83
Akvarista



Registrovan: 07 Apr 2010
Poruke: 67
Lokacija: lapovo

PorukaPoslao: Ned Apr 11, 2010 1:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da li treba kokos da iskuvavam pre nego sto ga stavim u vodu i posle koliko ce on da potone
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
garda011
Akvarista



Registrovan: 29 Jan 2010
Poruke: 244
Lokacija: beograd, resnik

PorukaPoslao: Ned Apr 11, 2010 1:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

tone odmah i bez iskuvavanja a potrehbno je iskuvati
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nenad-Kg
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2010
Poruke: 489
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Ned Apr 11, 2010 11:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam kuvao a posle nekog vremena ancistrus ga obradi pa bude gladak ko..staklo Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
vlada0001
Akvarista



Registrovan: 14 Mar 2010
Poruke: 145
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 11, 2010 10:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kuvas ga obavezno kako bi unistio sve ono sto se na njemu i u njemu nalazi a ne bi smelo da dodje u aq.
Ja sam svoj cak i smirglom par puta presao kako bi skinuo sve one "koncice"sa spoljne strane. Nisam hteo da mi se odvajaju u vodi a na izgledu i atraktivnosti nista nisam izgubio. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka List domaceg oraha u betta akvarijumu BlackRaven Početak u akvaristici 3 Pet Nov 08, 2019 1:42 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pecina od kokosa srki.acs Arhiva Malih Oglasa 5 Sre Dec 16, 2015 12:50 am Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati pecina od kokosovog oraha stefanrudi Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Okt 15, 2014 4:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pecina, drvo, zaklon ili slicno... reventon Arhiva Malih Oglasa 1 Ned Apr 21, 2013 12:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moj par ancitrusa za razmnozavanje i ... darko.potic.33 Razmnožavanje 18 Sub Feb 23, 2013 9:10 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License