Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Artemia salina Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
neca
Akvarista



Registrovan: 02 Dec 2010
Poruke: 287
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Sre Jan 19, 2011 9:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma ne za hranu ovako da ih gajim....koliko slana voda?koji filter i dal moze filter i kako hraniti?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jan 19, 2011 9:55 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Čet Jan 20, 2011 8:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Artemia ce ti retko narasti do 1cm velicine jedino ako bas pogodis sve uslove za njih. Ja ih odrzavam do 7 dana u slanoj vodi (1 supena kasika soli na 1l vode). Treba im jako puno aeracije jer inace nece preziveti.
Ciklus artemije je kratak jer nakon 24-36h se izlezu sa 7-21 dan su polno zreli i pocinju da se pare. Zive samo nekoliko meseci i svakih 5 dana bacaju ikru. Mlade i odrasle artemije jedu alge koji su za nas jedva vidljive. Filter zabravi jer ces ih tako samo ubiti. Temperatura im odgovara negde oko 30C.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
neca
Akvarista



Registrovan: 02 Dec 2010
Poruke: 287
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Čet Jan 20, 2011 8:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dali je tacno da se mogu hvaniti kvascom?neverujem da ce se te alge uvek razviti da bi mogle da se hrane.......
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Jan 23, 2011 12:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kupio sam serinu kesicu artemije pise da se sipa u 500 ml vode.......itd. E sad prodavacica mi rece da spricem uzimam artemiju zajedno sa vodom it je to. Ovde sam procitao malo drugacije. Aj sad recite da li mogu tako da uzimam i koliko bi trebalo da dajem ribicama. Imam oko 30 malaca u akvarijmu od 20 l. Prodavacica mi rece 5 ml dnevno, znaci pun spric. Malo me to buni ako dajem 5 ml dnevno a imam 500 ml vode , znaci 100 dana. Shocked Shocked Shocked
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Weseli
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2010
Poruke: 244
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jan 23, 2011 10:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

neces moci da zamislis koliko stane artemije u tih 5ml sprica Smile nestace ti artemija za nedelju dana, mozda i pre Wink samo pre nego sto ih vadis sricem stavi lampu pored te flase gde drzis artemiju da se sve okupe pa da ih lakse izvadis.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
el_stupido
Akvarista



Registrovan: 05 Maj 2010
Poruke: 238
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jan 23, 2011 11:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne bi valjalo da dajes direktno artemiju sa vodom u kojoj se izlegla, napravi neku cediljku, zenska carapa ili nesto (ja koristim tkaninu muslin) i procedi artemiu kroz to, properi je na cesmi i tek onda daj malima, ta kesica je za jednu upotrebu vece kolicine mladji, inace artemija ne valja da stoji par dana i da se mucka jer gubi na hranljivosti, ponavljam nakon izleganja do 24 casa treba da se da ribama jer tada imaju najvise proteina u sebi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN MessengerICQ broj
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Jan 23, 2011 3:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na zalost trenutno nemam vecu kolicinu mladji, ali nema veze dacu odraslim ribama. Reci mi samo odvadim spricom koliko mi treba operem i procedim ili sve properem?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Atanas011
Akvarista



Registrovan: 11 Maj 2010
Poruke: 320
Lokacija: Beograd - Medak

PorukaPoslao: Ned Jan 23, 2011 4:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa, ne moraš sve da aktiviraš. Uzmi pola kesice, a ostatak prespi u bočicu za urin, zatvori i stavi na tamno mesto do sledeće upotrebe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Jan 23, 2011 4:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

uU pravu si , tamo pise cela kesa u 500 ml vode, koliko vode da stavim ako stavim npr. trecinu kese ili da stavim isto u pola litra vode?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
el_stupido
Akvarista



Registrovan: 05 Maj 2010
Poruke: 238
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jan 23, 2011 4:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ta artemia je napravljena zajedno sa odredjenom kolicinom soli, po nekom pravilu na litru vode ide 25 grama soli, znaci kod tebe je 12.5 grama soli i artemia na pola litre vode, sve to primeni na kolicine koje ti zelis i pogledaj link koji sam postavio kako da se izlegu i kako da odvojis artemiu od ljuski
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN MessengerICQ broj
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Jan 23, 2011 5:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok, hvala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
banjala
Akvarista



Registrovan: 11 Avg 2010
Poruke: 134
Lokacija: Beograd-Zarkovo

PorukaPoslao: Sre Mar 16, 2011 11:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko artemija moze da zivi bez ikakvog hranjenja?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
el_stupido
Akvarista



Registrovan: 05 Maj 2010
Poruke: 238
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Mar 16, 2011 12:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

par dana
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN MessengerICQ broj
Mirko_98
Akvarista



Registrovan: 16 Maj 2011
Poruke: 293
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sub Jun 11, 2011 8:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja ne znam kako da odvojim artemiju od ljuski kad dajem malcima dobiju više od pola ljuski
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Sub Jun 11, 2011 11:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Namamis je pomocu svetlosti, neke lampe ili sta vec, na jednu stranu, dalje od ljustura i izvuces je crevom...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Potrebna artemia za riblju mladj Ludimir Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Apr 15, 2016 8:02 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sera Artemia-mix Shika Ishrana 7 Uto Feb 09, 2016 10:33 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka artemija salina-rinfuz gupi-pet svet Gupi & Pet Svet 0 Čet Nov 05, 2015 3:20 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sanders Artemia Premium Grade - 425g Aquashop Aquashop 1 Pon Apr 06, 2015 1:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka potrebna artemia Stefan993 Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Dec 14, 2013 12:48 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License