Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Jezerce za KOI sarane Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
jecham
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2011
Poruke: 88
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Jun 12, 2011 1:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto je staro jezerce zatrpano(stara folija od bazena je pocela da pusta vodu i nije joj bilo spasa), doslo je vreme da se pravi novo - betonsko.
U planu su dimenzije 2m x 1,5m i dubina oko 1- 1,2m.
zemljani radovi su trenutno prekinuti a za sad izgleda ovako:

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jun 12, 2011 1:13 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Neon Nitro
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 17 Mar 2011
Poruke: 403
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Jun 12, 2011 1:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo mi to izgleda neprirodno, sto ga ne napravis u nekom nepravilnom obliku Smile Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
jecham
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2011
Poruke: 88
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Jun 12, 2011 2:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam da je neprirodno, ali takav je plan za sad. Bazen ce biti iznad zemlje jedno ~40cm, da ne bi mogle zabe da ulaze unutra. Oblik pravougaoni. Leti ce mu hladovinu praviti smokva i grozdje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jun 12, 2011 6:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bitno je da su radovi poceli, jer sve sto se pocne i zavrsi se Wink Jel zabe treba iz nekog odredjenog razloga da ulazi unutra?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Neon Nitro
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 17 Mar 2011
Poruke: 403
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Jun 12, 2011 7:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa zabe bi mu verovatno jele mladj i ikru, pa zato pravi zastitu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
jecham
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2011
Poruke: 88
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Jun 12, 2011 9:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U starom bazenu(dok je bio skoro ravan sa zemljom) sam imao milione punoglavaca(a KOI nisu hteli da ih jedu- mozda zato sto su bili dosta manji), pa sam morao da praznim ceo bazen i sve ponovo da bi se oslobodio te napasti, tako da sam resio mehanicki da ih se resim(tj. da im napravim barikadu).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Ned Jun 12, 2011 9:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

fino si zapoceo...molio bih te da samo slikas svaki korak rada...posto i ja planiram u skorije vreme da radim slican projekat...pozdrav...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jun 12, 2011 9:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Oh, pogresno sam procitao. Razumeo sam da hoces zabe unutra pa me to bacilo u rebus.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Gupy :)
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 69
Lokacija: Kozarska Dubica

PorukaPoslao: Pon Jun 13, 2011 1:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidim da si imao jezerce sa folijom, interesuuje me koliko dugo folija moze da izdrzi a da ne pusta vodu i slicno? Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Robby
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2011
Poruke: 98
Lokacija: Odzaci/Vojvodina

PorukaPoslao: Pon Jun 13, 2011 4:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jezerce ce biti extra, u finoj hladovini, samo ostavi na jednom mestu malo dublje da moze da stane gajba da se hladi !!!
Sala mala, hteo sam da pitam kako ces izvesti to da zabe ne ulaze?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirko_98
Akvarista



Registrovan: 16 Maj 2011
Poruke: 293
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pon Jun 13, 2011 5:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Robby ::
Jezerce ce biti extra, u finoj hladovini, samo ostavi na jednom mestu malo dublje da moze da stane gajba da se hladi !!!
Sala mala, hteo sam da pitam kako ces izvesti to da zabe ne ulaze?


I ja se pitam! Pa može žaba noću da uskoči u jezerce Confused
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Neon Nitro
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 17 Mar 2011
Poruke: 403
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Jun 13, 2011 6:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa imace prepreku od 40cm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
jecham
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2011
Poruke: 88
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Jun 13, 2011 6:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neon Nitro ::
Pa imace prepreku od 40cm.

bas tako. Iznad zemlje ce biti zid visine ~40cm za koji se nadam da zabe nece moci da uskoce.
Sto se tice folije - ja sam koristio foliju od starog bazena za kupanje(ne znam koliko je bila u upotrebi pre nego sto je dosla kod mene) koji je imao precnik 300cm i kod mene je izdrzala 4 godine(i leto i zimu).
Nekad je to ovako izgledalo:
Image

Image
Zatim je odradjen temeljcic i 2 reda betonskih blokova(40x20x12cm) i od tad nisam imao problema sa zabama,ali je ostao problem sa suncem.
Leti je bazen non-stop na suncu i bilo je dosta algi, a zimi nikako da ga obasja sunce jer je kucica pravila hladovinu.
Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Čet Jun 16, 2011 3:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jecham ::
Znam da je neprirodno, ali takav je plan za sad. Bazen ce biti iznad zemlje jedno ~40cm, da ne bi mogle zabe da ulaze unutra. Oblik pravougaoni. Leti ce mu hladovinu praviti smokva i grozdje.


Pa može da bude i niže, u ravni sa zemljom, a postaviš zaštitnu mrežicu oko bazenčića, visine oko 15cm, koliko da ne mogu da preskoče žabe. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
jecham
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2011
Poruke: 88
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Jun 19, 2011 3:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Radovi su konacno nastavljeni. Iskopana rupa i betoniran veci deo.
Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Vrtno jezerce Drevni Zmaj Uradi Sam (DIY) 1 Čet Jun 23, 2022 1:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka jezerce od betona, problem Srboljub Vrtna Jezerca 12 Sub Jul 18, 2020 12:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vrtno jezerce, od betona Fricky`88 Vrtna Jezerca 9 Uto Sep 03, 2019 9:02 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moje bastensko jezerce Barakuda1971 Vrtna Jezerca 0 Čet Jul 11, 2019 3:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moje jezerce Loco-Serbia Vrtna Jezerca 10 Sre Nov 28, 2018 3:44 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License