Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Automatska hranilica Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jun 13, 2011 2:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bliži se leto, godišnji odmori... Znam da mesec dana neću biti kod kuće, pa sam počeo da razmišljam o kupovini automatske hranilice. Interesuje me da li neko ima iskustva sa njima i da preporuči neku, da neki savet ili slično.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jun 13, 2011 2:57 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

sascha
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 07 Jun 2011
Poruke: 63
Lokacija: padina

PorukaPoslao: Pon Jun 13, 2011 3:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ZABRANJENO JE REKLAMIRANJE, JOS JEDNA GRESKA I POTRAZI NEKI NOVI FORUM JER SA OVIM CES ZAVRSITI.

SALE75BGD
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jun 13, 2011 3:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Video sam tu Wink Hvala.

Više me zanimaju neka iskustva, pa...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
neca
Akvarista



Registrovan: 02 Dec 2010
Poruke: 287
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Uto Jun 14, 2011 12:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam to pravio sam....od tajmera i kutica za hranu ili bolo kojih kutija...budzio sam je cak i 4 puta dnevno da baca....hranio sam mladj gupy sa njim super je al sad nekoristim...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jun 14, 2011 10:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Viđao sam neke DIY varijante. Al' mi ipak nekako najsigurnija prava hranilica. Mada mislim da su manje više sve slične, jedino što imaju neke koje ne dozvoljavaju zadržavanje vlage u kontejneru, samim tim se izbegava lepljenje hrane po ivici kontejnera.

Ma otićiću u radnju, kupim onu koja fizički se uklapa u moj akvarijum i kraj priče. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
slobabob
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 09 Feb 2011
Poruke: 267
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jun 20, 2011 2:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

10 dana ce da prezive. pojavice se alge jesce nnjih i molim lepo
jos ako bude koja skotna gupi jesce njene mlade i tako... sve u svemu ribe su to, prezivece Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jun 20, 2011 5:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Problem je što ja idem na mesec dana.
Videću da angažujem komšinicu ili da odvojim 1.000 dinara i kupim neku jednostavnu. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sveta021
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 244
Lokacija: Antwerpen-Belgija

PorukaPoslao: Pon Maj 21, 2012 4:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trenutno i ja imam isti problem samo sto cu ja na odmoru biti 2,5 meseca Smile,a treba mi hranilica koja ide na haubu,video sam ne netu neku Juwel ali je ona i najjeftinija,pa me zanima ima li neko hranilicu koja se stavlja na haubu (poklopac)?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
virusmne
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 14 Maj 2012
Poruke: 3
Lokacija: 85330 Kotor, Crna Gora

PorukaPoslao: Pon Maj 21, 2012 4:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mogu se kupiti automatske hranilice,ali su one uglavnom nagradne na zid aq...
Pa ako imas poklopac na aq (a verovatno imas) to je "mali" problem koji mozes resiti(stalno otvoren poklopac)...Pouzdane i tacne su sto se tice tajmera,ali podesavanje doze za male aq je problem(puno sipaju na minimum)...
Ja sam koristo kupovnu hranilicu na tajmer na AA bateriju,podesenu za dozranje 1na dan,ali zbog velike kolicine koju dozira(podesena na min) prestao sam da je koristim...Sve ti zavisi od velicine aq i broju ribica u njemu...prijatan odmor...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sveta021
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 244
Lokacija: Antwerpen-Belgija

PorukaPoslao: Čet Maj 24, 2012 5:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nista od ove Juwel,citao sam da se skuplja kondezacija i da se sva hrana ulepi pa cak i ubudja,ali sam video jednu Eheim 3581 koju svi hvale cak im i svoj kuler da ne bi dolazilo do slepljivanja hrane u tenku,mada je ona duplo skuplja kosta 40€,ali stvarno dobro izgleda,digitalna je ima lep displej i moze da se postavlja i na poklopac i sa strane na rub stakla.
Ima li jos neko iskustva sa hranilicama i kojim?


Poslednji izmenio sveta021 dana Čet Maj 24, 2012 5:32 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
netcrush
Akvarista



Registrovan: 23 Jul 2011
Poruke: 193
Lokacija: Sombor/Beograd

PorukaPoslao: Čet Maj 24, 2012 11:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imao sam isti "problem" prošle godine i odlučio sam se bio za Serinu "Feed A Plus (Precise)" Dakle ovo su moja iskustva sa tom hranilicom:

Nisam probao nijednu drugu, pa ne mogu da poredim i da kažem da je bolja ili lošija od ostalih. Ja sam zadovoljan. Do sada sam je koristio više puta, čak sam jedno vreme ostavio bio da radi i dok sam bio kod kuće (u principu mnogo redovnije hrani ribice nego ja Very Happy tj uvek u isto vreme, ja omanem za po par sati + ili -, zavisno od obaveza).

Slažem se da je verovatno najveći problem kako izabrati hranilicu jer obično da bi se videlo kako ona radi nije dovoljno par sati razgledanja u prodavnici. Ona svoje pravo lice pokaže tek kad se posmatra par dana (ili još bolje par nedelja) kako radi. To je meni lično bio najveći "problem", odnosno znak pitanja... imao sam ranije dobrih iskustava sa Serom, pa sam se odlučio da idem "na sreću" ..dodatni minus je bilo i to što nisam mogao u to vreme na netu da nađem primer kako ona radi.. zato sam kasnije snimio i okačio video kako bi ostali koji se nađu u sličnom problemu mogli da se pomognu.. evo linka za video:

http://www.youtube.com/watch?v.....ture=g-upl

Ne znam šta da napišem o funkcionalnosti.. u okrugli rezervoar hranilice može da stane skoro dve one standardne male kutijice za hranu za ribe (one od 20g).. sad vi vidite koliko vama traje ta kutijica, toliko x2 može ova hranilica da radi samostalno.. može da se podešava da izbacuje do 6 puta dnevno hranu, u bilo kojem vremenskom razmaku.. fino radi i sa malim količinama, čega sam se ja zapravo najviše plašio.. .ne baci uvek identično na tom minimumu, ali mala su osciliranja i u proseku se svede na jednaku količinu, tako da nije strašno... prva baterija (došla je u pakovanju sa hranilicom) mi je trajala godinu dana (otprilike 2-3 meseca je korišćena hranilica u tom periodu)... vidim da ovi iz Sere preporučuju da se sa njom koristi neka njihova hrana u obliku kuglica (dobiju se dve kesice uzorka u samoj hranilici kad se kupi), ja nisam koristio tu hranu nego Tetrine ProColor listiće i sad drugi put ove obične listiće i ok je radilo..

Može da se montira na ivicu stakla akvarijuma (zavrne se mala stegica i onda se hranilica "natakne" na nju), a ima i dodatak kojim može da se zalepi na krov haube (kako mi je objašnjeno u prodavnici gde sam je uzeo, taj dodatak služi za Juvelove akvarijume, da može da se montira hranilica iznad one rupe/otvora koju oni valjda imaju na krovu haube!? (nisam video, ne znam kako to izgleda, a pošto nemam haubu meni je bila dovoljna ta stega za ivicu stakla akvarijuma).

Mane?
Hranilica ima i priključak za dovod vazduha u rezervoar, tako da može standardno crevo sa pumpica za vazduh da se prikači na nju. Ja ovo nisam koristio i čini mi se da se hrana posle nekog vremena zaista malo ulepila u rezervoaru. Ne mogu da krivim hranilicu, što je mene mrzelo da to postavim, kad su oni preporučili.. ali šta znam.. mislim da do 2-3 nedelje nije strašno ni da radi bez tog vazduha, za više od toga je možda ipak bolje da se priključi provetravanje..

Ko nema nekog iskustva, možda može imati malo problema dok ne provali kako se hranilica stavlja u funkciju i kako se podešava, ali ok je, sve je skroz logično kad se malo bolje pogleda i porazmisli Smile

...ako ima nekih pitanja, stojim na raspolaganju Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
sveta021
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 244
Lokacija: Antwerpen-Belgija

PorukaPoslao: Pet Maj 25, 2012 1:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala ti puno na dugom i iscrpnom odgovoru,puno si mi pomogao,posto mi je i ta hranilica u opciji!!!Smile))
Jos jednom,VELIKO HVALA!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sveta021
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 244
Lokacija: Antwerpen-Belgija

PorukaPoslao: Pet Maj 25, 2012 1:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@netcrush

Reci mi samo koliko si je platio?
Ako ovde to nije dozvoljeno,posalji mi poruku na pp!Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
netcrush
Akvarista



Registrovan: 23 Jul 2011
Poruke: 193
Lokacija: Sombor/Beograd

PorukaPoslao: Pet Maj 25, 2012 8:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema na čemu prijatelju, drago mi je ako je bilo od neke pomoći. Srećno sa izborom.
Poslaću ti cenu na PP, samo da pronađem račun.

Inače nevezano za hranilicu, period od 2,5 meseca je stvarno dug period. Nije tu samo hranjenje u pitanju, šta ćeš sa izmenama i dopunama vode, čišćenjem filtera.. jel bezbedno ostaviti akvarijum bez nadzora na tako dug period?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
sveta021
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 244
Lokacija: Antwerpen-Belgija

PorukaPoslao: Pet Maj 25, 2012 9:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nece ostati bas potpuno sam,vec sam nesto osmislio,da se ne ponavljam,vise o toj prici http://www.akvarijum.org/forum.....t9622.html
Ali ipak cu uzeti Eheim 3581 hranilicu,stvarno gde god sam nasao rivjuove ljudi prezadovoljni,cak i oni koji je imaju po 7-8god. kazu da im nikad do sad nije zakazala!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Juwel hranilica -Rešeno Plivac Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Dec 24, 2019 2:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka JUWEL automatska hranilica senkasenkasenka Arhiva Malih Oglasa 1 Uto Dec 11, 2018 6:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Juwel hranilica Svarog Arhiva Malih Oglasa 2 Pon Mar 13, 2017 1:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Automatska hranilica rossonero Ostala oprema 4 Sre Mar 01, 2017 11:30 am Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Juwel automatska hranilica - NOVO Aquamaniac Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Jan 09, 2016 10:38 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License