Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Skoljke i jedna morska zvezda za slatkovodni acv.. Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
AndrijaNen
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2011
Poruke: 24

PorukaPoslao: Uto Jun 14, 2011 8:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo ljudi.
Ne znam da li ima vec tema slicna ovoj, ali da bar pitam.
Devojka mi je dala neke skoljke koje je kupila na moru, tipa bile su nekoj
casici i ucelofanirane.
Nemam pojma da li su prave ili nisu, bila je jedna crvena "morska" zvezda.
Ja sam to sve izvadio i kuvao jedno 3h, zveda je pustila boju i sada je bledo crvena.
Osecao se smrad kada sam otvorio, pogotovo iz zvezde, koja sa donje strane ima neke otvore ali jako male.
Ne znam sta da radim, da li ja smem to da ubacujem u slatkovodni acv... ili ne, ne znam ni da li su prave... ima tu i kucica od raznih vrsta puzeva...
Postvaicu kasnije i slike pa da vidite o cemu se radi. Ako moze neka mi neko kaze koju dobru rec sta da delam.
Hvala!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jun 14, 2011 8:23 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Uto Jun 14, 2011 9:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sagnjila morska zvezda je uvek dobrodošla kao deo hardscape-a nekog slatkovodnog akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
zedochok
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2011
Poruke: 368
Lokacija: Sombor, BB

PorukaPoslao: Uto Jun 14, 2011 9:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako ne, sad ce svi da kazu, cek malo samo...

RF dobar odabir reci Smile Ili sto bi rekli kod nas u komsiluku "KREPALA"...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
black dragon
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 29 Apr 2011
Poruke: 220
Lokacija: bojnik(okolina leskovca)

PorukaPoslao: Uto Jun 14, 2011 9:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja mislim da ne bi trebalo to da stavljas u aq

ako su skoljke prave raspada ce se i poveca ce tvrdocu vode

ako nisu prave opet nemoj da ih ubacujes jer neznas od cega su napravljene

ovo ti je moje misljenje ali sacekaj malo iskusnije
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AndrijaNen
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2011
Poruke: 24

PorukaPoslao: Uto Jun 14, 2011 9:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aha, hvala na odgovorima.
Sacekacu jos koje misljenje.
Kucice od puzeva su prelepe, mada su teske, ako je neki puz ono nosio, onda Svraci da mu zavidi... mozda su vestacke... onda svaka cast onome ko ih je pravio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Uto Jun 14, 2011 10:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo ti je RF rekao iz mora taman u nase slatkovodne akvariume. Ne mozes da stavljas ni kamencic sa mora u slatkovodni akvarium jer ti povecava tvrdocu vode i dosta ce pomesati kemiju u vodi to nikako.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jongi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 293
Lokacija: Beograd-NBG

PorukaPoslao: Uto Jun 14, 2011 10:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Morska zvezda ce se raspasti vrlo brzo u vodi i zagaditi je.Skoljke ako su lakirane nikako ne ubacuj,a ako nisu rastvarace se kalcijum i povecavace ti tvrdocu vode dok se i one vremenom ne raspadnu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AndrijaNen
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2011
Poruke: 24

PorukaPoslao: Uto Jun 14, 2011 10:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro, ne ubacijem nista. Hvala vam na odgovorima!!!
Ih bas se ponadao... Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MiMa987
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2010
Poruke: 461
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Uto Jun 14, 2011 11:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo ideje, da se ne smoris skroz Very Happy Ubaci neko drvo, mangrov panj, vinovu lozu, koren ruze. Na njega mozes koncem da vezes mahovina ona ce ga vremenom skroz obrasti. Imas na forumu nacin pripreme Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AndrijaNen
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2011
Poruke: 24

PorukaPoslao: Sre Jun 15, 2011 1:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam japanke, pojesce sve. Imam vec lepo poslagano kamenje i par biljki koje ne jedu japanke, jos su male biljke... dok izrastu. A mogao bih da ubacim neko drvo. Hvala na savetu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Da li je morska akvaristika za mene? peconis Morska Akvaristika 2 Čet Maj 04, 2023 3:31 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Slatkovodne skoljke Veverac Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Mar 01, 2020 1:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Slatkovodne skoljke za akvarijum filter Arhiva Malih Oglasa 1 Sre Dec 04, 2019 12:34 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skoljke iz dunava Dragan996 Ostali Stanovnici 10 Ned Jul 07, 2019 2:11 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka skoljke gotika Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Mar 10, 2019 11:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License