Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 mrest Coridoras paleatus i albino Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Pr.Skiner
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2010
Poruke: 406
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Uto Feb 02, 2010 10:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Coridoras paleatus

Ovo vrsta je uz C.Aneuse najzastupljenija iz porodice Callichthydae. Opis mresta koji sledi važi za sve koridorase (uglavnom sve).

Za mrest je potreban poseban akvarijum 30-40l sa filterom (najbolje sundjerastim), bez podloge. U takav akvarijum se stave 3 ribe, u odnosu 2:1 u korist mužjaka. Razlika medju polovima je jasna. Ženka je veća i deblja od mužjaka. To se najbolje vidi kad se pogleda odozgo.
Posto se koridorasi mreste pred nailazak sezonskih kiša, a pre toga vlada sušni period, takvi uslovi se imitiraju u mresnom akvarijumu.
Sledi opis:
1.dan
Odabrane ribice u odgovarajućem odnosu se prenose u pripremljeni akvarijum. Tada ih treba hraniti sto raznovrsnijom hranom (grindal crvi, proteinska hrana, hrana u granulama...)
2.dan
Iz mresnog akvarijuma se istoči 1/3 vode (sušni period), tada se smanjuje ishrana, jer u tom periodu i u prirodi imaju manje hrane.
3.dan
Iz mresnog akvarijuma se istače jos 1/3 vode i nastavlja sa slabom prehranom. Tako da u akvarijumu ostane 1/3 vode.
4.dan
U akvarijum doliti onoliko vode koliko je istočeno, ali hladnu (18C), i tada iskljuciti grejač, pojačati ishranu, svetlo prigušiti- najbolje da je u polumraku.

Ženka počinje plivati gore-dole i čistiti mesto gde će poloziti ikru, mužjak je prati i to je znak da je vreme za mrest. Mrest se odvija u T-formaciji. Ženka počinje da polaže ikru i analnim perajima je lepi za mesto koje je prethodno očistila. Mužjak ide iza nje i odmah oplodjuje jaja. Ženka položi izmedju 300-500 ikri. Čim se mrest završi izvaditi ribice, a uključiti grejač, podesiti temperaturu na 25-27C. Potrebno je dodati neki preparat protiv plesni.

5. ili 6.dan se iz jaja izležu mladi, 7. ili 8.dan počinju plivati prema svetlosti. Prvih nekoliko dana ih hraniti infuzorijom, zatim mikrocrvima ili artemijom, nakon toga dafnijama, sitno saseckanim tubifeksima i belim crvima. Mlade ribice postaju polno zrele sa godinu dana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Feb 02, 2010 10:20 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Pon Jul 12, 2010 9:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mogu li se ovi koridorusi mesati sa albino korijima...?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jul 12, 2010 10:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sa svojom albino varijacijom da.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
EMKA
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Jun 2010
Poruke: 247
Lokacija: Paracin

PorukaPoslao: Uto Jul 13, 2010 3:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

prelepo objasnjeno svaka cast
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Thageriona
Akvarista



Registrovan: 09 Jul 2010
Poruke: 274
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Jul 13, 2010 4:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moji su se izmrestili sto bi se reklo "iz cista mira"...
Jednom je po celom staklu u akvarijumu (gde su i druge ribe) bila polozena ikra, i to jako puno... ja nisam znala sta je to, tj. nisam bila sigurna da li je ikra jer sam imala samo zivorotke, pa dok sam ja procitala da je to ikra cistaca, proslo je dva dana... velik deo su pojele ribe, a ono malo sto je ostalo, ja bacila jer su mi rekli da ih svetlo unistava...
Drugi put opet ja ustajem, a ono ikra po staklu... ovog puta strasno malo... mozda oko 50-ak onih krugica... ja pokupila u kanticu da vidim sta ce biti, poklopila je i stavila iza akvarijuma...
potpuno zaboravila na to... i nakon 10-ak dana se setim i pomislim da treba baciti to. Otvorim kanticu, kad ono plivaju ribe...
bilo je 20-ak komada...
Sada je ostalo samo dva koja napreduju u posebnom akvarijumu...

Za sledeci put znam kako spasti sto vise Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
darko.potic.33
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2010
Poruke: 206
Lokacija: Srbija, Nis

PorukaPoslao: Pon Sep 20, 2010 2:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko je potrebno kiseonika u mresnom aq kod koridorasa? Posto znamo da kiseonik kod ancitrusa igra vaznu ulogu, pa me interesuje kako stoje stvari kod koridirasa? Molim vas za odgovor!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
gocha
Akvarista



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 609
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Sub Nov 13, 2010 5:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kori takodje vole kada im je voda puna kiseonikom tako da ako su ti sami u mresnom aq nemoras nesto mnogo da im pojacavas rasprsivac,glavna stvarka kod rasprsivaca je da ti mhurici budu sto sitniji...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Hemac88
Akvarista



Registrovan: 23 Jan 2011
Poruke: 155
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Pon Jun 20, 2011 2:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hoce li roditelji da pojedu svoju ikru ili mladunce?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Pon Jun 20, 2011 3:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kod mene su jeli ikru...zato kada se zavrsi mrest odma ih prebacis u drugi aq...pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jun 20, 2011 6:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najsigurnija varijanta je premestiti roditelje posle mresta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Mirko_98
Akvarista



Registrovan: 16 Maj 2011
Poruke: 293
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pon Jun 20, 2011 6:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad bace ikru da li je potrebno da se stavi rasprsivač Question
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikola332
Akvarista



Registrovan: 06 Feb 2013
Poruke: 58
Lokacija: uzice

PorukaPoslao: Pon Apr 21, 2014 10:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

skoro od prilike pre dva tri dana po celom aq. nacem ikru od korija. povecao saim temperaturu na 27 c danas.. zanimame dalice im sta faliti posto su bili na nizoj temperaturi oko 22 c do danas?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bili985
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2011
Poruke: 32
Lokacija: Bijeljina

PorukaPoslao: Čet Okt 15, 2015 9:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav,molim za jednu pomoc,dali ce xife pojesti ikru ili mlad kada izadje i kako se pravi infuzija za coridorase
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Okt 15, 2015 9:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poješće sve što mogu da pronađu.Zato je najbolje da se mrest desi u posebnom akvarijumu,ili da ikru odmah sakupiš i prebaciš na sigurno.
Ima negde na forumu kako se priprema infuzorija(ne infuzija).Međutim,dovoljno je da im staviš gomilu mahovine,ako imaš(mislim na onu koja se gaji u akvarijumima) i tu će oni naći hranu za početak.Posle spremaš artemiju ili sitno,sitno mrviš spirulinu i drugu hranu i po malo im daješ,a oni to pokupe sa dna.Artemija je bolja,ali možeš ih othraniti i na ovaj drugi način.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Uto Feb 09, 2016 10:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dali se moze mladj umesto artemijom hraniti sa vinskim jeguljicama? Jer kazu da su vinske jeguljice bas za najsitniju mladj...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Poklanjam zute/crne/mix mollike i crn... Dukisef Na poklon 1 Ned Feb 05, 2023 11:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest black moly Ivana Brkovic Razmnožavanje 3 Čet Nov 25, 2021 1:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka coridoras paleatus nikola791 Bolest 0 Sub Maj 01, 2021 4:35 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ancistrus albino maticna zenka puna p... Ikan1 Bolest 0 Pon Apr 05, 2021 1:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest trihogastera, mrest skalara angelfishinheaven Razmnožavanje 0 Ned Jan 31, 2021 3:11 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License