Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 koi saran Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
sale98
Akvarista



Registrovan: 11 Jul 2010
Poruke: 51
Lokacija: padina

PorukaPoslao: Sub Okt 09, 2010 1:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

vec sam dugo zainteresovan za koi sarane.... a nznam jel mogu da idu sa ovim standarnim ribama kao sto su.....gupy molly ksifo.....ja bih to drzao u aq do nekic20 cm.....a posle imam bazencic naplje u dvoristu....za koi sarane....??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Okt 09, 2010 1:38 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

misoo83
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2009
Poruke: 485
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sub Okt 09, 2010 3:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

koi sarani su hladnovodne ribe kao i japanke , zlatne ribice a i ako mislis bilje da imas u akvarijumu cuo sam da ce ga pokidati , guppy moly ksifo su toplovodne ribice znaci nevalja ti mesati hladnovodne i toplovodne u jednom akvarijumu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Sub Okt 09, 2010 3:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A koliki ti je taj akvarijum?
Koi sarani su ista vrsta kao obicni sarani, tako da rastu veliki i dosta prljaju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sub Okt 09, 2010 9:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

smeh koi saran i gupike smeh to nikako pa ni jos dok su mali koi ribice!!!
Ja ih imam al su napolju, a dok su bili mali nisu ostali u akvariumu jer oni to nikako ne podnose i sve ce se izubijati i jako prljave tako da nikako nece opstati u akvariumu.
Bazen i koi sarani ok al sa ostali ribicama nema sanse.

I ja sam u pocetku pokusavao sve sa njima al njima jedna stvar je jako potreban a to je prostor. Odmah u bazen inace koi nece dugo opstai a i tebi ce biti samo problem jer ces stalno cistiti akvarium a i bilje nece opsati kod njih sve ce pojesti veruj mi na rec.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Ned Okt 10, 2010 12:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kako prezivljavaju zimu? Sigurno ih ne drzite u kadi ili u nekom buretu sa grejacem do proleca a tokom zime se naravno zaledi bara...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Ned Okt 10, 2010 1:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U aq sa grejacem najverovatnije... i to je mene interesovalo... nagovaram gazdu da pravi fontanicu pa da ubacim sarane i japanke...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chicaan
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2010
Poruke: 400
Lokacija: Zemun, BGD

PorukaPoslao: Ned Okt 10, 2010 2:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako je bazen dovoljno dubok, mogu oni da ostanu i napolju Very Happy Samo treba da se obrati pažnja da se led razbije na jednom mestu da bi cirkulisao vazduh. Hladnovodne ribe preživljavaju zimu tako što uđu u neku vrstu hibernacije, tako da ne treba da se hrane preko zime i žive na dnu jer se pri dnu bazena-jezera zadržava toplija voda.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Ned Okt 10, 2010 12:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na oko 1 m dubine je temperatura 4 stepena Celzijusa, sto je dovoljno za hibernaciju koja je opisana gore...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Ned Okt 10, 2010 1:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto u pocetku i ja nisam znao kako se radi sa koi saranima imao sam bazen od 1m dubine u zemlji i stavio sam rasprsivac preko zime al se i to zaledilo tako da sam morao da razbijam led al je to dovelo do fatalne greske jer sam i najlon pocepao i nivo vode je opala. Resenje za vazduh preko zime je cigla ili crep od krova koji se stavlja u vodu i oko nje nece se zamrznuti voda a i led moze da se mrda i nece pocepati najlon.

Kod mene za velike minuse tipa -20C voda je bila oko +8-14C na dnu jer je zemlja uvek toplija.

Sad su kod mene koi sarani u drvenom bazenu koji moze da se pomeri ali nije u zemlji. Kad dolazi zima kao sad Very Happy ondak ih premestam kod ulaza gde ima krov ali nije zatvoren prostor i tu je uvek oko 2-3C preko zime tako da ni voda se ne zamrzne. Nekad se zamrzne samo gornji deo vode al to nije problem. Bazen je sad dubine 60cm i stoji na betonu.

Image

Image

Image

A davno su bili bas u iskopanom bazenu koji je bio mnogo bolje al sad ne mogu da kopam po dvoristu jer je sve beton Sad i morao sam da improvizujem. To je izgledalo ovako:

Image

Image

Koi sarane treba pripremiti za zimu i to sa hranjenjem. Cim temperatura pocinje da opada njima se smanjuje hranjenje i na kraju im se uopste ne daje hrana i tako oni polako ulaze u hibernaciju "zimski san". Ako ih hranite dalje ondak nece uci u hibernaciju i sve ce uginuti. Jako treba pogoditi kad treba prestati sa hranom. Ja ih vec sad ne hranim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
misurbb
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 04 Apr 2011
Poruke: 8
Lokacija: Backi Brestovac

PorukaPoslao: Pet Jun 24, 2011 7:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav ljudi, imam jedni pitanje za vas, imam jezerce u dvoristu i fontanu, jezerce mi je oko 1.5m sirine, 2.5m duzine i oko 1m dubine. Inretesuje me, posto sam i njega pustio male terpane i karase, znaci recne ribe, da li smem da pustim u jezero i male KOI sarane? Da li se smeju mesati, da li da ih kupujem ili da prvo vadim ove recne...?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jecham
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2011
Poruke: 88
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Jun 24, 2011 8:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes ih sastaviti, ali se ne preporucuje sastavljanje recnih i akvarijumskih riba jer ove recne imaju na sebi vec neke bakterije na koje su navikle i to moze biti stetno za KOI sarane koji nisu navikli na njih.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
misurbb
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 04 Apr 2011
Poruke: 8
Lokacija: Backi Brestovac

PorukaPoslao: Pet Jun 24, 2011 9:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Onda znaci da ih izvadim i vratim odakle sam ih i uveo... Sto je sigurno sigurno... A da li je potrebno zameniti vodu zbog tih bakterija?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MR.ARCHY
Banovan
Banovan


Opomene: 2
Registrovan: 23 Jun 2011
Poruke: 288
Lokacija: podgorica

PorukaPoslao: Sub Jun 25, 2011 11:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja mislim da moras posto bakterije sa recnih mogu da ostanu u vodi
i kad ubacis koi bakterije mogu prec na koi i ubiti ih
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
misurbb
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 04 Apr 2011
Poruke: 8
Lokacija: Backi Brestovac

PorukaPoslao: Sub Jun 25, 2011 9:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala vam svima na savetima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potreban koi saran Milan98 Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Feb 15, 2016 12:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Japanski Saran DeksoN Početak u akvaristici 5 Pon Feb 08, 2016 9:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Poklanjam KOI Saran- Majdanpek i okolina bublz Arhiva Malih Oglasa 1 Sre Okt 01, 2014 6:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka koi saran ili ne? pljevljak Ribe 9 Pet Maj 02, 2014 12:09 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koi SAran pojeo cistaca vkurko Ribe 50 Uto Maj 28, 2013 10:08 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License