Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Cikliranje Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Ilija1805
Akvarista


Opomene: 3
Registrovan: 27 Jun 2011
Poruke: 19
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jun 28, 2011 11:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U aq od 235 l kako da cikliram vodu sta mi treba koji preparati i koje preparate da stavim za bilje kakvo svetlo trebas da se kupi koja jacina je za tu povrsinu i kako se filterizuje voda kakav grejac,filter pumpu i sta vec treba da se kupi??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jun 28, 2011 11:47 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Jun 29, 2011 12:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao prvo da te naucim nesto, ne pise se aq vec akvarijum, drugo, ne kaze se filterizuje vec filtrira.

Procitaj temu o cikliranju.
http://www.akvarijum.org/forum.....-t264.html

Imas dosta napisanog.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Dragan Trnavac
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2010
Poruke: 139
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Sre Jun 29, 2011 12:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Upravo sam hteo da dam link za cikliranje ali Bojan me preduhitrio. Akvarijum od 235l cikliras isto kao i onaj od 60l ili bilo koji. Cikliranje je cikliranje. "koje preparate da stavim za bilje" a za koje bilje? Za taj akvarijum napravi prelivni filter takodje ima na forumu kako se pravi, kako funkcionise, grejac ide 1w po litru

Polje za pretragu je cudo probaj da ga koristis tu je ispred pravilnika
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ilija1805
Akvarista


Opomene: 3
Registrovan: 27 Jun 2011
Poruke: 19
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jun 29, 2011 12:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok znam sada kako se sta koze a i neznam sta se koristi od preparata ali sacu da procitam hvala puno na savetu cao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oki moki
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2011
Poruke: 214
Lokacija: Vozdovac

PorukaPoslao: Sre Jun 29, 2011 12:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ilija,otvorio sam temu akvarijum u kojoj imas (cikliranje,odrzavanje akvarijuma ,mesto za akvarijum,kako urediti akvarijum) tu su ti linkovi tema koje bi trebalo da procitas...samo si sad bez veze otvorio temu Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cuja
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 08 Feb 2011
Poruke: 266
Lokacija: Ravno Selo/okolina Novog Sada

PorukaPoslao: Sre Jun 29, 2011 12:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ilija ako si pocetnik sto odma kreces sa ciklidima...Kreni prvo sa zivorotkama pa kad steknes iskustva predji na ciklide...Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
gocha
Akvarista



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 609
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Sre Jun 29, 2011 2:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Cuja izivni za javascript:emoticon('offtopic') ,ali ovih dana svasta vidjam kao odgovore na forumu.... odg mi zasto ne ciklidi za pocetnika,reci mi uslove za zivorotke a uslove za njih i po cemu ne bi treba o da ih drzi..... ?!javascript:emoticon('Twisted Evil')
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Cuja
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 08 Feb 2011
Poruke: 266
Lokacija: Ravno Selo/okolina Novog Sada

PorukaPoslao: Sre Jun 29, 2011 3:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je moje misljenje a sta ce on da drzi to je njegova stvar
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sre Jun 29, 2011 8:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj predlog, lepo osmisli sta zelis pa onda kreni sa pitanjima. u medjuvremenu prelistaj forum , skoro na svako pitanje naci ces odgovor. 60 l pa 100 pa 140 sad je 235 sta je sledece, svi znaju da si pocetnik i to je u redu ljudi ce ti pomoci ali moras prvo znati sta zelis, malo se edukuj , imas internet pa citaj, slusaj savete iskusnijih...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ilija1805
Akvarista


Opomene: 3
Registrovan: 27 Jun 2011
Poruke: 19
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jun 29, 2011 11:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovako trebala mi je vasa pomoc da odlucim za velicinu akvarijuma ali posto je stalno bilo to je malo , i to je malo nasao sam policu u kuci de mogu da smestim akvarijum ogromnih dimenzija i moze da izdrzi kada sam izracunao litrazu to je ok 240 l tacnije 235

A akvarijum sa zivorotkama imam vec desetak god. nisam se mnogo raspitivao niti mnogo znao drzao sam ih na ok temp. bez mnogo hrane i u ak od 30 l 10 komada obicno molija sa nekoliko corija i jednim algarom ciklirao vodu u pocetku nisam kasnije sam ostavljao cikliro na po 7 dana i nisam znao za sta je to samo sam znao da treba i prao ga full na mesec dana nista vise nisam znao ali su mi ribe bile uspesne bez i jedne bolesti samo problemi sa agresivnim r. s mi ubijali ribice kada mi prodavac nekase dobro ali i tada taj problem vratim u radnju..Procito ceo forum i jos neke textove na netu i na vecim radnjama savete ali pitam vas ono sto mi nije jasno , da nebih pogresio..

I sada znam ja otprilike sve sve sam procito ali mi ono uzimanje kulture nije jasno mogo bi ja isto po starom bez opreme bez bilja sa 50 l ali hovcu sada sve lepo da sredim na aq sto veci a ciklidi su mi omiljene ribe tako da cu sigurno njih ...


PS. nikada nisam gajio gupike jer mi se nisu svidjale a molije uvek imo po neki par....Obicno cuvo japanke , borca , ajkulice , skalara

Litrazu sam pazio po tome kako mi oni kazu u radnji a njima su znatno manje kolicine vode nego kod vas..

Zato sada pratim vas dorum zelim da uspem u novom akvarijumu kada se vratim sa mora..

Puno hvala pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Sre Jun 29, 2011 12:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zar ne mislis da je malo bezveze da vec trazis ribice,a jos ni akvarijum nije napravljan niti si ista uradio Question
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ilija1805
Akvarista


Opomene: 3
Registrovan: 27 Jun 2011
Poruke: 19
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jun 29, 2011 12:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

u petak idem na more tamo sam deset dana ako ne i vise kada se vratim (imam i tamo net bicu na forumu) pravim akvarijum , cikliram ga i stavljam ribe (naravno sve ostalo ) a ja trazim rezervaciju za ribe ako moze moze ako ne nista cekam pa cu vidim ima li jos neko koju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dragan Trnavac
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2010
Poruke: 139
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Sre Jun 29, 2011 1:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Te kulture bakterija sto pominjes a procitao si na onom linku sto ti je dao Bojan netreba da te bune dovoljno je kad u akvarijum stavis podlogu, grejac rasprsivac, biljke ako se odlucis stavis malo hrane za ribice ali ono malo nemoj da sad uzmes pa ubacis supenu kasiku hrane. Ta hrana posto nema ribica ce poceti da se razlaze u akvarijumu i stvorice se potrebne bakterije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mello
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2011
Poruke: 389
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Jun 29, 2011 1:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ili jednostavno sto se tice bakterija krisnih sipas vodu iz nekog zdravog akvarijuma ili filtera od nekog vec stabilnog i zdravog akvarijuma
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
gocha
Akvarista



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 609
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Sre Jun 29, 2011 1:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kao sto sam napisao vec u njegovoj nekoj temi ako hoce "hemiju" neku uzme Sera nitrivec,a slozio bih se sa Mellom da je najbolje ovo sa vodom iz drugog akvarijuma...
I Ilija ako ides na more,pusti covece akvaristiku idi i uzivaj pa kada se vratis lepo polako........
@Dragane kad god vidim tvoj avatar placem... Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Nov pocetak, pravilno cikliranje Nebojsa92 Početak u akvaristici 9 Pet Jan 04, 2019 5:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cikliranje novog akvarijuma rio180 ASX Početak u akvaristici 4 Sre Apr 18, 2018 9:12 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka cikliranje bogdan123456 Početak u akvaristici 22 Pet Mar 24, 2017 6:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cikliranje isako Početak u akvaristici 5 Čet Dec 25, 2014 8:36 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cikliranje i alge.. Glavash Početak u akvaristici 1 Čet Apr 10, 2014 9:38 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License