Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 skorpije Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Čet Jul 14, 2011 7:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

e ovako idem na letovanje u crnu goru pa otuda planiram da donesem neke skorpijice da probam da ih cuvam...

pitanja :
- da li ce one preziveti put i kako i u sta da ih bezbedno spakujem?
- od cega da napravim terarijum i sta u njemu treba da se nalazi? (da znam da pripremim pre polaska)
- ako sve lepo odradim cime da hranim skorpije?
- da li im je potrebna voda u terarijumu?

toliko za sada ako ima jos necega pitacu kasnije kada mi odgovorite na ova pitanja... pozdrav.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jul 14, 2011 7:14 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

agama agama
Akvarista



Registrovan: 03 Feb 2011
Poruke: 26
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Jul 14, 2011 7:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

skorpije koje uzmas iz prirode 99% nece preziveti u zatocenistvu. bolje ti je da kupis neku skorpiju ovde u srbiji ima veoma lepih i zanimljivih vrsta Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Balkan
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 171
Lokacija: Bijeljina

PorukaPoslao: Čet Jul 14, 2011 8:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

agama agama ::
skorpije koje uzmas iz prirode 99% nece preziveti u zatocenistvu. bolje ti je da kupis neku skorpiju ovde u srbiji ima veoma lepih i zanimljivih vrsta Very Happy


Osim ako ih ne pripitomi i navikne!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
agama agama
Akvarista



Registrovan: 03 Feb 2011
Poruke: 26
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Jul 14, 2011 8:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

retko koji terarista koji se bavi teraristikom vise godina moze da uzme zivotinju iz prirode i da je navikne na zivot u terarijumu. ako nikada nisi drzao skorpiju nema sanse da ti prezivi, mozda ce ziveti 2-3 meseca ali to je to nema sanse da dozivi starost koju bi dozivela na slobodi. kao sto sam vec rekao ima puno lepih vrsta da se kupe ovde u srbiji,a cene nisu visoke mlada skorpija kosta oko 15eur. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aurelijano
Akvarista



Registrovan: 27 Mar 2011
Poruke: 181
Lokacija: podgorica

PorukaPoslao: Čet Jul 14, 2011 10:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

u cg ih ima dosta,u tegli sa rupicama na poklopcu mogu da izdrze BEZ HRANE i po mjesec,to znam jer je baba pravila protivotrov,nisam vjerovao 4 vikenda gledajuci je i dalje zivu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Crayfish :)
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Maj 2011
Poruke: 92
Lokacija: Beograd - Karaburma

PorukaPoslao: Čet Jul 14, 2011 11:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

aurelijano ::
u cg ih ima dosta,u tegli sa rupicama na poklopcu mogu da izdrze BEZ HRANE i po mjesec,to znam jer je baba pravila protivotrov,nisam vjerovao 4 vikenda gledajuci je i dalje zivu.



Pa kako se nisi setio barem muvu neku da joj proturis kroz tu rupicu Very Happy legendo . .

ja sam dva puta dobijao skorpije , prva je doneta sa Avale a druga iz Kneza Milosa blizu gazele . . obe su zivele samo po 5 meseci a razlog je to sto pojma nisam imao kako se cuvaju a i bio sam isuvise mali da bi znao da treba covek da se raspita pre nego sto uzme ljubimca . . davao sam im razne insekte , imale su piljevinu i truo panj u terarijumu . .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Pet Jul 15, 2011 1:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa nikada nisam cuvao skorpiju do sad...ali bih hteo da probam kad je vec na dohvat ruke...trenutno...nisam neki toliki ljubitelj pa da dam 15-tak evra za to Very Happy ...pravo da vam kazem ni nemam te pare Very Happy ...probacu pa sta bude neka bude...a kako bi trebao da izgleda terarijum za ove skorpije???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
boki 013
Akvarista



Registrovan: 28 Nov 2010
Poruke: 183
Lokacija: pancevo

PorukaPoslao: Pet Jul 15, 2011 2:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam imao dve male skorpije donete su sa stare planine kod mene su zivele oko 7 meseci ali su ostale bez vlage na suncu i uginule su
ja sam ih drzao u staklenoj kugli povrsina po kojoj su setale je bila precnika 20cm podloga je bila zemlja za cvece imali su par kamencica i panj
ceo "terarijum" sam kvasio na dva tri dana i imali su posudu sa vodom ali ih nikad nisam video da je koriste
preko leta i u jesen hranio sam ih cvrccima raznim insektima koje uhvatim a da skorpije mogu da ih ulove dok sam zimi kupovao crvice za pecanje
ako si resio da ih doneses najbitnije je da je podloga vlazna i da imaju raznoliku hranu sto je zimi problem da bi ti skorpije bile zdrave morao bi da gajis negu hranu
poz i srecno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Vodene skorpije-Nepa cinerea neca Ostali Stanovnici 19 Čet Jan 13, 2011 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License