Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoc oko izbora podloge Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
hOllYcA
Akvarista



Registrovan: 16 Jul 2011
Poruke: 70
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Jul 20, 2011 2:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni je trenutna podloga u aq obican sitni pesak i preko njega kvarcni pesak, e sad ne znam dal mi to valja zbog biljki nesto mi ne raste biljka bas najbolje...
Recite mi vase misljenje za ostale podloge, npr zemlja za cvece pa preko nje kvarcni pesak, kakva je da ne steti zamlja nesto ribicama ili vodi, da je ne prlja mnogo, da se ne stvara mulj?
promenila bih podlogu i posadilanovo ilje pa mi treba savet sta mi je najolje... I ako valja zemlja za cvece, recite mi od kojeg proizvodjaca je najbolja za aq.... I dali valja da ubacim neko kamenje sto sam donela sa mora?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jul 20, 2011 2:17 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

black dragon
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 29 Apr 2011
Poruke: 220
Lokacija: bojnik(okolina leskovca)

PorukaPoslao: Sre Jul 20, 2011 2:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mozda ti je podloga ok ali imas biljke sporog rasta

ja koristim obicne kamencice sa mora(2-5mm)

zemlja za cvece nece biti problem ako preko nje stavis mrezicu i kvarc
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
hOllYcA
Akvarista



Registrovan: 16 Jul 2011
Poruke: 70
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Jul 20, 2011 3:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci da ne ubacujem neko vece kamenje, samo one sitne kamencice ? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Mello
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2011
Poruke: 389
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Jul 20, 2011 3:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao i za svetlo i za podlogu vazi da zavisi od biljaka koje zelis da gajis, pojedine ne zahtevne biljke ne traze hraniljivu podlogu, neka opet da, neke mogu samo sa prihranom i dobrim svetlom da se odrze u takvoj podlozi, ima dosta kombinacija
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
black dragon
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 29 Apr 2011
Poruke: 220
Lokacija: bojnik(okolina leskovca)

PorukaPoslao: Sre Jul 20, 2011 3:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja drzim anubiju i kripte bez hranljive podloge ali ako imas neke zahtevne biljke...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Čet Jul 21, 2011 1:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tanki sloj zemlje za cveće "florabela" (1cm) a preko nje 4-5 cm kvarcnog peska ili šljunka granulacije 2-4mm će biti dovoljan. Mreža između oba dva sloja može da predstavlja problem kasnije kad se biljka ispreplete korenjem kroz nju a imamo potrebu da je presadimo sa tog na neko drugo mesto pa je iz tog razloga ne preporučujem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Čet Jul 21, 2011 2:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mreža ne bi trebalo da predstavlja neki veći problem, ako pravilno vadimo biljku iz podloge. Većina Nas je imala prilike da poseti Tropica sajt, malo zbog upoznavanja sa biljkama, malo zbog novosti i uputstava koji se mogu besplatno skinuti. U tim uputstvima ima lepih primera postavljanja podloga, rasporeda i sađenja biljaka, presađivanja...Ovaj detalj, kako to Oni rade je ovde zanimljiv. Ako biljku čupamo, podići će se i prilično podloge sa korenom, zamutiti voda, a ako je mrežica ispod, eto problema koji Rainforest navodi. Da do toga ne bi dolazilo, Tropica prikazuje kako je potrebno prvo oko biljke koju hoćemo presaditi , razgrnuti gornji sloj podloge, ogoliti oko korena, do mrežice, pa onda oštrim makazama opseću u krug i bez čupanja izvući biljku. Vraćanjem gornjeg sloja podloge u prvobitno stanje, prekriva se ostatak biljke u podlozi, koji će svojim raspadanjem biti dobar izvor organika. Malo opširniji post, donekle i van svega prethodnog, ali jako korisno pogledati i primenjivati. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
hOllYcA
Akvarista



Registrovan: 16 Jul 2011
Poruke: 70
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Čet Jul 21, 2011 4:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala , bice od koristi, znaci ipak nije losa mrezica da se stavi?


izmenio sale75bgd (nema potrebe za citiranjem posta sa iste strane, licno toplo preporucujem mrezicu jer manji haos nastaje *ako nastane* sa njom nego bez nje)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
mabaus
Akvarista



Registrovan: 23 Jul 2011
Poruke: 111
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Jul 24, 2011 4:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sto se tice podloge za cvece u mom aq. imam podlogu za aq. bilje a takodje imam i podlogu za cvece tacnije carobna zemlja ne vidim vecih razlika u rastu bilja koje je zasadjeno u jednoj ili drugoj podlozi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefandacic89
Akvarista



Registrovan: 18 Avg 2012
Poruke: 13
Lokacija: Jagodina

PorukaPoslao: Čet Avg 30, 2012 8:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li sme da se kao podloga stavi AquaClay Ground sitnije granulacije (debljine u prednjem delu 2-4cm,u zadnjem oko 10 cm) i preko njega kvarcni sljunak krupnije granulacije +4 mm sa debljinom nanosa oko 3cm? Ne planiram da gajim zahtevne biljke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefandacic89
Akvarista



Registrovan: 18 Avg 2012
Poruke: 13
Lokacija: Jagodina

PorukaPoslao: Čet Avg 30, 2012 8:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li sme da se kao podloga stavi AquaClay Ground sitnije granulacije (debljine u prednjem delu 2-4cm,u zadnjem oko 10 cm) i preko njega kvarcni sljunak krupnije granulacije +4 mm sa debljinom nanosa oko 3cm? Ne planiram da gajim zahtevne biljke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nbgstyle




Registrovan: 06 Okt 2012
Poruke: 2
Lokacija: Novi Beograd, Blokovi

PorukaPoslao: Sre Okt 10, 2012 5:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto sam nov u akvaristici, i sve mi je novo i nejasno zamolio bi vas da mi kazete jel okej da prvo stavim tanak sloj zemlje za cvece pa preko toga mrezicu za komarce i preko mrezice beli sljunak granulacije 3-4mm? I sta mislite o podlozi za biljke, tacnije vulkanska crvena podloga?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Okt 10, 2012 7:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

prvo procitaj kako se zemlja za cvece priprema za stavljanje u aq
A crvena podloga ako se tebi svidja bas te z sta mi mislimo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zeldza
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2012
Poruke: 36

PorukaPoslao: Sub Okt 13, 2012 1:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da li smem da stavim kamenje iz običnog šljunka u akvarijum!!???
hvala unapred!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke bez podloge sloboradov Akvarijumi 4 Sre Maj 03, 2023 1:59 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License