Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Moj akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
acakololec
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 08 Maj 2011
Poruke: 7
Lokacija: Kosovska Kamenica, s.Kololec

PorukaPoslao: Sub Jul 23, 2011 1:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum ima oko 50 litara, hauba je od stakla na koju je zalepljena crna folija, podloga je od sitnog kamena, grejac 100W, osvetljenje neonka 12W (palim je kada ustanem a gasim je kada krenem na spavanje), planiram da ugradim par plavih led dioda za noc, od biljaka imam samo plutajucu travu (neznam kako se tacno zove), gnjurac i par skoljki kao ukras. Temperatura vode je na 25 stepeni. Voda je sa izvora. Od ribica imam japanke, gupi, cistaci (neke tri vrste), i dva komada (od vas ocekujem da mi kazete koja je to vrsta) koje se trenutno nalaze odvojeno jer su mi pojele 3 gupike. Evo i slika:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Ovo su ribice koje sam morao da odvojim jer mi kolju gupike, koja je ovo vrsta?!

Image

Ocekujem komentare i savete!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jul 23, 2011 1:19 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Sub Jul 23, 2011 1:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ufff,ima ovde puno posla.
Predlazem ti da krenes iz pocetka,prodaj sve ribice,ili izaberi neke od ovih,moj predlog posto imas i platike,da zadrzis gupike i njih.
Ove japanke se zesce muce u tako malom akvarijumu.
Ovi izdvojeni su ti zlatni trihogasteri.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Jul 23, 2011 5:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

stefanovic^v ::
Ufff,ima ovde puno posla.


Upravo tako.

Ribe bi ostavio za kraj a do tada bi izbacio pa sve i krenuo od nule.
Fototapetu izbaciti i staviti crnu pozadinu ukoliko je moguce, bitno je izbaciti trenutnu pozadinu.
Sto se tice ostalih poslova mozda je jednostavnije da prelistas ovaj deo i izdvojene teme pa da sam vidis od prilike sta treba pa da te dalje onda usmerimo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Jul 23, 2011 6:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Saveti su na mestu.
Mislim da se japanke kuvaju na temperaturi od 25 c.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
acakololec
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 08 Maj 2011
Poruke: 7
Lokacija: Kosovska Kamenica, s.Kololec

PorukaPoslao: Ned Jul 24, 2011 10:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok, cenim fase misljenje jer ste dugo u ovome, ja sam pocetnik. Ali mozete malo da prekomentarisete zasto podloga nije dobra, zasto trenutna pozadina ne valja i slicno. Nadam se da me razumete?!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jul 24, 2011 11:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozadina je sarena pa izgleda kao disko klub. Ako se stavi jednobojna onda se istice unutrasnjost a sa crnom se dobija na dubini.

Debljina je podloge je ok ali je granulacija suvise krupna ukoliko imas u planu biljke da ubacis u akvarijum.

Akvarijum treba da predstavlja deo prirode a tamo neces videti plasticnog gnjurca i slicne stvari...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
pallmall
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 220
Lokacija: Beograd - Žarkovo

PorukaPoslao: Ned Jul 24, 2011 11:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Što se tiče podloge, mnogo je krupna, pa riblji izmet i višak hrane propada kroz podlogu i teže je za usisavanje dna.
Pozadina ti je malo kičasta, tako deluje, zato većina akvarsta stavlja plavu ili crnu pozadinu, tako dobiješ bolji kontrast i vizuelni osećaj dubine.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
acakololec
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 08 Maj 2011
Poruke: 7
Lokacija: Kosovska Kamenica, s.Kololec

PorukaPoslao: Pon Jul 25, 2011 7:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum sam pravio prvenstveno zbog sina koji ima 13 meseci, tako da je to sarenilo i gnjurac zbog njega. Njemu je sada to zanimljivo, pomeranje gnjurca, sarena pozadina. Hvala na savetima. Forum je odlican.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jul 25, 2011 8:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znas kako, mozemo da zanemarimo ronioca, skoljke i ocajnu podlogu, ali fotografiju morskog akvarijuma kao pozadinu u slatkovodnom, nikako. Smile
Sarenilo mozes da postignes i na drugi nacin, ako ti je do toga.
Izbor riba ce ti stvarati probleme, garantovano, ucini nesto po tom pitanju. Ako te ne mrzi, promeni podlogu, ova em sto je nefunkcionalna, em ce se, posle nekog vremena, zaprljati i prekrice je alge, a ti onda objasni sinu zasto njegov akvarijum izgleda kao mocvara. Smile
Salu na stranu, dobrodosao, citaj malo po forumu, pa ces nam vec reci u kom pravcu ce se kretati vase delo.

PS Obrati paznju na higijenu, filtraciju i redovnu zamenu dela vode, to su neke stvari koje pocetniku mogu da upropaste sve sto ste pazljivo pravili za tren oka. Nemoj previse da hranis ribe samo zato sto je zabavno, time ces im vise nauditi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mabaus
Akvarista



Registrovan: 23 Jul 2011
Poruke: 111
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Jul 25, 2011 8:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav. Prolazis kroz ono kroz sta smo skoro svi prolazili, a to je sto vise sarenila, vremenom ce i tebi to poceti da smeta pa ces i sam gledajuci prelepe biljne aq. pozeleti i ti da imas takav i svakoga dana ces sve vise izbacivati sarenilo a ubacivati prirodu u svoj aq. Samo napred i ne predaj se
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Jul 25, 2011 11:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slazem se sa mabaus-om.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
acakololec
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 08 Maj 2011
Poruke: 7
Lokacija: Kosovska Kamenica, s.Kololec

PorukaPoslao: Ned Avg 14, 2011 3:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
acakololec
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 08 Maj 2011
Poruke: 7
Lokacija: Kosovska Kamenica, s.Kololec

PorukaPoslao: Sub Dec 24, 2011 1:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo se radilo na akvarijumu, poslusao sam vase savete, malo je slabija kamera ali bice jos slika. Kupio sam 4kg podloge, ali mislim da treba bar jos malo, zamenio sam pozadinu i stavio samolepljivu foliju crne boje.

Image

Image

Image

Image

Image

Ocekujem komentare.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Dec 24, 2011 2:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Napredak je evidentan, sada možemo i o ribama! Prva i naj važnije stvar je da malo više prolistaš lepljive teme na forumu, ali dobro, za početak, japanke su ribe vrtnih jezera i malo kaja riba može da izdrži ono što njima odgovara a to je pre svega hladna voda... zahtevaju velike prostore jer rastu jako velike (prodavci bi rekli koliko im dozvoljava akvarijum a to znači kada više ne mogu da se kreću uginu) Znači japanke napolje, posadi koju biljčicu redukuj broj stanovnika u akvarijumu i pogledaj tabelu kompatibilnosti riba da bi video kako da naj bolje iskombinuješ sastav živog sveta u akvarijumu, polako korak po korak! Sve što te interesuje a ne možeš da nađeš u pretrezi pitaj, tu smo da pomognemo!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aquamen
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2011
Poruke: 411
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Sub Dec 24, 2011 2:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bravo

Sad je druga prica i mnogo bolje izgleda.

Podloga je za moj ukus mnogo svetla ali ajde, ukusi su razliciti.

Vidi sta ces sa ribicama koje stvarno nisu za tako mali Akvarijum (Japanke, Trihogasteri).

Wink Iste sam i ja imao (93-94 god) u svom prvom akvarijumu gde je vrlo brzo postalo tesno.
Menjao sam ih u radnji za biljke, hranu i drugu opremu.

poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License