Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Grijac 25W Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Balkan
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 171
Lokacija: Bijeljina

PorukaPoslao: Pon Jul 25, 2011 5:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupio sam grijac od 25W i ukljucio ga,zatim sam nastimao temperaturu na 23 stepena i radio je puna 2 minuta i prestao. Onda da vidim moze li vise da radi nastimao sam temperaturu mnogo vise i isto je radio i na jednom se lampica ugasila i prestao. Sada sam ponovo vratio na 23 stepena temperaturu i on ne radi. Sta da radim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jul 25, 2011 5:27 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

MiMa987
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2010
Poruke: 461
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Pon Jul 25, 2011 5:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Grejaci ne rade stalno dok greju vodu.Kada si podigrao regulator temperature na vise od 23 stepena, zagrejao si i vodu na vise od 23 stepena ( neka bude npr 26 ). Sta mislis u tom slucaju da li ce grejac da se ukljucuje ponovo kada ga vratis na 23?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Balkan
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 171
Lokacija: Bijeljina

PorukaPoslao: Pon Jul 25, 2011 5:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja ga pomjerim i na 30 on radi nepuna 2 minuta i stane!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MiMa987
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2010
Poruke: 461
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Pon Jul 25, 2011 5:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Upravo moja poenta.Ne radi stalno, vec sa pauzama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mello
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2011
Poruke: 389
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pon Jul 25, 2011 5:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koje zapremine je akvarijum
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
black dragon
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 29 Apr 2011
Poruke: 220
Lokacija: bojnik(okolina leskovca)

PorukaPoslao: Pon Jul 25, 2011 5:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

upravo je ovo sto mima kaze

ako ti je bilo na 20 i okrenuo si na 23 onda je on dostigao temp. 23 i prestao pa si ga ukljucio na 26 i on je ponovo zagrejao vodu na 26 i prestao

kada temp padne ponovo ce se ukljuciti
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jul 25, 2011 6:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pusti ga duze da radi i kontrolisi temperaturu vode termometrom, ne obracaj paznju na ono sto pise na grejacu.
Radi se o jeftinim termostatima u grejacima, koji prekidaju struju kada dostignu odredjenu temperaturu. Problem je sto taj termostat ne reaguje na stvarnu temperaturu vode, vec na neku temperaturu koja se postize unutar grejaca, a neko je, da bi nama bilo lakse, to preracunao u okvirnu temperaturu vode. Nije neobicno da grejaci zagrevaju vodu na temperaturu koja je par stepeni pomerena u odnosu na ono sto pise na njegovoj skali. Zbog toga, jos jednom ponavljam, meri temperaturu vode termometrom i na osnovu toga podesavaj grejac.
Bitna stvar koja utice na ovo je cirkulacija vode u akvarijumu, odnosno u blizini grejaca. Sto je cirkulacija veca, grejac ce pre postici ravnomernu i stabilnu temperaturu u celom akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Balkan
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 171
Lokacija: Bijeljina

PorukaPoslao: Pon Jul 25, 2011 7:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da mjerio sam i termometrom posebno ali mislim da nije ispravan jer pokazuje 14 stepeni a grijac je na 26 stepeni pojacan i plus ne radi. Voda je onako solidno hladno-mlaka. Akvarijum ima 25l!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Pon Jul 25, 2011 8:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupi novi termometar,kosta 100 din!
Pa vidi koliko je stepeni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Balkan
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 171
Lokacija: Bijeljina

PorukaPoslao: Pon Jul 25, 2011 8:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da to sam planirao ali ovde kod mene nema drugacijih nego kada odem u BG za jedno 10-ak dana. Samo da ne bude onaj China zuti!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cuja
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 08 Feb 2011
Poruke: 266
Lokacija: Ravno Selo/okolina Novog Sada

PorukaPoslao: Pon Jul 25, 2011 8:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni se desava da grejac laze..tj kad ga nastimas na 26c on greje do 24c a kad ga povecam na vise greje vise..Mozda je u tome problem..?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Balkan
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 171
Lokacija: Bijeljina

PorukaPoslao: Pon Jul 25, 2011 9:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moguce da li je i tvoj kineski?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cuja
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 08 Feb 2011
Poruke: 266
Lokacija: Ravno Selo/okolina Novog Sada

PorukaPoslao: Uto Jul 26, 2011 12:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jeste...Ali cu uzeti drugi...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
zokiorca
Akvarista



Registrovan: 08 Okt 2010
Poruke: 45
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Čet Avg 04, 2011 1:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cuja ::
Meni se desava da grejac laze..tj kad ga nastimas na 26c on greje do 24c a kad ga povecam na vise greje vise..Mozda je u tome problem..?

Cujo da li očekuješ da kad ga povećaš na više greje manje??? Dajte ostanite na temi i objasnite čoveku šta da radi... što bi kupovao drugi grejač ako mu ovaj radi, lepo kaže Blue nebitno šta piše na grejaču ako on postiže željenu temperaturu... malo štelovanja levo-desno i rešen problem
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dule_Zr
Akvarista



Registrovan: 27 Jul 2011
Poruke: 37
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Čet Avg 04, 2011 11:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako god da okrenes ne gine ti da kupis termometar. Najbolje je tako. Postavis ga na suprotnu stranu od grejaca. I onda postavis grejac na 24-26 i pratis temperaturu na termometru. Kada dostigne vrhunac, polako spustas/dizes na grejacu temperaturu dok ne dobijes zeljenu temperaturu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Atman grijac samo do 22 stepena brankorad Grejanje i hladjenje 1 Sre Sep 23, 2020 1:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Grijac Atman AT-50W pitanje Sone_bg Grejanje i hladjenje 15 Uto Okt 04, 2016 12:57 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka da li je potreban grijac nekotamo Početak u akvaristici 5 Uto Okt 06, 2015 9:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Grijac - stvarna potreba il ne? Maskulin Grejanje i hladjenje 14 Uto Maj 27, 2014 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Grijac shark h-229 bettas Grejanje i hladjenje 7 Sre Jul 18, 2012 1:18 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License