Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Florabella Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
hOllYcA
Akvarista



Registrovan: 16 Jul 2011
Poruke: 70
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pon Jul 25, 2011 7:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupila sam zemlju Florabell-u, zanima me vase misljanje, i iskustvo, dali valja za aq, dali treba da ostoji prvo neki dan u vodi??

Evo i sastav zemlje :
Mesavina slabo razudjenog belog spagnum tresta, visoko kvalitetnog izumrlog crvnog spagnum tresta i gline.
Elektricna provodljivost 40mS/m(+/-25%)
pH vrednost: 5,5 -6,5
Kolicina dodatog djubriva (NPK djubrivo 16,16,1Cool : 1,5 kg/m3

Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jul 25, 2011 7:29 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Pon Jul 25, 2011 8:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam je koristio za sve akvarijume,nikad je nisam potapao,direkt iz dzka u akvarijum i nije bilo problema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jul 25, 2011 8:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes da je isperes u vise voda, a i ne moras. Stavi jako malo, ispod dobrog sloja inertne podloge. Izmedju mozes da stavis neku mrezicu, mada ovo koliko ima pozitivnih stvari, ima i negativnih, sve zavisi sta ces saditi. U pocetku jako cesto menjaj deo vode. Posadi odmah sto vise biljaka, kako bi delimicno amortizovala pocetno otpustanje onog dodatog djubriva i odredjene bioloske i hemijske procese koji su neminovni pri stavljanju zemlje u skoro anaerobne uslove. Pazljivo sa ribama u startu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
hOllYcA
Akvarista



Registrovan: 16 Jul 2011
Poruke: 70
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pon Jul 25, 2011 9:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neki mi kazu da stavim mrezicu, neki kazu da nestavljam, i citala sam po forumu razne diskusije oko toga, sta je bolje, ?
Ne ide tu ne znam kolko zemlje, to je nesto sitno u odnosu na pesak koji se posle stavlja, ako stavim mrezicu kako cu biljke da sadim,. To ce biti pri dnu nece biljke ni doci do mrezice, ili sta se tu desava? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jul 25, 2011 9:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Doci ce korenje biljaka bas tamo gde zeli. Smile Nije ti to briga. U principu, pri cupanju biljaka mrezica sprecava prekomerno podizanje zemlje u vodu zajedno sa korenom, ali ako imas biljku koja ima jak i razgranat korenov sistem ili povuces vecu grupu biljaka, moze da se desi da podignes veliki deo mreze, sa sve onim ispod, a to nikako ne zelis. Kao sto vidis, ima i za i protiv, izbor je tvoj, a zavisi i od toga sta ces saditi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Pon Jul 25, 2011 11:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mnogo manji haos nastaje (ako nastane) sa mrezicom nego bez nje, ali to je tvoj izbor. Ja npr u svakom akvarijumu imam mrezicu preko zemlje i moj ti je savet da se ne dvoumis po pitanju toga mnogo..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
hOllYcA
Akvarista



Registrovan: 16 Jul 2011
Poruke: 70
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pon Jul 25, 2011 11:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koju stavljas mrezicu?, Sta mi preporucujes, onu za komarce ili onu za fasade?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Uto Jul 26, 2011 12:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za komarce. Iskrojis tacno po dimenzijama dna. Stavis zemlju, preko mrezicu i prvo je "fiksiras" po coskovima i stranama da se ne bi mesali zemlja i pesak. Onda mozes da srucis pesak na sredinu i rasporedis gde treba i koliko treba, po zamisli.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka tera magma ili florabella joni Podloga 4 Sub Apr 20, 2013 5:22 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License