Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ponasanje tetri Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
niksav
Akvarista



Registrovan: 24 Jul 2011
Poruke: 12

PorukaPoslao: Pon Jul 25, 2011 6:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo svima,

Kao sto vec napisah u drugoj poruci, nov sam u akvaristici i izabrao sam (verovatno pogresno) mali akvarijum od oko 15l. Akvarijum je star 4 nedelje, ima vazdusnu pumpu i filter. Dno je sljunak i ima vestacke biljke.

Na osnovu svega sto citam online, tu bi moglo da se cuva par ribica, uz puno problema sa odrzavanjem cistoce i balansa vode. Obzirom da je prodavacica u pet-shop-u rekla da u takvom akvarijumu moze da bude i do 20 manjih ribica(?!), mi smo krenuli optimisticno da ga punomo. Neke ribice su uginule na pocetku, pa smo kupovali nove i sada smo se stabilizovali na 7 tetri. 2xCrna udovica, 3xVatrena tetra i 2xTetragonopterus chalceus (zvacu je bela tetra).

Jedna od belih tetri "terorise" ostale, cak i vece od sebe Crne udovice. Ne primecujem da uspe da ih gricne, obzirom da su repna peraja cela, za razliku od vremena kad smo imali dve rajske ribice Smile Ta jedna bela tetra je toliko agresivna, da ostale ribice znaju dosta vremena da provode u nekom zasticenom kutku akvarijuma. Jedna crna udovica je rezervisala prostor izmedju biljke i filtera i odatle izlazi samo kad je hranjenje. Primetio sam da i jedna vatrena tetra zna da pojuri druge (manje) vatrene, ali ne toliko kao ova bela, koja juri sve redom.

Da li je ovo normalno ponasanje? Ako nije, da li predlazete da izbacim tu "problematicnu" ribicu? Da li je problem glad ili manjak prostora? Da li je bolje da povecam broj jedne vrste tetri na ustrb drugih?

Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jul 25, 2011 6:51 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jul 25, 2011 9:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Problem je u manjku prostora.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
niksav
Akvarista



Registrovan: 24 Jul 2011
Poruke: 12

PorukaPoslao: Pon Jul 25, 2011 10:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Toga sam se i plašio ... koliko ribica veličine 2-3cm bi optimalno moglo da se čuva u 15l?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Jul 26, 2011 7:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stavi dve jer bi bilo glupo da jedna bude sama. Ipak je to mala litraza.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jul 26, 2011 11:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sam si rekao da si možda pogrešio zbog litraže aqv.Neznam da li si dobio na poklon ili je tvoj izbor, ali mislim da je to mučenje i za tebe i za živi svet u njemu.Većini je problem prostor.U poslednje vreme je postao trend nano akvarijuma, kojima je po meni mesto na izložbama.Moj ti je savet da probaš da uklopiš veću litražu u tvom prostoru.Ovaj manji možeš da koristiš za porodilište karantin ili mrest nekih vrsta ribica.U svakom slučaju podrška sa moje strane.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pol tetri, određivanje angelfishinheaven Razmnožavanje 1 Ned Jan 31, 2021 2:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vrsta tetri ili... filipbg Ribe 9 Sub Okt 26, 2019 3:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izraslina na tetri scoutdarko Bolest 5 Pon Apr 16, 2018 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Japanka - cudno ponasanje IvaKiki Bolest 7 Sre Mar 28, 2018 10:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cudno ponasanje ancistrusa nercibald Razmnožavanje 14 Čet Jan 19, 2017 1:06 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License