Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Formiranje akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Dule_Zr
Akvarista



Registrovan: 27 Jul 2011
Poruke: 37
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pet Jul 29, 2011 3:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Formirao sam akvarijum, to jest formiranje je u toku. Pa evo ovde cu postavljati pitanja ako naletim na neki problem (a hocu) Postavicu i par fotki kako sve sada izgleda.

Akvarijum je od 60L

Image

E sad... AQ je napunjen i filter vrti vodu vec 3 dana, ali sam skontao da nisam dovoljno debelu podlogu stavio, mislim to sam znao i dok sam je stavljao ali sam zurio da sve odradim. Pa cu ponovo da izvucem vodu i nabacam jedno 2-3cm, posto planiram biljke da sadim.

Negooo, da. Imam neke puzeve u akvarijumu, podlogu mi je dao drugar akvarista, neki duguljasti mali. Bili su zajedno sa tim sljunkom, sada su po celom akvarijumu. Pa me interesuje da li oni mogu da pomognu pri cikliranju ?

Ovako izgleda akvarijum sada. Cetvrti dan od punjenja.

Image

Molim vas da na dvorac i pozadinu ne obracate paznju Very Happy
Dvorac ce MOZDA da ostane, licno ih ne gotivim bas nesto, vise volim da AQ vuce na prirodu.... al' poklonila mi devojka sta da radim. A pozadina ce verovarno biti crna ili tamno plava. Ovo sada je ovako privremena da imam u sta da gledam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jul 29, 2011 3:43 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Drazen
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2011
Poruke: 187
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Pet Jul 29, 2011 9:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvini, ali ne mogu da se ne javim, za tvoju situaciju, "djevojka mi poklonila"! Nije lako, shvatam te!
Ali nemoras vaditi vodu, koliko ja znam da bi dodao pijesak. samo ga sipaj polako, i sve što se pomuti polako če se sleći. Sretno!!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Pet Jul 29, 2011 10:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Podlogu sipaj voda nista ne smeta.
Za pozadinu kao sto si rekao(moja preporuka crna).
Ne samo dvorac vec i ovaj cup i most,bi trebao da izbacis,akvarijum po meni nikada ne moze izgledati lepo ako ima gomilu vestackih stvari,a i na sta oni lice!?
Ne treba da se pravi cirkus od akvarijumu,vec da se ribama omoguce sto prirodniji uslovi za zivot.
Samo napred i srecno! Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Pet Jul 29, 2011 10:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro došao, Zrenjanin...Koju vodu koristiš za akvarijum? Pročitaj ovo
http://www.akvarijum.org/forum.....t2120.html , pa polako ispravljaj greške i pridržavaj se što više linkovanog teksta. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dule_Zr
Akvarista



Registrovan: 27 Jul 2011
Poruke: 37
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pet Jul 29, 2011 2:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovorima.

Cim se biljke malo razviju, povadicu sve sto moze da kvari estetiku, tu nema brige. Mada taj cup je crn i nekako ne privlaci mnogo paznje, imao sam ga i u proslim akvarijumima, nekako lepo legne i uklopi se u ambijent.

Sto se tice podgloge, planirao sam da ubacim zemlju kao prvi sloj podloge, pa da stavim mrezicu preko pa onda sljunak. Tako da mi ponovo vadjenje ne gine.

@krcko

Vodu sam uzeo iz peskare, to je neko nase jezero nastalo vadjenjem peska, voda je prilicno bistra i cista, na tom jezeru gde sam uzeo vodu nema kupaca. Da uzimam cesmusu nema smisla jerbo je zuta i odvratna, cak izbegavamo i da je pijemo Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Jul 29, 2011 3:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Citat:
Cim se biljke malo razviju, povadicu sve sto moze da kvari estetiku, tu nema brige. Mada taj cup je crn i nekako ne privlaci mnogo paznje, imao sam ga i u proslim akvarijumima, nekako lepo legne i uklopi se u ambijent


Taj cup bi mogao da nadje svoje mesto u nekom zbunju ali samo ako budes planirao neke ribe kojima je takav zaklon potreban radi razmnozavanja ili ....

Citat:
Sto se tice podgloge, planirao sam da ubacim zemlju kao prvi sloj podloge, pa da stavim mrezicu preko pa onda sljunak. Tako da mi ponovo vadjenje ne gine.


Sto se mora , nije tesko Cool

Citat:
Vodu sam uzeo iz peskare, to je neko nase jezero nastalo vadjenjem peska, voda je prilicno bistra i cista, na tom jezeru gde sam uzeo vodu nema kupaca. Da uzimam cesmusu nema smisla jerbo je zuta i odvratna, cak izbegavamo i da je pijemo


Problem sa takvim vodama je u tome da kriju druge organizme koje mi nevidimo a koje mogu da izazovu dosta simptoma koje nezelimo u nasem akvarijumu, ALI AKO JE TO JEDINO RESENJE .... sta je tu je.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Pet Jul 29, 2011 3:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dule_Zr ::

Vodu sam uzeo iz peskare, to je neko nase jezero nastalo vadjenjem peska, voda je prilicno bistra i cista, na tom jezeru gde sam uzeo vodu nema kupaca. Da uzimam cesmusu nema smisla jerbo je zuta i odvratna, cak izbegavamo i da je pijemo Smile

To nece izaci na dobro,ipak ne moze biti voda tolika cista u prirodi.

Onaj cup mozes da oblozis mahovinom i da izgleda lepo kad se mahovina razmnozi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Dule_Zr
Akvarista



Registrovan: 27 Jul 2011
Poruke: 37
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pet Jul 29, 2011 4:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hmm... jedina opcija (trenutno) je peskara. E sad, imate neki savet kako bi bilo najbolje resiti se tih nepozeljnih organizama u vodi ? Metil plavo ili so mozda...

BTW danas mi stize zemlja, pa se bacam u reformiranje podloge. Postavicu fotke kasnije.

Svidja mi se ideja da cup oblozim mahovinom, definitivno cu to pokusati Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Jul 29, 2011 6:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo nesto sto moze pomoci ( tako malo clanova pregleda ovo, sramota).

Video. Pri sredini liste imas 5-6 tema koje mogu da pomognu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Pet Jul 29, 2011 8:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za vodu sam pitao ciljano, pošto mi je koleginica iz Zrenjanina, i Akvarista je. Analiza Zrenjaninske vode je takva, da su joj savetovali da izbegne i kupanje Ćerke u njoj, ako je ikako moguće. Izlaz je pronašla u nabavci RO uređaja. Tu se u Gradskom vodovodu javlja još i problem slabog pritiska, pa će sledeći korak biti i da nabavi Buster pumpu.
Da Ti ne bi odmah startovao sa nekim nepotrebnim prečišćavanjem vode koju ćeš koristiti, moj je savet da odneseš tu vodu u Zavod za zaštitu zdravlja, na analizu, kao što je i Ona uradila sa vodom iz Gradskog vodovoda. Uz sve ostalo, nepoželjno, ta voda iz česme ima i Amonijum jone. Srećno i pozdrav.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dule_Zr
Akvarista



Registrovan: 27 Jul 2011
Poruke: 37
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sub Jul 30, 2011 2:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@nikouro hvala za video, stvarno ima dosta korisnih saveta i klipova.


Danas idem po jos frakcije i da nadjem neko lepo veliko kamenje, pozadinu sam napravio, neki karton sam prefarbao u tamno plavo i super izgleda. Pa.. idemo ispocetka, ali ovaj put kako valja. Slike uskoro.


Edit:

Evo i fotke

Ubacili smo sloj zemlje, preko mreza i dodali jos podloge, napravili malo brdo iz kojeg ce da viri jos po koji kamen, a preko ce ici mahovina, to jest ceo taj deo planiram da oblozim sa mahovinom i onom sitnom travom (ne znam kako se ta biljka zove)

Ovako trenutno izgleda, reform totalni, jos uvek je mutna voda pa je malo uzasno.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Dule_Zr
Akvarista



Registrovan: 27 Jul 2011
Poruke: 37
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Ned Jul 31, 2011 8:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Update:

Voda se malo izbistrila i ubacen je jedan kamen desno, nekako mi bilo glupo da vrh bude prazan.

Levo planiram neku povecu bilju (u sirini) limun mozda, a mahovina po kamenju, izmedju ona sitna travica.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Ned Jul 31, 2011 8:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cini mi se da je sloj zemlje previse veliki.
Veliki je mlaz vode koji dolazi iz filtera,smetace biljkama,ako ih tu bude.Probaj da napravis neki spraybar.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jul 31, 2011 10:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mnogo lepše nego prva postavka.Što se tiče vode neka ti je sa srećom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dule_Zr
Akvarista



Registrovan: 27 Jul 2011
Poruke: 37
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pon Avg 01, 2011 6:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala gosn popaj Smile Voda ce verovatno biti uzasna, ali NO cekamo rezultate sa analize. Pa sta bude bice.. ako je rezultat los najmanji problem je promeniti vodu.

@stefanovic

samo opusteno buraz Wink

sloj zemlje je 1cm napred, nazad 2cm ... mlaz vode nema veze sa biljkama, nit je toliko jak koliko se to cini zbog produzene ekspozicije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License