Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Formiranje akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Dule_Zr
Akvarista



Registrovan: 27 Jul 2011
Poruke: 37
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pon Avg 01, 2011 7:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Update:

Image

Danas sam ubacio prve biljke, polako cu dodavati jos biljaka danas/sutra. Namerno sam uzeo ove male, volim da gledam kako rastu XD
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Avg 01, 2011 7:48 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Avg 01, 2011 8:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni se svidja sto to radis lagano za razliku od vecine koja formira akvarijum. Svidja mi se ovo sto si za sada napravio. Jedino sto mi se ne svidja je to kamenje sto si ubacio oko biljaka. Taj veliki u desnom cosku si lepo namestio. Ova dva ispred njega mi nisi bas po ukusu jer se vidi da je ljudski ruku delo. Probaj mozda taj desni malo da izrotiras u par polozaja da vidis kako ce ispasti, verujem da ima bolji polozaj.
Samo napred Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Dule_Zr
Akvarista



Registrovan: 27 Jul 2011
Poruke: 37
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pon Avg 01, 2011 11:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na savetima Bojane. To kamenje ce definitivno biti drugacije posto se i meni ne svidja. Bas to sto kazes vidi se da je ljudskih ruku delo. Posmatram ovih dana i razmatram kako bi bilo najbolje sve to uklopiti. Naime, sutra donosim jos po koji kamen na koji planiram da vezem riciu pa da je zastekam tamo gore iznad belog kamena i ispod okolo.

Nego... evo malo pre izmerih PH vrednost vode... PH8 ... mislim da je to previse bazno... ima li neki nacin da spustim PH (povecam kiselost) bar na 7 ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Avg 01, 2011 11:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pH vrednost ili hemijska reakcija vode
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dule_Zr
Akvarista



Registrovan: 27 Jul 2011
Poruke: 37
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Uto Avg 02, 2011 12:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zahvaljujem ! Evo danas cemo da pokusamo da spustimo PH vrednost, javljam rezultate.

I da dodam, napravio sam i C02 generator, pa cemo ga pustimo u pogon danas. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Avg 02, 2011 10:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve pohvale.Sledeći put kada slikaš pomeri magnet.Ne znam šta će ti Co2 za sada, osim ako ne isprobavaš kako to funkconiše.Da nije Bojan spomenuo desnu stranu ja ne bih ni komentarisao ( uočio ), ali bilo bi lepše da to izmeniš. Još nešto, nisam primetio da je neko za tako kratko vreme, bez ikakve sujete napravio izmene na bolje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dule_Zr
Akvarista



Registrovan: 27 Jul 2011
Poruke: 37
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Uto Avg 02, 2011 4:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naravno g'sn popaj, fotkacu veceras mozda. Malo sam razmestio ono kamenje, samo da se izbistri voda. E da CO2 generator je cisto da vidim kako to sve funkcionise i tako to.. da se "ushemim" sto ja kazem. A i sto da ne neka hasaju biljke dioksida.. iako su samo dve biljke. Very Happy

Uzeo sam litru destilovane vode, malo treseta i sve to kuvao 10-15 minuta, ostavio da se slegne i dobro procedio. Izmerio PH vrednost i tu je negde 5-6 pa sam lepo to sve pukao u filter, voda se uzasno zamutila ali evo pocinje vec da bistri. Pa cu veceras izmeriti PH u AQ da vidim da li se maklo sa osmice, a verujem da jeste.

Evo fotka buckurisa i merenja PH

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Dule_Zr
Akvarista



Registrovan: 27 Jul 2011
Poruke: 37
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sre Avg 03, 2011 12:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

UPDATE:

PH vrednost je sada 7-7.5 Smile tako da sam postigao ono sto sam hteo.

CO2 generator je pusten u rad, eno ga brboce i "rasprsuje" co2 ispod jedine dve biljke u akvarijumu. Sutra se ide u potragu za jos jednom stenom, cokotom i ako sve bude ok mozda ubacim i riciu, videcu gde cu je jos vezati.

Zelim da se zahvalim svima na odlicnim savetima i podrsci, forum je odlican a ljudi ljubazni i spremni da pomognu, cista desetka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Thageriona
Akvarista



Registrovan: 09 Jul 2010
Poruke: 274
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Avg 03, 2011 2:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bice ovo jedan divan akvarijum Smile Samo napred Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Avg 03, 2011 1:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Mozda pomogne ovaj DIY Difuzor.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dule_Zr
Akvarista



Registrovan: 27 Jul 2011
Poruke: 37
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sre Avg 03, 2011 3:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Thageriona Smile

nikouro je l' moze malo vise detalja oko difuzora ?

Evo trenutnog izgleda akvarijuma, nista se bitno nije promenilo, malo je kamenje ispomerano i kontam da ibacim to sitno kamenje iz akvarijuma, sve vise i vise pocinje da mi ide na zivce.

Image

EDIT:

(koga interesuje) Nasao sam temu DIY difuzor, http://www.akvarijum.org/forum.....ht=difuzor

tako da cu verovatno i to napraviti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Dule_Zr
Akvarista



Registrovan: 27 Jul 2011
Poruke: 37
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sre Avg 03, 2011 6:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi napravio sam BRUKA difuzor ! Jako sitni mehurici, postavicu fotke za koji minut. Crevo iz generatora sam vezao ispred usisnika potapajuce pumpe koja se nalazi u filteru, sve to strpao u malu kutijicu plasticnu...


edit:

Fotke postavljam kada se napuni baterija od fotoaparata -_-

U medjuvremenu sta mislite o ovoj ideji.

Pumpa za vazduh se nakaci na flasu u kojoj je smesa, crevo se stavi skroz do dna flase, da non stop mesa i ubrzava reakciju, a samim tim bi bio i jaci pritisak gasa. Vazzduh pomesan sa c02 , tako bi se i na kraju rasprskivaca dobili sitniji mehurici... ujedno bi se ubacivao i kiseonik i c02.. sta mislite o tome ? Evo i slike kako sam to zamislio

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Avg 03, 2011 11:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kratko i jasno. Mislim da nemas potrebe za tom pumpom.Ona je visak.
Sto se tice rasprsivaca .... mislim da je onaj filter od cigareta puno bolji tj delotvorniji.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dule_Zr
Akvarista



Registrovan: 27 Jul 2011
Poruke: 37
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Čet Avg 04, 2011 10:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa da. Ubacio sam taj filter iz cigare u crevo i malo modifikovao pumpu. To jest izbusio sam rupu tako da mehurici direktno "ulecu" u onaj ufur u pumpi i isfuravaju u vidu sitnih kao pesak mehurica sa vodom u AQ. Evo i fotke

Image

Hvala za savet !

Evo kako AQ izgleda sada. Ovih dana cu polako ubaciti jos bilja, posmatram kako se ponasa nana, za sada samo pozitivni efekti.

Image

Ti razmaci izmedju stena ce biti popunjeni riciom, takodje onaj braon kamen skroz nazad ce da bude obmotan istom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Avg 04, 2011 7:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da gresis sto pretrpavas desni cosak sa kamenjem. Sto se mog ukusa tice ostavio bi taj veci sto je bio tu na pocetku i s leve strane njegove sto si ga pomerio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License