Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kribenzis Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sre Jul 13, 2011 4:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne mislim na sam čin polaganja ikre, već na čitav proces, udvaranje, jurnjava, i slično, pretpostavljam da to traje mnogo duže od dva sata. Generalno, koliko često se kod kribensisa javlja nagon za mrestom?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jul 13, 2011 4:17 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Jul 13, 2011 8:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad su se moji mrestili, mislim da je posle 15-tak dana bio ponovo mrest. Tad sam bio u velikoj frci sa vremenom tako da taj vremenski period uzmi sa rezervom i sacekaj da se neko jos javi jer mozda sam i pogresio ali ako se dobro secam mislim da je bilo 15-tak dana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
djuradj.umkovic2@gmail.co
Akvarista



Registrovan: 04 Jul 2011
Poruke: 61
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Čet Avg 04, 2011 11:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam par kribensisa i pre neko vece su mu ubili tri gupike i pola ih pojeli.E sad me zanima jel oni to rade samo kad treba da poloze ikru ili su stalno tako agreivni?
Zenka se trenutno dosta crveni i stalno je sa muzijakom ali trenutno ikre nema.Dali mogu da ocekujem da ce je uskoro poloziti?
Hvala unapred.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Čet Avg 04, 2011 12:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo ti njih pusti da obave svoje i ne budi nestrpljiv.
Njima je najbolje kad su sami.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Avg 04, 2011 1:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kribensisi su agresivni ciklidi u vreme vresta. Nisu Pirane ali znaju itekako da naprave "problem" u akvarijumu i zato im treba prilagoditi broj i vrstu riba u "komsiluku".

Izgleda da je uparen par ... ako im nisi pripremio mesto gde ce poloziti ikru , pecinu, onda ce traziti neko skrovito mesto ( ako ga bude bilo ), a ako nenadju ... bice svasta.

Evo ovde je dosta toga objasnjeno :

http://www.akvarijum.org/forum.....-t770.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
djuradj.umkovic2@gmail.co
Akvarista



Registrovan: 04 Jul 2011
Poruke: 61
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Čet Avg 04, 2011 8:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo tek sad sam skonto da zenka ceo dan ne izlazi iz pecine a muzijak je tu blizu a ponekad i udje.Koliko sam procito o njima predpostavljam da ili polaze ikru ili ju je zenka vec polozila.Necu da gledam da ih ne uznemirim.
Imam samo pitanje dali da im veceras ostavim svetlo upaljeni ili netreba,sami su u akvarijumu nema drugih riba.

Interesantno je i to sto su tokom noci dogurali ispred ulaza u pecinu onu algu u obliku kruga Cladophoru aegagrophila.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Avg 04, 2011 8:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemas potrebe da ostavljas svetlo preko noci. Normalne i redovne aktivnosti oko odrzavanja akvarijuma a ostalo prepusti prirodi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
djuradj.umkovic2@gmail.co
Akvarista



Registrovan: 04 Jul 2011
Poruke: 61
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Čet Avg 04, 2011 8:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok ,hvala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
djuradj.umkovic2@gmail.co
Akvarista



Registrovan: 04 Jul 2011
Poruke: 61
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Ned Avg 07, 2011 3:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ova moja zenka kribenzisa ne izlazi vec treci dan iz pecine ali koliko sam mogo da vidim unutra nema nista.Pre toga je ulazila u pecinu cistila ali nije stalno bila unutra a sad vec tri dana neizlazi pa sam pomislio da je bacila ikru ali nema nista.Muzijak pliva oko pecine i samo ponekad udje.E sad me zanima da nisu mozda pojeli ikru jel sudeci po ponasanju cinime se da su je polozili.Takodje me zanima kolike je ikra odprilike velicine u precniku posto unuta imaju neke kuglice ali su precnika mozda 5mm i vise mi se cini da je kamenje od podloge.Hvala unapred.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
djuradj.umkovic2@gmail.co
Akvarista



Registrovan: 04 Jul 2011
Poruke: 61
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Pon Avg 08, 2011 11:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danas sam probo da izvadim pecinu ali muzijak neda ujeda me za ruku.Da li oni postavljaju ikru na pod peicne ili lepe na plafon?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
djuradj.umkovic2@gmail.co
Akvarista



Registrovan: 04 Jul 2011
Poruke: 61
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Pon Avg 08, 2011 3:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad je neko magarac: celo vreme zagledam u pecinu i nevidim nista kontam pojeli pa reko da zamenim danas pola vode i kad sam izvadio pola vode uzmem pecinu i skontam da ih ima unutra ,ali sumnjam da ce ostati jel sam im sad rashladio vodu bar za 5 stepeni.Sad znam sta treba pa ce valjda drugi put biti bolje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
japamija
Akvarista



Registrovan: 03 Jan 2011
Poruke: 264
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Avg 08, 2011 4:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko ja znam lepe ikru na plafon. Mozda i prezive, ko zna kribovi su to. Samo pazi da ti filter ne povuce malce. Srecno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Avg 08, 2011 6:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zalepice ikru tamo gde im odgovara tj tamo gde misle da im preti najmanje opasnosti a usto i ako im pripreti da mogu lakse da je odbrane. Nekad ce gore nekad dole a nekad i ispod nekog lista.
Djuradj ostavi te kribije neka pripreme teren i neka rade ono sto su naumili. Svako tvoje cackanje moze da prouzrokuje stres i prekid mresta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Raka
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 516
Lokacija: mladenovac

PorukaPoslao: Čet Avg 11, 2011 2:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav,kribenzisi su dobri roditelji znaju i malce da cuvaju u ustima ,zato ne dirajte njih jer oni mlogo brinu o svojim malcima...
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Miroslav95
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 943
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Čet Avg 11, 2011 3:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kribensisi nisu ustonose da drze malce u usta rako,a u usta ih uhvate kad hoce da ih vrate,npr kad jedan odluta malo dalje oni ga pokupe i vrate medju ostale malce Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka kribenzis gari1809 Arhiva Malih Oglasa 2 Pon Mar 09, 2020 1:04 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kribenzis+biljke za druge ribice ili ... zlatnozrno Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Jun 04, 2019 9:47 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kribenzis muzjaci zlatnozrno Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Nov 18, 2018 7:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kribenzis, Ludwigia, Octopus zlatnozrno Arhiva Malih Oglasa 3 Pon Mar 12, 2018 12:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Altispinosa ili Kribenzis? Sone_bg Ribe 6 Uto Nov 08, 2016 12:40 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License