Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Formiranje akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Dule_Zr
Akvarista



Registrovan: 27 Jul 2011
Poruke: 37
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pet Avg 05, 2011 6:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao sto si i sam napisao " sto se mog ukusa tice", Od uvek sam voleo akvarijume sa stenovitim pozadinama ili sa kojim povecim kamenom tu i tamo... mislim da ce sve lepo izgledati kada se mahovina razraste i kada se biljke prime. Photo update uskoro.

Pojavila mi se neka pena po povrsini vode... ima neko ideju ? C02 mozda ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Avg 05, 2011 6:40 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

black dragon
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 29 Apr 2011
Poruke: 220
Lokacija: bojnik(okolina leskovca)

PorukaPoslao: Pet Avg 05, 2011 7:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sasvim normalno za formiranje akvarijuma to su bakterije tek kada pena nestane ubacujes ribice i biljke
a do tada nista nediraj samo neka se filtrira i sto veca temperatura(33C)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Pet Avg 05, 2011 7:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kakve veze ima temperatura sa cikliranjem?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
black dragon
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 29 Apr 2011
Poruke: 220
Lokacija: bojnik(okolina leskovca)

PorukaPoslao: Pet Avg 05, 2011 7:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

tako sam cuo i to primenio i za 15 dana nije bilo nikakvih problema u pomocnom akvarijumu

temperatura nema nikakvih veza sa cikliranjem nego sa penom (bakterijama ) tako se brze razmnozavaju pa i brze uginu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dule_Zr
Akvarista



Registrovan: 27 Jul 2011
Poruke: 37
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pet Avg 05, 2011 7:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pena se javlja kada je voda prljava/masna... e sad akavrijum je furao skroz ok i evo danas primetih penu... naime ubacena je jedna pilot ribica xifo muzjak i primetio sam da non stopa pliva gore kao da mu nedostaje kiseonika... pa se pitam da li je moguce prezasititi vodu sa c02 ?

Inace faza sa dizanjem temperature je davno prosla, temperatura je bila 37 jedan ceo dan, voda se zamutila, kada se razbistrila ponovo sam je spustio na 26 tako da nije do cikliranja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
black dragon
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 29 Apr 2011
Poruke: 220
Lokacija: bojnik(okolina leskovca)

PorukaPoslao: Pet Avg 05, 2011 8:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja znam da jeste jer se bakterije razmnozavaju na ribama i trulim biljkama tako da ta riba nema sanse tu da prezivi

poslusaj me:
1. izvadi tu ribicu
2.povecaj temp na 33C
3. ostavi da se ciklira dok pena ne nestane
4.kada pena nestane sacekaj jos 5 dana
5.nakon tih pet dana ubaci 2 ribice i ako im nista ne bude u roku od 7 dana mozes ubaciti i ostale
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Avg 05, 2011 9:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@black dragon

Posto si i sam pocetnik mozda je najbolje da se drzis sa strane i izvuces nesto korisno iz ove teme jer ovako samo nekog navodis na pogresnu stranu. To bih voleo da rascistimo za sva vremena. Znaci pocetnik si i potrudi se da se malo drzis sa strane sto se tice komenttara. Kad postanes malo iskusniji onda slobodno pomazi a to cemo prosuditi na osnovu jednog tvog akvarijuma kad nam predstavis.

@Dule

Ti dajes pravi primer svim pocetnicima kako se polako sve radi i kako se ulaze trud i za to te moram pohvaliti.

Sto se tice problema sa penom mislim da je do CO2. Ne koristim nikakvu hemiju ali predpostavljam da je do toga, javice se neko od hemicara pa ce ti sigurno bolje reci. Verovatno ima previse koncentracije ugljen dioksida cim riba stalno pliva pri povrsini a to radi jer je u pitanju manjak kiseonika. Kad se sve sabere mislim da se ubacuje previse CO2. No, kao sto rekoh javice se neko od iskusnijih hemicara pa ce ti verovatno bolje reci sta je u pitanju i kako to regulisati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Pet Avg 05, 2011 9:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zasto je uopste potreban CO2 kad nema biljaka da ga trose?
Vecina biljaka raste i bez ugljen-dioksida,jedino neke bas zahtevne malo sporije,ali to sto imas koju anubiu i sto ces imatu jos par biljaka,ne zahteva CO2.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
black dragon
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 29 Apr 2011
Poruke: 220
Lokacija: bojnik(okolina leskovca)

PorukaPoslao: Pet Avg 05, 2011 9:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

predstavio sam a imao sam milion takvih problema sa penom i ako nisam imao ni co2 ni podlogu

videcemo na osnovu one ribice da li sam u pravu i ako se pojavi jos pena nemoj te mene kriviti

akvaristikom se bavim bar nekih godino i po dana

a ovakve probleme sam i ja imao na pocetku ali kroz 5 dana ce mo videti

ta ribica nece preziveti
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MR.ARCHY
Banovan
Banovan


Opomene: 2
Registrovan: 23 Jun 2011
Poruke: 288
Lokacija: podgorica

PorukaPoslao: Pet Avg 05, 2011 9:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da vidimo ko ce biti upravu Bojan vs black dragon Very Happy rezultat se ocekuje za pet dana
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
black dragon
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 29 Apr 2011
Poruke: 220
Lokacija: bojnik(okolina leskovca)

PorukaPoslao: Pet Avg 05, 2011 9:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ovo nije uredu jer sam mnogo slabiji od administratera i ja na njega gledam sa postovanjem jer je mnogo duze u akvaristici od mene i stariji je

ali sam 99,9 % siguran da sam upravu

ja se ne suprotstavljam Bojanu i ja njega postujem ali sam imao milion ovakvih slucajeva i kod mene i kod moji prijatelja
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Avg 05, 2011 9:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Necemo kvariti temu, nastavicemo ovde: http://www.akvarijum.org/forum.....t6198.html

Pravite se da ne vidite zadnjih par komentara i vratit se na temu, hvala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Dule_Zr
Akvarista



Registrovan: 27 Jul 2011
Poruke: 37
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pet Avg 05, 2011 10:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na pohvali bojane.

Iskljucio sam C02 i pena je nestala, a ribica je pocela normalno da pliva i ponasa. Pena je takodje nestala. To je prva pilot riba koja ce ubrzati cikliranje, a pritom i posluziti kao test ribica to jest da li ce preziveti ili ne.

Evo da i ja uletim sa opkladom... ribice ce preziveti siguran sam 90% u to Smile

@stefanovic, akvarijum je nasadjen juce sa bijlkama, kartica mi ostala u studiu kod kolege pa ne mogu da fotografisem. Update uskoro.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Dule_Zr
Akvarista



Registrovan: 27 Jul 2011
Poruke: 37
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sub Avg 06, 2011 10:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

11. dan cikliranja i juce je ubacen prvi stanovnik. xifo je malo usamljen pa se razmisljam da uzmem i jednu zenkicu da mu pravi drustvo. pena se opet pojavila, pa nestane pa se opet pojavi ali sve manje i manje... sto se tice biljaka deluje mi kao da ce se sve primiti kako treba, pa cu ih rasaditi po potrebi. nana se lepo primila i tera novi list Smile

Evo fotke.. pa sledi update cim se nesto desi.

Image

Vallisneria je malo rascupana.. planiram da je sadim uz staklo da mi bude kao pozadina. Jednom sam u aq od 100 litara imao pozadinu od te biljke i fantasticno izgleda. Nadam se da ce od ovog narasti mala dzungla.

Ako se sve biljke prime kako treba, planiram da uzmem i neke zahtevnije od bojana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Sub Avg 06, 2011 11:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo je Smile
Vallisneriu cesto sisaj,cim dodje do povrsine.
Ja je uvek skracujem 10 cm i za 3-4 dana ona opet bude na povrsini,duplo gusca.
Ovu mahovinu sto si zabo u kamenje,predlazem ti da je izvadis i obmatas oko cupa,onda ce biti jos lepsi i pustis microsorum da se lepo siri.
Znaci za ove biljke koje trenutno imas nije potreban CO2. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License