Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 pitanje pocetnika Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
banja
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 14 Apr 2010
Poruke: 3
Lokacija: INDjIJA

PorukaPoslao: Sre Apr 14, 2010 12:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

formirao sam akvarijum(150l) pre mozda mesec dana i sve odlicno funkcionise. Juce sam ubacio philips aquarelle neonku i cini mi se da su biljke pri vrhu pocele da zute. Dali je moguce da im steti, mozda je prejaka, postavljena je na samo par santimetara od povrsine vode i duzine je 120 cm...??? Molim za brz odgovor dok jos nije kasno za moje jadne biljkice...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Apr 14, 2010 12:08 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Nenad-Kg
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2010
Poruke: 489
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Apr 14, 2010 12:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

philips aquarelle je dobra neonka,biljke ti zute jer ti fali nesto od hranljivih materija u vodi vrlo verovatno kalcijum
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
banja
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 14 Apr 2010
Poruke: 3
Lokacija: INDjIJA

PorukaPoslao: Sre Apr 14, 2010 1:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a kako da obogatim vodu kalcijumom?
znace svetlost ne moze biti prejaka za biljke?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Nenad-Kg
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2010
Poruke: 489
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Apr 14, 2010 1:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svetlost ne moze biti prejaka za biljke ali u slucaju da je svetlost jaca hranljive materije koje se nalaze u vodi biljke brzo iskoriste i kad iskoriste to sto su imale onda dolaze alge,da bi to sprecila u akvarijum se dodaju mikro i makro elementi ....makroelementi Kno3 KH2po4 K2SO4 i mikroelementi CSM+B pro fito ima ima ih mnogo naravno co2 je obavezan,ovo toi je sve potrebno za jako osvetljene akvarijume.Konkretno tebi je to malo svetla ako planiras da drzis biljke uzmi jos makar jednu day light i odluci se za manje zahtevne biljke.

I popuni lokaciju odakle si!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
banja
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 14 Apr 2010
Poruke: 3
Lokacija: INDjIJA

PorukaPoslao: Sre Apr 14, 2010 4:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Popunio sam lokaciju :-/

Hvala na odgovorima. Ubacio sam sad tablete za djubrenje koje idu ispod korena biljke, valjda ce se oporaviti. Ja u stvari ne znam koje su to biljke i koliko su zahtevne a i jos hiljadu pitanja me muci ali ne bih da gnjavim. Evo slika pa mozda mozes da ih prepoznas i da mi kazes nesto o njima.
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Nenad-Kg
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2010
Poruke: 489
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Apr 14, 2010 4:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pitaj sve sto te interesuje slobodno.I drugi put kada kupujes biljku raspitaj se kakve uslove trazi podlogu,rasvetu,prihranu itd ako prodavac nezna latinski naziv biljke nemoj ni da je uzimas ovo ti kazem jer po forumima imas da procitas o gotovo svakoj biljci ali moras da znas naziv... Za pocetak bi bilo dobro da ubacis jos neku biljku.JA na tim slikama ne vidim nista sem da svakoj biljci treba privikavanje na nov akvarijum i nove uslove u njemu Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pitanje za rasvetu Milivoje Lampa Rasveta 4 Pon Nov 20, 2023 10:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljni akvarijum za pocetnika-pomoc golff Početak u akvaristici 0 Sub Avg 14, 2021 12:30 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje za vlasnike Juwel Ria Rooster Akvarijumi 3 Čet Apr 01, 2021 10:20 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License