Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Zlatna ribica - Japanka Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Avg 10, 2011 6:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Japanke su poznate po tome tako ti je dzaba da stavljas biljke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Avg 10, 2011 6:27 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

MR.ARCHY
Banovan
Banovan


Opomene: 2
Registrovan: 23 Jun 2011
Poruke: 288
Lokacija: podgorica

PorukaPoslao: Sre Avg 10, 2011 6:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imam jedno pitanje sto se tice zlatnih ribica jel i one oce da unistavaju biljke
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MiMa987
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2010
Poruke: 461
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Sre Avg 10, 2011 7:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Japanka i zlatna to ti je jedno isto.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deki022
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 24 Nov 2010
Poruke: 552
Lokacija: Nova pazova

PorukaPoslao: Sre Avg 17, 2011 12:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hteo bi da vas pitam za japanku koja je bila narandzasta i pobelela do pola,sta se desava dal je bolesna ili vec nesto drugo u pitanju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Sre Avg 17, 2011 1:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je prirodno kod japanki.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
deki022
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 24 Nov 2010
Poruke: 552
Lokacija: Nova pazova

PorukaPoslao: Sre Avg 17, 2011 2:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ludidzora
Akvarista



Registrovan: 18 Avg 2012
Poruke: 78
Lokacija: Qawra (Malta)

PorukaPoslao: Uto Sep 25, 2012 9:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i ja da pitam nesto... od skoro sam se opredelio za ribice, do sad sam drzao kornjace. Prvo je bilo svasta u akvarijumu, da bi na kraju, posle kopanja na netu, shvatio da bas i ne moze sve i svasta. Uglavnom sam se opredelio za japanke, 6 kom. za sad samo 100l dok su male, a posle ce biti veci akv.

Ono sto me zanima kako treba da izgleda jedan akv. za zlatne ribice. Pozadina, podloga, sta jos ubaciti unitra...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Uto Sep 25, 2012 11:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod japanke treba izbegavati ostre predmete, znaci da i podloga ako stavljas treba da je sto vise sitan kamencici koji su okrugli, grane i veca kamenja nikako ne ulaze unutra. 100l x6 kom japanki ti znaci da ce puno da prljaju tako da cesce ciscenje kod njih al ce ti tu podloga stvarati glavobolju jer tesko mozes da cistis. Bilje skoro nista ne mozes da drzis sa njima jer ce pojesti samo takve mozes da ubacis koji imaju jake listove npr kao anubija.
Ja licno nista ne koristim kod japanke za podlogu a bilje sto mi je visak ubacujem kod njih i oni to pojedu, filtracija je velika al sporiji protok i cesto ciscenje filtera.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ludidzora
Akvarista



Registrovan: 18 Avg 2012
Poruke: 78
Lokacija: Qawra (Malta)

PorukaPoslao: Uto Sep 25, 2012 4:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trenutno u ovom akvarijumu imam pozadinu od nekog kamena, nege ciglice kao. Za podlogu je kvarnci pesak a u uakvarijum sam ubacio jedan panj i jedno burence, kao i dve plasticne biljke koje su mi ostale od kornjaca. Najvise me zanima za podlogu da znam za novi akv. ako pesak ne valja da stavljam nesto drugo, i za pozadinu da li moze neka 3d pozadina... Trazim sliku kako bi treba da izgleda akv. za japanke ali nista konkretno da nadjem...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Čet Sep 27, 2012 11:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Idealno mesto za japanke je napolju u velikom bazenu ali ako si bas za akvarijum ondak ti pozadina, podloga itd ne treba samo prazan akvarijum sa vodom i japankama jer su oni prasici i od hrane mogu samo 30% da vare a ostalo se sve vraca u akvarijum i to jako brzo zasiti vodu i nastaju svakakve bakterije koji njima skode. Ako imas podlogu ondak ce to biti leja za nepotrebne bakterijume. Japanke nisu za namestene akvarijume. Ako zelis biljke,pozadinu itd nabavi drugu vrstu ribice jer ces se namuciti sa japankama oko odrzavanja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Belja
Akvarista



Registrovan: 22 Mar 2013
Poruke: 35
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pon Apr 15, 2013 12:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Procitao sam sve komentare i shvatio poentu price,ali ja moram da drzim jednu japanku jer mi je poklon sad me interesuje da li ce da jede manje ribice i da li su agresivne u nekom smislu,da bih znao koju vrstu da ubacim sa njom?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Sre Apr 17, 2013 7:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao i svaka druga riba, jesce ribe manje od nje (poput mladji). Osim toga nije agresivna. Nemoj je drzati sa gupikama posto one znaju da im izgrickaju peraja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Belja
Akvarista



Registrovan: 22 Mar 2013
Poruke: 35
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pon Apr 22, 2013 8:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

OK to,a da li biste mogli da preporucite sa kojim ribicama bi se lepo slagale.
Imam tu jednu ali mi se i nesto ne svidja pa bih da ubacim tetre,ksife i tako to.
Pa me interesuje kao i dosta njih koje u stvari ribice idu sa njima??????????
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
njanja
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 146
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Ned Jan 05, 2014 12:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Planiram da uzmem neki akvarijum od oko 30 tak L, da li je to malo za npr. dve Japanke, posto sam videla da dosta narastu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Ned Jan 05, 2014 12:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da si pročitao/la temu videla bi odgovor.Premalo je!Batali japanke...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Japanka Ranchu Mikid Bolest 0 Uto Jan 10, 2023 9:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gde ima da se kupi ranchu ribica? Weiss Baza Riba 0 Pon Jan 02, 2023 12:17 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Konflikt akvarijumskih ribica outworld Početak u akvaristici 5 Pon Jan 03, 2022 11:34 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License