Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Formiranje akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Dule_Zr
Akvarista



Registrovan: 27 Jul 2011
Poruke: 37
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sub Avg 06, 2011 11:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

'fala Smile
Mahovina je mrezicom vezana za stenu iza, neka bleji tamo dok se malo ne rasiri, a cup cu svakako obmotavati mahovinom. Planiram jos i riciu da vezem za onaj kamen sto se visi u sredini.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Avg 06, 2011 11:27 am Snimi Poruku Nazad na vrh

black dragon
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 29 Apr 2011
Poruke: 220
Lokacija: bojnik(okolina leskovca)

PorukaPoslao: Sub Avg 06, 2011 12:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako planiras zivorotke ricia nema nikakve sanse
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Avg 06, 2011 2:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naravno da ima, kod mene je lepo uspevala u tom fazonu vezivanja u akvarijumu sa zivorotkama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Dule_Zr
Akvarista



Registrovan: 27 Jul 2011
Poruke: 37
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sub Avg 06, 2011 8:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

TakodjeR. U proslom akvarijumu sam imao riciu koja je plutala, a imao sam i vezanu za drvo. Od ribica sam imao jato barbusa, black molike, gupike i par neonkica. Barbusi i zivorotke su malo cvakali riciu, ali se ona toliko brzo sirila da sam i ja mogao da je jedem Very Happy

Inace, update za AQ ... pozutela voda -__- ne mnogo ali primeit se kada se gleda sa strane. Kada sam sadio bilje otpatke od biljaka sam ubacio u filter.. kontam da je to uzrok, ali svaka ideja je dobrodosla. Inace voda je pocela da zuti danas, bilje je ubaceno pre 2 dana. Sve biljke su ok i izgleda da ce lepo da se prime.

Xifo je ziv i zdrav, veselo pliva, normalno jede, malo je usamljen. Ako ne crkne u roku od 2 dana ubacujem mu jos jednu zenku.

Toliko za sada.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
MiMa987
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2010
Poruke: 461
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Sub Avg 06, 2011 10:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam ispratio temu ispocetka ali ajde.Voda obicno zuti iz dva razloga:
1.Ubacio si drvo/kokos i sl sto nije dovoljno prokuvano pa otpusta tanin ( koji nije stetan za ribice ).
2.Rastvara se treset iz podloge ( huminske kiseline ) pa voda dobija zuckastu boju.Vremenom ce prestati i izgubice se, opet, nije stetno po ribice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dule_Zr
Akvarista



Registrovan: 27 Jul 2011
Poruke: 37
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pon Avg 08, 2011 6:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moguce da je zbog treseta posto se sada voda izbistrila i vratila u normalu. Danas sam nasuo 11 litara sveze vode u akvarijum, pena je potpuno nestala.

Ubaceno novo osvetljenje Philiphs daylight 18W i trenutno sklepavam jos jedan sistem za neonku gde ce ici grolux.

Ribica ziva i zdrava, ponasanje normalno, biljke za sada ok Smile Fotke uskoro.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Dule_Zr
Akvarista



Registrovan: 27 Jul 2011
Poruke: 37
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Čet Avg 11, 2011 7:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Update

Pa evo ovako. Proslo je 10-15 dana od kako se akvarijum ciklira. Prvi stanovnik ubacen je pre 5-6 dana. Xiphophorus hellerii Swordtail. Ziv i veseo.

Evo i njega od pre par minuta fotka.

Image

Pre 2 dana dodao sam mu jednu zenku i danas jos jednu. Za sada ponasanje ribica je sasvim ok. Nema stresa, pune boje itd.

Pojacao sam svetlo na 2x20W, jedna daylight i jedna crvenkasta neka.. i dobio sam neku normalnu temperaturu svetla. (koja se meni svidja)

Biljke sam malo osisao, posekao listove koji su se cinili nezdravim. Neke biljke sam razmestio, ali uglavnom svo bilje se primilo.

Akvarijum sada izgleda ovako

Image

Tako da se formiranje polako blizi kraju.

Sa liste zelja ostaje mi jos da dodam grolux neonku, jos bilja, neonkice i jos neke vrste. I to bi bilo to. Za nekih nedelju-dve bi trebalo sve da bude gotovo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Avg 12, 2011 6:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slika ksifoforusa je fenomenalna. Ubaci je kod sebe u album obavezno. Vidim da ti fotografisanje jako dobro ide tako da se nadam da ces nas svaki put castiti sa tako dobrim slikama Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
MR.ARCHY
Banovan
Banovan


Opomene: 2
Registrovan: 23 Jun 2011
Poruke: 288
Lokacija: podgorica

PorukaPoslao: Pet Avg 12, 2011 7:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

primetih nesto pozadinu jel ti to crni karton
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dule_Zr
Akvarista



Registrovan: 27 Jul 2011
Poruke: 37
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pet Avg 12, 2011 10:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala bojane, bice jos lepih slika nadam se. Kako mi se akvarijum bude razvijao i kako budem ubacivao vise vrsta tako cu skljocati. Cak mozemo napraviti i neke fotke za akvarjum.org da imamo za bazu riba. Mislim nase fotke a ne da skidamo sa neta.

Mr.Archy pozadina je obicna kartoncina neka, koju sam prefarbao u tamno plavu sa nekim tonerom. To je samo privremeno resenje dok ne napravim crnu pozadinu, koja ce verovatno biti od tankog stiropora i neke mat crne.

Update za akvarijum:

Ubaceno je 5 komada Brachydanio rerio poznatijih kao "zebrica" Jedna je uspela da iskoci iz akvarijuma pa je sada u stanju kome, ali mislim da ce preziveti.

Dodao sam i metilensko plavo, filter je iskljucen i odvojen od AQ narednih 24h. Toliko za sada.

Svetlo menjano, Resun 24W + Phipliphs 20W daylight sto mu sve tako pomesano daje nekih 5500 kelvina... to mu je neka temperatura dnevnog svetla.

Evo jos jedne fotke zenke xifa koja je skotna.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Avg 12, 2011 10:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kvalitet fotografije je fenomenalan! Pretpostavljam da je u pitanju profi ruka i aparat... Što se tiče pozadine, u koliko ne planiraš ciklide, 3D pozadina je višak u "običnom" akvarijumu, bar po meni, dosta je teška za održavanje i čišćenje. Obična crna folija je sasvim OK ako se dobro zalepi. Daj još fotki, ovo je stvarno fenomenalno!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Avg 12, 2011 10:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Usput, kako si došao do cifre od 5500 K rasvete?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dule_Zr
Akvarista



Registrovan: 27 Jul 2011
Poruke: 37
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pet Avg 12, 2011 10:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drago mi je da ti se svidjaju fotke. Fotografijom se bavim dosta dugo, to mi je i posao. I sa pravom slobodno mogu da kazem da je fotografisanje akvarijuma i ribica u njemu jedno od najtezih kategorija :/ Ali uspeva jedna u 100 fotki Very Happy

Za pozadinu nisam planirao 3D, nego na tanak stirpopor 0.5cm da prefarbam sa nekom mat crnom. Stiropor ima te tackice pa pozadina deluje zanimljivo, ima neki shmek ta tekstura.

Sto se tice rasvete kombinujem 2 neonke, hladnog i toplog svetla (plavog i crvenog) to izmesano sam ismerio na belom papiru i precizno citanje mu dodje tu oko 5600K .. a dnevno svetlo varira od 5500-6500 sve zavisi koje je doba dana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
MR.ARCHY
Banovan
Banovan


Opomene: 2
Registrovan: 23 Jun 2011
Poruke: 288
Lokacija: podgorica

PorukaPoslao: Pet Avg 12, 2011 11:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mogu da ti savetujem ako hoces mozes da stavis obican hamer papir fino ce izgledat ja ga imam na svoj aq i imam pitanje jel aparat isto profi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Avg 12, 2011 11:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo sa kombinovanjem hladnog i toplog svetla sam pokušao da ukombinujem sa MH rasvetom i dosta dobro uspeva, bar za sada..Čuo sam da je u kombinaciji jako dobra HPS raveta (bandere) ona žuta od 2400k plus day light ili reef rasveta (6500+K) Problem je što HPS lampe nisam našao ispod 400W a ni one preko 7000K
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License