Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Nesto cudno lebdi u vodi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Sre Apr 14, 2010 4:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@todor koliko sam ja citao u nekim knjigama, treba da se ispere hipermanganom i to posle da se ispere vodom, nikakve hemijalije ne treba koristiti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Apr 14, 2010 4:16 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

djilepfc
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 191
Lokacija: Leskovac-Knjaževac

PorukaPoslao: Sre Apr 14, 2010 4:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok za psovku,izvinjavam se,a nisam siguran i strucan da bih rekao da je to infuzorijalebdi nesto , nije prljavstina sigurno ali kad ih nahranim i ribe ubrzaju, jos i filtracija zeza onda mozes da zamislis
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
todor
Akvarista



Registrovan: 09 Nov 2009
Poruke: 120
Lokacija: Sremcica-Beograd

PorukaPoslao: Sre Apr 14, 2010 4:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam pazio na casu evo gde je sve to objasnjeno
http://www.akvarijum.org/forum/viewtopic.php?t=861 pa to samo treba primeniti
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Sre Apr 14, 2010 4:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja u ovom novoformiranom kozicnjaku imam neke sitne crvice po staklu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Nenad-Kg
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2010
Poruke: 489
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Apr 14, 2010 4:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Infuzorija je zajednicki naziv za mnoge mikroskopske organizme kao sto su protozoe i rotatorije. Ne treba i posebno posejati, oni su uvek u nasoj akvarijumskoj vodi. Samo im treba dati uslove za razvoj i doci ce do prenamnozavanja. Kao sto je slucaj u tvom akvarijumu ako je ona uopste u pitanju a verujem da jeste.. Cuvena magla u vodi je efekat sa kojim su se mnogi suocili posebno u pocetku bavljenja akvaristikom. Koliko je meni poznato infuzorije nisu posebno opasne po nase ribe, cak sta vise poznate su kao odlicna hrana za mladj

Salim se, neprijatno je svakako, a mislim da kod prenamnozavanja infuzorije moze doci do opadanja nivoa kiseonika u vodi jer ga i one trose kao i poremecaja ostalih parametara vode.
Na tvom mestu, ja bih akvarijum i svu opremu oprao u rastvoru HCL,ribe privremeno izmestio ako imas uslova na par dana), i ponovo formirao taj akvarijum sa novom vodom i ostavio ga par dana da ciklira bez riba.

Za infuzoriju lek je i ucestala izmena vode,spustanje temperature i zamrachivanje akvarijuma i pojachana filtracija ali to moze da potraje vise nego sto zelis obzirom na situaciju

Nadam se da sam ti pomogao malo Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Nenad-Kg
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2010
Poruke: 489
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Apr 14, 2010 4:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nigros ::
Ja u ovom novoformiranom kozicnjaku imam neke sitne crvice po staklu...


Mozda su Planarije ako izgledaju kao crvici inace su hermafroditi pa se mnoze ko.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
djilepfc
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 191
Lokacija: Leskovac-Knjaževac

PorukaPoslao: Sre Apr 14, 2010 11:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kapiram,videcu sta cu vec ali mi kazi samo sta je to hcl rastvor
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nenad-Kg
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2010
Poruke: 489
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Apr 14, 2010 11:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bolje ga dezinfikuj u rastvoru hipermangana.Nemoj da se zezas sa kiselinma Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
djilepfc
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 191
Lokacija: Leskovac-Knjaževac

PorukaPoslao: Čet Apr 15, 2010 12:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok ja sam samo pitao.samo mi reci kako se dezinfikuje hipermangamom i sta je to u stvari,koja je procedura
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nenad-Kg
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2010
Poruke: 489
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Apr 15, 2010 12:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

DEZINFEKCIJA HIPERMANGANOM (POTASSIUM PERMANGANATE)


Hipermangan kupi u apoteci

Da bi pripremio dezinfekcijsku kupku treba ti kanta za vodu napunjena otprilike do pola vodom. Zatim dodas hipermangan toliko koliko je potrebno da se boja vode pretvori u jako ljubičastu, tj. tamniju ljubičastu boju.
Ovako pripremljenu kupku možes, ukoliko je zatvoris, dobro kasnije je mozes koristiti ako bude trebalo za korištenu opremu, kao što su mrežice za akvarijume ili bilo što drugo.

Kako bismo dezinficirali biljku potrebno ju je držati u otopini najmanje 10-15 minuta.

osim što ubija sve alge na biljkama, još bolje će reagovati prema raznim organizmima i prijenosnicima bolesti u ribljem svijetu.

Nakon potapljanja biljke u hipermanganskoj kupki, istu trebas isprati pod mlazom vode pazeći na jačinu mlaza.

UPOZORENJE:
Hipermangan se ne smije koristiti u akvarijumu koji je vec aktivan,ovo ti sve pricam ako kreces ispocetka jer će uništiti i negativno dijelovati na bio-filtracijske bakterije u filteru i u samom akvariju.

Kod uporabe hipermangana kao i kod svih hemijskih sredstava poželjno je koristiti gumene rukavice i zaštitu za oči zbog mogućeg prskanja.

Eto nadam se da ti jre nesto jasnije,ako hoces dacu ti i formulu Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
djilepfc
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 191
Lokacija: Leskovac-Knjaževac

PorukaPoslao: Čet Apr 15, 2010 12:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

naravno,hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nenad-Kg
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2010
Poruke: 489
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Apr 15, 2010 12:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema na cemu Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka zut moli jedno oko mu nesto uvecano goran012 Početak u akvaristici 4 Pon Nov 09, 2020 9:35 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mahovina za nesto ljubisa03 Razmena 0 Čet Okt 01, 2020 3:43 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka T-barbs trampim za nesto drugo popindeed Arhiva Malih Oglasa 3 Sub Apr 11, 2020 8:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malci gupika genetika ili nesto drugo popindeed Bolest 9 Uto Feb 11, 2020 10:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cudan izgled Skalara (bolest ili nest... Spavalica13 Ostali Stanovnici 4 Pet Nov 22, 2019 2:26 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License