Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum - zamena ribica Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
tmaxx86




Registrovan: 16 Avg 2011
Poruke: 1

PorukaPoslao: Uto Avg 16, 2011 2:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo ovako zeleo bih da promenim izbor ribica koji sam napravio na samom pocetku.

Trenutno u akvarijumu od 35 litara imam:

1 - Skalar
1 - Crvena zebrica
1 - Zeleni barbus
1 - Ksifo
1 - Kolisa
2 - Plati
2 - Barbus tetrazona
2 - Black Molly
2 - Serpae Tetra
2 - Tetra crna udovica
4 - Korija ( dva Corydoras paleatus i dva albino)
1 - Ancistrus

To je znaci 15 ribica + 4 korija i ancistrus

Planiram da izbacim Skalara, Ksifo, Plati, Black Molly. Tada bi u akvarijum imao 9 ribica ne racunajuci Korije i Ancistrusa

Sta dalje?

Ostaju mi

1 - Zebrica
1 - Zeleni barbus
1 - Kolisa
2 - Barbus tetrazona
2 - Serpae Tetra
2 - Tetra crna udovica

Da li ima neko predlog sta da dodam, hteo bi da formiram mala jata barbusa i Serpae tetre ali ne znam jos koliko ribica mogu da ubacim, a da ne bude guzva. Mozda da sklonim i zebricu i jednu Crnu udovicu. Ne znam.

Molim vas dajte neki predlog
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Avg 16, 2011 2:35 am Snimi Poruku Nazad na vrh

japamija
Akvarista



Registrovan: 03 Jan 2011
Poruke: 264
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Uto Avg 16, 2011 2:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj predlog ti je da se odlucis za jednu vrstu jatnih riba, ubacis ne vise od 7 i ostavis korije i ancistruse i ostalo sve napolje. Sve to pod uslovom da imas dobru filtraciju i da redovno odrzavas akvarijum jer je i ovako guzva.
I preporucio bih ti da sto pre procitas lepljive teme sa ovog foruma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
netcrush
Akvarista



Registrovan: 23 Jul 2011
Poruke: 193
Lokacija: Sombor/Beograd

PorukaPoslao: Uto Avg 16, 2011 1:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

slažem se sa japamijom, odaberi jednu vrstu... kupi još da dopuniš do 7 - 10 komada i uživaj u njihovim skladnim jatnim pokretima.. malo igranja sa biljkama i napraviš jedan sjajan mali aquascape Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
black dragon
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 29 Apr 2011
Poruke: 220
Lokacija: bojnik(okolina leskovca)

PorukaPoslao: Uto Avg 16, 2011 2:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mozes uzeti zebrice ali one idu u jatu od 6-8
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Sre Avg 17, 2011 12:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svako od Nas uživa u nekom početnom šarenilu ribica.
Može i tako, ako prvo saznamo šta radimo, onako kako obično kažemo: da ne pomešamo Babe i Žabe.
Prvo i osnovno je potruditi se i naučiti opšteprihvaćene naučne Latinske nazive živih organizama i biljaka, onda krećemo u potragu i čitanje. Početna literatura treba nam biti neka od baza riba.
Čitanjem o ribama koje si planirao da ostanu u Tvom akvarijumu, brzo ćeš uvideti da si i tu pomešao Babe i Žabe. Predlozi, dodaj još nekoliko ovih ili onih, vode te dalje u pogrešne izbore. Solidni predlozi su ovi da odlučiš o jednom jatu riba, ali do takvih odluka i zaključaka se dolazi posle nekoliko godina i upoznavanja sa okolinom, navikama i potrebama vrste za koju se odlučujemo. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License