Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Puz Jabucar? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Bla,bla
Akvarista



Registrovan: 13 Okt 2010
Poruke: 76
Lokacija: Srbija/aleksinac

PorukaPoslao: Sre Avg 17, 2011 9:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danas sam kupila 2 puza jabucara i stavila ih u akvarijum sa zlatnom ribicom.Akv. ima 40l. Pitanje... puzevi nisu prosli karantenu dali postoji mogucnost da se preko puzeva u akv. unese neka bolest ako su ribice u petshopu bile zarazene ? Question i dali su oni dvopolci?
Temperatura u akvarijumu je 24 mislim da im odgovara .?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Avg 17, 2011 9:24 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sre Avg 17, 2011 11:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav. Iz sopa mozes sa samom vodom u kojoj ti stoji riba da uneses neku zarazu.

http://www.akvarijum.org/forum/viewtopic.php?t=221
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bla,bla
Akvarista



Registrovan: 13 Okt 2010
Poruke: 76
Lokacija: Srbija/aleksinac

PorukaPoslao: Sre Avg 17, 2011 11:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala za link Smile Nadam se da ce da bude sve okej ... Primetila sam da jedan ima kao okrnjenu kucicu Sad mada mislim da su zdravi...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sre Avg 17, 2011 11:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo se opusti i uzivaj u njima. Posmatraj ribicu ako nema promena na njoj u narednih 10tak dana onda joj nista ne fali. ako mozes izaci sliku akvarijuma Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bla,bla
Akvarista



Registrovan: 13 Okt 2010
Poruke: 76
Lokacija: Srbija/aleksinac

PorukaPoslao: Sre Avg 17, 2011 11:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pokusacu sutra da stavim slike imam 3 akvarijuma a puzevi su u premesteni u 30l sa platikama... tu je toplija voda ... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Avg 18, 2011 12:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo ne preporucujem nikome. Radite na sopstvenu odgovornost.
Ja kada nesto kupim ( mislim na ribu ), ja tu ribu uopste ne drzim u karantinu. Ono sto mi je bitno prilikom ubacivanja novog stanovnika jeste da istog stanovnika lagano privikavam na nove uslove tj uslove u mom akvarijumu. Kod prodavca kada kupujem ( a nema ih mnogo ) prvo se raspitujem o uslovima i nekim osnovnim detaljima o samoj ribi. U vecini slucajeva, postavim se kao totalni pozetnik tj osoba koja nezna ni sta je riba. Tokom razgovora sa prodavcem izvlacim zakljucke da li je tip OK ili je smor koji gleda da uvali ribu bilo kome a bez obzira o nekim osnovnim detaljima.
Ono sto je bitno pri kupovini bilo kog akvaristickog bica, jeste : Uvek se prvo informisite o onome sta planirate da kupite kako biste bili upoznati sa osnovnm CINJENICAMA tog bica.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Avg 18, 2011 2:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikouro ovo je dobra taktika i sam sam je probao nekoliko puta, ali svaki put se iznerviram kada prodavac krene da lupeta, tako da sam odustao, sad chim odem dam do znanja da se razumem u odredjene stvari i desavalo se par puta da mi prodavac sam kaze da ne uzimam neku ribicu zbog raznoraznih razloga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Avg 18, 2011 10:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E ja to im ostavim za kraj. Iznenadjenjeeeeeeee ... nije im nimalo lako.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bla,bla
Akvarista



Registrovan: 13 Okt 2010
Poruke: 76
Lokacija: Srbija/aleksinac

PorukaPoslao: Čet Avg 18, 2011 8:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ko mene hvala bogu prodavci su razumni tj. nisu od onih sto samo zele da zarade pare nego sve lepo objasne... Smile Akvarijumi su cisti... ribice zdrave.. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Puzevi Helena i Amazonac (jabucar) sa... Spavalica13 Razmnožavanje 5 Sre Apr 22, 2020 1:09 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka puz jabucar tamara32 Ostali Stanovnici 3 Uto Maj 03, 2016 10:30 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka amazonaci ljubičasti (jabucar) Dare021 Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Mar 12, 2016 8:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka amazonac, jabucar misko3 Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Jun 24, 2015 12:43 am Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati puz jabucar (amazonac) vacko000 Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Dec 20, 2014 12:22 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License