Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Cistac Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
edmond.vujic
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2011
Poruke: 93
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sre Avg 17, 2011 8:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj cistac stalno sjedi ispod drva nikad se ne pomera neznam sta mu je inace sam nov u akvaristici Pomoc!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Avg 17, 2011 8:09 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Sre Avg 17, 2011 8:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

koj cistac je u pitanju...? ancistrus ?
ako je on mozda se plasi pa izlazi ili kad ti ne gledas ili kad se ugasi svetlo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
edmond.vujic
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2011
Poruke: 93
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sre Avg 17, 2011 8:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da taj je

Vidjet cu Hvala Joco
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sre Avg 17, 2011 11:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ancistrusu baci malo hrane kad ugasis svetlo.

Moram ovo da podelim sa vama znam da nije lepo u tudjoj temi ali se tice cistaca tj algara. otisao sam kod lika kom sam obecao bilje i taklo se mi raspricali i dotakli se algara, kaze mi on : kad je poceo da se bavi akvaristikom kupio je algara i on mu je ubrzo uginuo, pa je kupio drugog i taj je isto prosao i tako treci, cetvrti... Dok nije sreo starijeg akvaristi i kom je sve ispricao i ovaj ga je posavetovao da algara hrani nocu kad ugasi svetlo i taj i svaki naredni mu je ziveo dugo. Zvuci malo bajkovito ali istinito. Eto savet za one koji imaju slican problem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Avg 18, 2011 12:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da sw nadovezem ( inace ovo nije off, Anboy Smile ). Ancistrusi su nocne ribe samo u akvarijumima koji koriste dosta svetlosti i kada ih nema u paru. Kod mene, ono sto sam primetio, u jednom akvarijumu gde je osvetljenje 0.4 w , ancistrusi setkaju po ceo dan i ciste staklo , bilje , opremu. U drugom gde je osvetljenje 1.1w ... e tu je slika malo drugacija. Izlaze samo nocu i hrane se posto se svetlo ugasi. Nailazio sam ranije na tekstove tj savete gde se uvek preporucuje da ancistruse hranimo po gasenju svetla, tako da to zapazanje starijeg akvariste stoji na cvrstim nogam uz svu preporuku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Avg 18, 2011 2:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidis kod mene skroz obrnuta situacija, u akvarijumu gde mi je osvetljenje 0.8 w ancistrusi non stop rade tj. ne kriju se ( imaju gomilu mesta za skrivanje ) a u manjem akvarijumu gde nema osvetljenja , sijalica se pali samo kad menjam vodu ili pokusavam da vidim sta se desava u akvarijumu, ancistrusi ne izlaze iz pecine. Da napomenem svi ancistrusi su maticni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
edmond.vujic
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2011
Poruke: 93
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Čet Avg 18, 2011 10:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sada sam smanjio svetlost pa je sada bolje cistac i jede i cisti Very Happy

Koliko litara je taj tvoj akvarijum

post izmenio:: nikouro

Koristi opciju "Izmeni" kako bi dopunio prethodni post.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Vladimir27
Akvarista



Registrovan: 17 Jun 2011
Poruke: 44
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Pet Avg 19, 2011 12:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i kod mene po citav dan na jednom mjestu bude,nadje sebi neko mjesto.A kad noc padne i ugasim svjetlo krene u akciju Smile)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Pet Avg 19, 2011 1:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sve to dosta zavisi i od stresa...recimo imao sam ancistruse koji jednostavno stoje zalepljeni na staklo i ti mozes da mases i da cukas po staklu koliko hoces i nece se ni maknuti...a imao sam i onih koji cim vide mali pokret odmah brisnu u drugi deo akvarijuma ili se sakriju u pecinicu...tako da ja msm da stres i strah igra najvecu ulogu oko toga...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
geronimo
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2011
Poruke: 131
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Avg 19, 2011 9:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U mom akvarijumu su trenutno 4 ancistrusa (2 albino i 2 klasicna Smile ). Aktivni su po ceo dan, a kad stavim hranu sve sto padne na dno oni jedu momentalno. Jacina osvetljenja kod mene je 0.5w po litru, aq je 180 litara. Ova dva obicna ancistrusa imam vec pola godine tako da verujem da im je sve ok i da nisu na dijeti Smile.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Nestali cistac dejanvilla1996 Ribe 14 Ned Dec 08, 2013 9:56 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bolest Cistac Proka Bolest 11 Ned Maj 12, 2013 2:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DIY Cistac stakla flopsky Uradi Sam (DIY) 17 Sre Jan 23, 2013 9:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cistac jegulja pomoc boki_za Ribe 27 Uto Dec 04, 2012 10:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka cistac stakla Bojan Ribe 4 Sre Jul 11, 2012 9:24 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License