Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 zutilo Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
LAKI7
Akvarista



Registrovan: 29 Jul 2011
Poruke: 73
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pet Avg 19, 2011 12:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

po akvarijumu se pojavilo neko zutilo (po staklu, podlozi, bilju ) sta da radim????
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Avg 19, 2011 12:33 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Pet Avg 19, 2011 12:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Laki, koliko vremena je prošlo od kako je akvarijum formiran? Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
LAKI7
Akvarista



Registrovan: 29 Jul 2011
Poruke: 73
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pet Avg 19, 2011 12:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pre oko 3 nedelje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Pet Avg 19, 2011 1:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probaj prvo da da ustanoviš da li je u pitanju talog- uzmuti se u vodi. Veća je verovatnoća da je uobičajena pojava kod svih mladih akvarijuma-
" Diatoma.Braon alga (dijatome) će se pre pojaviti u Low-light akvarijumima i u novim postavkama sa viškom silikatnih kiselina (SiO2). Poznato je da jako svetlo čini da ove alge nestanu ali se ipak one mogu videti na nižim listovima u senci. Takođe se može pojaviti na staklu akvarijuma šljuku i dekoraciji. Lako se može ručno ukloniti jer ima meku/ljigavu stukturu. Otocinclus-i (koji je obožavaju) i puževi mogu ovu algu držati pod kontrolom. "
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Avg 19, 2011 1:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Redovno menjaj vodu, za sada čisti mehanički.Trebalo bi da se vremenom stabilizuje.
Dok sam pisao ovo Krcko ti je dao kompletniji savet.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
LAKI7
Akvarista



Registrovan: 29 Jul 2011
Poruke: 73
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pet Avg 19, 2011 1:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sta da radim? kako da izvadim tu algu? da li steti ribicama?
za aq od 40l imam 25 vati osvetljenja.
a zutilo se pojavilo preko noci
jednom nedeljno menjam 30% vode.
da li treba cesce?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Pet Avg 19, 2011 2:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum je mali, i možeš je lako uklanjati mehanički, najbolje je za to koristiti neku plastičnu karticu. Ostatke koji padnu u akvarijum usisaj.
Samo budi spreman na to da će se Diatoma i dalje pojavljivati sve dok se sistem ne bude stabilizovao, za ovako male akvarijume taj period nije lako prognozirati. Šta koristiš za filtriranje? Vodu menjaj uobičajeno. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
LAKI7
Akvarista



Registrovan: 29 Jul 2011
Poruke: 73
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pet Avg 19, 2011 2:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

za filtriranje koristim neku kinesku pumpu
da li je moguce da se alga neprimetno pojavila dok sam imao slabije osvetljenje i sad se samo razvila?
postoji li neki nacin da je skroz unistim? mozda nekom hemikalijom ili da rasformiram aq pa da ga opet formiram
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Pet Avg 19, 2011 3:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rasformiravanjem akvarijuma počinješ ovu priču od početka. Diatoma se svima javlja u novoformiranom akvarijumu, nekome u manjem, nekome u većem obimu, u mnogome ovo zavisi i od Fizičko-hemijskih osobina vode. Ne bih ponavljao već napisano. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
LAKI7
Akvarista



Registrovan: 29 Jul 2011
Poruke: 73
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sub Avg 20, 2011 5:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kada sam zagledao video sam da zutila ima samo na osvetljenim delovima aq. iza kamenja i bilja ga uopste nema. da li je svetlo mnogo jako
na sijalici napisano 25w=125w brightness
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MiMa987
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2010
Poruke: 461
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Sub Avg 20, 2011 10:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

krcko ::
"Diatoma.Braon alga (dijatome) će se pre pojaviti u Low-light akvarijumima


Nemas dovoljno svetla u akvarijumu, nije ti prejako svetlo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
LAKI7
Akvarista



Registrovan: 29 Jul 2011
Poruke: 73
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pon Avg 29, 2011 4:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ljudi kupio sam neki preparat MIS pa ce mo videti sta ce biti
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mello
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2011
Poruke: 389
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pon Avg 29, 2011 5:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pored tog mis pise jos nesto. Zbog cega stavljas uopste taj lek znas li?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
LAKI7
Akvarista



Registrovan: 29 Jul 2011
Poruke: 73
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pon Avg 29, 2011 5:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zbog braon alge
danas sam sunjerom cistio i zamutila se voda
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
LAKI7
Akvarista



Registrovan: 29 Jul 2011
Poruke: 73
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pon Avg 29, 2011 5:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

braon alge 100 posto
i stefan mi reko da su braon alge
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License