Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Neispravan termometar! Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Uto Avg 23, 2011 5:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zapanjen sam, kupio sam novi termometar i kad sam ga ubacio u vodu pokazao mi je 38-37 stepeni! Dok mi na mom starom pokazuje 10 stepeni manje!!! Akvarijum mi je u karantinu zbog Ichtya i podigao sam temperaturu na 28 (odnosno mislio sam), i stari termometar je pokazivao 28, dok novi pokazuje 36, a voda i samo staklo akvarjuma su dosta topli. A celo leto mi je pokazivao nisku temperaturu, ugasim grejac i ona spadne na 20 i manje, iako je letnji period, al sam mislio da je u pravu posto nisam mislio da moze toliko da laze. Sto znaci da sam ribe celo leto drzao na visokoj temperaturi, i nije ni cudo da mi se pojavila bolest. Jel neko nekad imao slican problem? Stari termometar je neki Zagrebacki, a ovaj novi je kineski kojih ima svugde.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Avg 23, 2011 5:00 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Dule_Zr
Akvarista



Registrovan: 27 Jul 2011
Poruke: 37
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Uto Avg 23, 2011 7:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Au druze ! Very Happy 37... corbica Smile Jel si 100% siguran da je dobro izmerio ? Da li je ceo bio potopljen u vodi ? Da nije mozda bio preblizu svetla ili grejaca... a mozda i jeste 37 stvarno 0_0
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
MiMa987
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2010
Poruke: 461
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Uto Avg 23, 2011 10:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na koliko ti je grejac namesten? Ja celo leto uopste ne ukljucujem grejac, cak imam problem jer je voda pretopla sama ode i do 30 stepeni pa dodajem hladnu vodu u filter.
Ne znam sta moze da se desi ribicama na toj temperaturi, javice se neko iskusniji.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Avg 23, 2011 10:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja celo leto i nemam grejac u akvarijumu Smile .
Nesto je trulo u drzavi Danskoj !?

37 stepeni .... maaaalo je nelogicno da moze grejac da podigne toliku temperaturu vode. Ako se nevaram napisao si da kada iskljucis grejac, maksimalna snaga je 34 stepeni. Sa druge strane, napisao si da kada iskljucis grejac temperatura vode padne i ispod 20 ??? Opet malo nemoguce po ovom vremenu ... sem ako nemas klimu koja temperaturu sobe drzi na 18 stepeni ( sto je opet nezdravo za sve u toj prostoriji ).
Kupi jos koji termometar i ti lepo kreni da meris temperaturu sa par grejaca ili sa svim grejacima u vodi. Oni grejaci koji ti budu pokazivali istu temperaturu, njih ostavi a ostale ... prodaj kinezima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Sre Avg 24, 2011 12:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nista mi vise nije jasno...

Kada je stari termometar pokazivao 26 novi je pokazivao 36, a voda je stvano bila topla i ribe su bile po dnu, jedna je i uginula... Ledom, ventilatorom, odaljavanjem svetla i gasenjem grejaca sam spustio temperaturu i sada mi stari grejac pokazuje 19 stepeni, a novi 29? Voda je sada hladna na dodir i rekao bih da je stari grejac tacan...

Ribice plivaju kao i pre, ocigledno im prija sto vise nije vrucina.
Stavio sam oba termometra pod cesmu, stari lepo reaguje, i dize i spusta indeks na skali, dok se novi kinez pri zagrevanju podize bez problema al izgleda da pri smanjivanju temperature zaglavi na 24 i ne mrda vise. Opet su kinezi pokazali svoj kvalitet. Smile A od termometara je bio samo taj od 100 dinara i neki jos jeftiniji, al sam razmisljao da termometar i nije neka nauka pa da moze da bude los.

Na samom grejacu nemam termometar, to je stari sistem gde drzis upaljen grejac dok ne zagrejes vodu na odredjenu temperaturu i onda ugasis i termostat dalje obavlja posao. Vec se duze kanim da kupim neki bolji grejac sa skalom na sebi, al uvek se nesto ispreci, a i do sada nisam imao ovakav problem. I meni je cudno sto je voda hladna po ovoj vrucini, pogotovo sto je akvarijum u maloj sobi gde ceo dan radi racunar, nema prozora da se vazduh brze ohladi i jedino cime se hladim je ventilator, tako da sigurno ima vise od 25 stepeni. A termometar sam postavio duboko, par cm od sljunka na suprotan kraj akvarijuma u odnosu na grejac.

Nemam pojma, plasim se da sam sad stresirao ribe ovolikom promenom temperature, mada ne deluju da im je lose. A nigde nisam video neki drugi termometar osim digitalnog koji mi je sada finansijski nedostupan. Bas me tera baksuz sa akvarijumom u zadnjih par dana. Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
netcrush
Akvarista



Registrovan: 23 Jul 2011
Poruke: 193
Lokacija: Sombor/Beograd

PorukaPoslao: Sre Avg 24, 2011 1:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo kupi za početak jedan običan termometar u nekoj proverenoj akvarističkoj radnji. Ništa kinezi, ništa buvljak, ništa oglasi, polovno, ....... i te stvari.

Ja imam obican Hobby, koji košta oko 150 dinara. Ako ti takav ne uliva dovoljno poverenja, lepo uzmi JBLov od ~400din (JBL termometer Premium), on je koliko toliko brendiran, ja mislim da je poprilično pouzdan. Zaista ništa preko te cene ti nije potrebno.

Nisi napisao odakle si. Nadam se da kod sebe možeš naći bar neki od ovih pomenutih termometrara.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Sre Avg 24, 2011 1:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iz Beograda sam, sad cu da promenim to u profilu.

Ovaj danas sam kupio u nekom pet shopu u kraju, a neki dan sam u pet centru na novom bg-u video taj isti (koji je kostao 70 dinara vise od ovog) i bio je tu jos jedan istog proizvodjaca, ali cini mi se jos jeftiniji. I pored njega sam video neki koji se lepi za staklo, al mu je skala mala, od 20-30 stepeni koliko se secam, mozda malo veca. On je bio malo skuplji i pored njega je jos bio digitalni koji mi stvarno ne treba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
netcrush
Akvarista



Registrovan: 23 Jul 2011
Poruke: 193
Lokacija: Sombor/Beograd

PorukaPoslao: Sre Avg 24, 2011 1:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stvarno ne znam šta da kažem... probaj da izmeriš spoljnu temperaturu vazduha.. ovo uopšte nije pouzdano, ali ne pada mi ništa drugo na pamet... sad je trenutno oko 24 stepena u BGu... ako ti neki termometar sad pokazuje 34, taj laže sigurno Smile

Ako imaš neki termometar u sobi, ili makar onaj toplomer, što merimo telesnu temperaturu, pa da uporediš sa njima temperaturne vrednosti.. toplomer je najprecizniji i najpouzdaniji, samo ima malu i nezgodnu skalu - od 35 do 42 stepena, ali može ti poslužiti da razrešiš nedoumicu.. zagrej vodu u nekoj posudi na 35-36 stepeni (koristi toplomer da izmeriš temperaturu vode), pa uroni oba termometra i proveri koji je ispravan (ako su uopšte ispravni)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
MiMa987
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2010
Poruke: 461
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Sre Avg 24, 2011 2:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posle cele price iscitane jos jednom mislim da ti je novi termometar ispravan a stari nije. Nema sanse da po ovoj vrucini i sa ukljucenim grejacem pre toga ohladis vodu na 19 stepeni. I nema sanse da u sobi bez klime temperatura vode bude 20 stepeni preko leta. Znam po mom aq, dosta leda i hladne vode spusti temperaturu tek za par stepeni zbog toplotnog kapaciteta vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
misoo83
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2009
Poruke: 485
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sre Avg 24, 2011 3:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene temperatura vode u dva akvarijumu koji se nalazi u sobi bez da se grejac pali je trenutno izmedju 28-31

Najvisa temperatura vode u akvarijumu do sada sto sam ja video je bila 32 stepena i ja pokusao da sa flasama zaledjenim spustim temperaturu i odustao jel sam video da mogu da ubacim punoooooooo takvih flasa a temperatura spadne mozda za oko 1 stepen Laughing

Povisena temperatura najcesce nece ubiti ribicu ali problem je sto u vrucoj vodi ima manje kiseonika tako da pumpa za vazduh mora da funkcionise dobro inace se ribice poguse od manjka kiseonika.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Sre Avg 24, 2011 12:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ipak je Kinez u pravu. Very Happy

Znaci da jeste bilo 36, posto je meni na ovu temperaturu ceo dan radio grejac (pratio sam temperaturu na neispravnom koji je pokazivao 26C, a zbog lecenja ribica morao sam tempreraturu da dignem na 28-30C, nije mi palo na pamet da me laze.).

Sad sam izveo eksperiment sa cetiri termometra, tim Kinezom, starim neispravnim, nekim velikim skupocenim zagrebackim koji ima skalu do 120C i sa termometrom koji visi u sobi.

Sva cetiri sam prvo isprobao pod cesmom da vidim koliko brzo im se pomera ziva (ili sta je vec unutra) naglim smenjivanjem vruce i hladne vode (turirao sam termometar Laughing ) i odmah sam primetio da svi osim tog starog termometra daju priblizno istu temperaturu (+/- 1C). Onda sam napunio casu toplom vodom i u nju potopio sva ceitiri i dobio isti rezultat (opet je moj stari termometar pokazivao 10 stepeni nizu temperaturu), i na kraju sam sva cetiri ostavio u frizideru par minuta i opet je ista prica.

Stari zagrepcanin odlazi u smece, a u akvarijum sam postavio kineza, dok sam onaj veliki stavio u cistu pregradu filtera, pa cu da pratim da li ima razlike, a takodje sam pored akvarijuma postavio i sobni termometar pa cu da pratim razliku izmedju temperature vode i sobe. Smile

Hvala svima na odgovorima. Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Avg 24, 2011 1:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Niske temperature nisu sigurno tačne.Ja lično sada ne koristim grejač, zato što mi zimi nepada temperatura ispod 24 stepeni.Leti dostiže do 29 stepeni u prostoriji koja je prijatna i kada su najveće vrućine.Grejač može da postigne temperaturu koju si naveo ukoliko je neispravan termostat.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
netcrush
Akvarista



Registrovan: 23 Jul 2011
Poruke: 193
Lokacija: Sombor/Beograd

PorukaPoslao: Sre Avg 24, 2011 1:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko sam ja uspeo da otpratim Fiber ni nema termostat na svom grejaču.

Fiber, taman, eto još jedna topla preporuka: sad ti grejač nije hitno potreban dok su ove vrućine, ali polako sakupljaj novac i na jesen kupi neki pouzdan grejač sa termostatom. Ja imam neki Serin i veoma sam zadovoljan, u stepen mi drži temperaturu onako kako je obeleženo na skali.. postavio sam ga na 25 i termometar mi pokazuje 25.. i jednostavno više ne razmišljam mnogo o temperaturi.

Do tada polako sakupljaj informacije po internetu (koliko W po L vode i sl.) i vidi koja jačina grejača najviše odgovara potrebama tvog akvarijuma i razgledaj kakvih sve ponuda ima.. opet preporučujem neki brand name.. ja sam ovaj za 30l akv platio ako se dobro sećam, nešto manje od 2000 dinara... nije zanemarljiva cifra, ali sa takvim pristupom, miran si posle najmanje narednih 6-7 godina.. možda i više..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Sre Avg 24, 2011 2:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moguce je da je neispravan termostat posto je grejac star dosta. Al posto ja vec godinama merim pomocu tog neispravnog termometra mislio sam da nije bilo problema. Grejac planiram da kupim vec neko vreme posto me ovaj nervira zbog toga sto na sebi nema skalu pa onda moram da strepim da li ce da se pregreje ili nece da ugreje dovoljno.

Na grejacu postoji termostat posto kad se jednom dostigne dobra temperatura (kad na termometru na suprotnoj strani oakvarijuma ocitam recimo 24) polugicu na grejacu okrecem na desno (ka minusu) i cuje se da grejac klikne i ugasi se. Posle toga se sam pali i gasi po potrebi bez daljeg diranja. Stari sistem koji moze da posluzi, al je ipak sigurnije sa novim grejacem.

Ovaj grejac sto koristim je 100w. Imam i jedan mali koji sam koristio u manjem akvarijumu koji vise nije u funkciji i on je Atman-50w, na sebi ima termometar i potenciometar pomocu kog podesavam kolika ce temperatura biti. Al mislim da je 50w malo za akvarijum od 80L.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
netcrush
Akvarista



Registrovan: 23 Jul 2011
Poruke: 193
Lokacija: Sombor/Beograd

PorukaPoslao: Sre Avg 24, 2011 3:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moja greška.. pogrešno sam pročitao termostat umesto termometar... pa to još i može da funkcioniše onda, sa pouzdanim termometrom..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Digitalni termometar sa sondom i pinc... manastiriste Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Mar 20, 2016 8:26 am Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Digitalni termometar sa sondom manastiriste Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Jan 27, 2016 8:58 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potreban digitalni termometar nebojsa.85 Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Jan 19, 2016 12:53 am Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati digitalni termometar sa sondom manastiriste Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Dec 26, 2015 12:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati digitalni termometar sa sondom manastiriste Arhiva Malih Oglasa 1 Čet Dec 03, 2015 8:23 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License