Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 pomoc pocetniku - unutrasnji filter i osvetljenje Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
your
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Avg 2011
Poruke: 3
Lokacija: nis

PorukaPoslao: Sre Avg 24, 2011 1:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pocetnik sam u akvaristici i moram vas da pitam jer kod prodavaca opreme sve moze...
akvarijum mi je 45l
1. interesuje me unutrasnji filter koju jacinu protoka da ima?
da ne bude slab... a ni previse jak... ono da ribice mogu lepo da plivaju
moze li Atman At-f302 450L/H ili Atman At-f101 350L/H
2. osvetljenje - neonka Sylvania Gro-Lux 450mm - 15W

PRODAVCE NE SLUSAM SAMO VAS
unapred hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Avg 24, 2011 1:03 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Avg 24, 2011 1:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve zavisi šta planiraš da gajiš u akvarijumu... Što se tiče potopnog filtera, neće biti previše strujanja sigurno, mada bi mogao i neki spoljni filter možda... Što se tiče rasvete, zavisi šta ćeš od biljaka da gajiš, u principu je jako slabo, bez obzira koja je neonka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MiMa987
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2010
Poruke: 461
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Sre Avg 24, 2011 1:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice osvetljenja malo je 15W.
Trebalo bi da osvetljenje bude 0.5-1W/L u zavisnosti koje biljke planiras da gajis, one koje traze vise ili manje svetla. Mogao bi da ubacis jos jednu neonku to bi bilo 30W, odnosno 30W/45L=0.67W/L sto je ok za neke ne previse zahtevne vrste.
Sta planiras u tom akvarijumu od ribica i biljaka?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
your
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Avg 2011
Poruke: 3
Lokacija: nis

PorukaPoslao: Sre Avg 24, 2011 1:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

znaci moze Atman At-f302 450L/H ??
pa to je fabricka hauba
ima samo za 1 neonku mesto
od biljaka planiram ovako nesto
1.hygrophila polysperma
2.rotala rotundifolia
3.ludwiga repens
4.nana
tako od prilike...
podloga kvarcni sljunak 1-4mm
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MiMa987
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2010
Poruke: 461
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Sre Avg 24, 2011 1:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To nisu previse zahtevne biljke sto se tice svetla tako da mozes u ovom rasponu, cak gledaj blize 0.5. Posto nemas mesta za neonku ubaci stedljive sijalice, sad ne znam kako posto ti je hauba fabricka da li ces da je busis ili drugacije to je vec na tebi.
Filter, mislim da je bolje resenje Atman At-f101 350L/H ovaj drugi mislim da ce biti prejak.

Ubaci u profilu odakle si, tako da moze da ti pomogne neko to je blizu i posavetuje sta gde da nadjes.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
your
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Avg 2011
Poruke: 3
Lokacija: nis

PorukaPoslao: Sre Avg 24, 2011 2:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

iz okoline nisa sam
tako da sve cu uglavno naruciti iz bg.
brza posta i tako to...
mozda mi mozes reci gde u bg-u mogu naci fabricku haubu sa jacom neonkom?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Sre Avg 24, 2011 10:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

" mozda mi mozes reci gde u bg-u mogu naci fabricku haubu sa jacom neonkom? "
Kada postavljaš ovakva pitanja, bitno je znati bar koju površinu hauba pokriva. Krenuo si sa pitanjima ne rakavši puno o samom akvarijumu, dimenzije, ako je kompletan fabrički, kojeg proizvođača, ako je samo poklopac fabrički koji. Polako i bez trčanja u kupovine. Možda nađemo i bolja rešenja od tih Power-head filtera. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
your
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Avg 2011
Poruke: 3
Lokacija: nis

PorukaPoslao: Sre Avg 24, 2011 3:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

akvarijum D49cm S27cm V33cm
to su one fabricki kompleti koji se nakace na akvarijum pomocu klizaca
u pitanju je marka SOBO AL 600 B sa reflektorom za t8 neonku od 15w
{ne znam da li smem staviti link da vidite kako izgleda}
akvarijum ima samo stakleni poklopac
unapred hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mantisp8
Akvarista



Registrovan: 20 Jul 2011
Poruke: 50
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sre Avg 24, 2011 6:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam ataman 101 i kad sam ga ukljucio u istu tu litrazu napravio je mi cunami. . Imas varijanti da ga zagusis ali posto sam polovan dobio nemam te dodatke. .

Edit:
Nemoj da bacas pare! Imas dosta uradi sam varijanti za lepe haube. Prelistaj samo podforum ''uradi sam''.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
your
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Avg 2011
Poruke: 3
Lokacija: nis

PorukaPoslao: Sre Avg 24, 2011 6:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa koji mi onda filter predlazete?
kojeg protoka?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
netcrush
Akvarista



Registrovan: 23 Jul 2011
Poruke: 193
Lokacija: Sombor/Beograd

PorukaPoslao: Sre Avg 24, 2011 7:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

možda ugaoni filter, sa vazdušnom pumpom ili možda "hang on" npr Atman HF 0400 ili 0100?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Sre Avg 24, 2011 7:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sobo sa ovim oznakama su Overtank haube i tu je teško izvršiti neke prepravke ako nisi upućen u elektro-radove. Predlog da filter bude Hang-on, ako nisi za spoljašnji stakleni, je ovde najpovoljniji i HF 0100 bi zadovoljio protok za tu zapreminu od oko 44l. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mantisp8
Akvarista



Registrovan: 20 Jul 2011
Poruke: 50
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sre Avg 24, 2011 10:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja ti predlazem nesto od ovog:

http://www.akvarijum.org/forum.....-t612.html

http://www.akvarijum.org/forum.....-t492.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
your
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Avg 2011
Poruke: 3
Lokacija: nis

PorukaPoslao: Pet Avg 26, 2011 1:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ispade da su ovi filteri bolji od unutrasnjih potapajucih???
recite mi da li da uzmem kvarcni sljunak 1-4mm
ili kvarcni pesak - onaj najsitniji???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mello
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2011
Poruke: 389
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pet Avg 26, 2011 1:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Podloga takodje zavisi od toga sta ces gajiti u akvarijumu, sitan pesak nikako ne godi biljkama vec neka granulacija 2-4mm
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License