Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Zelim da napravim akvarijum, nov sam skroz u ovome ! Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Nedjo




Registrovan: 27 Avg 2011
Poruke: 0
Lokacija: Sombor, Srbija.

PorukaPoslao: Sub Avg 27, 2011 4:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima.Ovako, zeleo bih da pravim akvarijum, ali nikad nisam imao dodir sa tim.Citao sam dosta po forumu dok se nisam registrovao.Zanima me vise stvari, a za pocetak me zanima vase misljenje, da li da kupujem staklo i sam pravim akvarijum, ili da kupim vec jedan gotov sto mi nudi jedan prijatelj.Dimenzije su 60d x 36s x 40v, a uz to mi daje vodenu pumpu, grejac, svetlo u duplom poklopcu, i ima podlogu od rasejanog kamenja gde se moze posaditi neka biljka.I to mi sve daje za 5.000 dinara.?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Avg 27, 2011 4:26 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Sub Avg 27, 2011 5:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav i dobrodosao u svet akvaristike. Smile

S obzirom da tek pocinjes mislim da bi ti taj akvarijum bio prevelik. Ako je tih dimenzija sto si naveo onda je zapremine oko 86L, a kako nisi nikad radio nista oko akvarijuma mozda ce ti njegovo odrzavanje predstavljati problem. Na tvom mestu bih pre poceo sa manjim akvarijumom od 40-ak litara.

Ukoliko je sve sto ti drugar nudi u dobrom stanju onda to i nije losa kupovina, al opet kazem da bi ti lakse bilo sa manjim akvarijumom. Ukoliko se odlucis za njega moras imati i neki veci filter (sundjer filter ili neki spoljasnji, ne znam da li ti drugar i to nudi). I proveri kakvo je stanje samog akvarijuma, da li se neka od stranica ljulja ili zvace, da li je okrzan po ivicama i coskovima, da li je prednje staklo izgrebano itd... I obavezno pre nego sto pocnes da radis sa akvarijumom napuni ga vodom na nekom mestu gde moze da se prolije u slucaju da se desi da mu se usled pritiska vode odlepi neka od stranica (ako mozes negde u kupatilu ili napolju ako imas dvoriste, bolje nego da se to desi u sobi Wink ).

Nadam se da si se dobro informisao o nekim pravilima u akvaristici i da ces moci da se snadjes. Po ovom forumu, a i po internetu imas puno materijala koji se bave tvojim pitanjima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nedjo




Registrovan: 27 Avg 2011
Poruke: 0
Lokacija: Sombor, Srbija.

PorukaPoslao: Sub Avg 27, 2011 5:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovoru.Mislim da mi nece biti tesko u odrzavanju jer stvarno imam i zelje i volje da se bavim sa ovim, a nekad kada budem imao vise iskustva a i para mozda budem pravio neki veci akvarijum.Oticicu danas do njega da vidim da li je akvarijum u ispravnom stanju, pa cu da vam javim.Zanima me sta mi je bolje za akvarijum, ali i sto jeftinije od tih filtera, dal spoljni ili sundjer...?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mantisp8
Akvarista



Registrovan: 20 Jul 2011
Poruke: 50
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sub Avg 27, 2011 5:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bolje je da je sto veci! Za pocetnike su najbolji akvarijumi preko 100l. Manji akvarijumi su mnogo zahtevniji. Ovu konsultaciju mozes videti na milion mesta i na ovom i na drugim forumima. .

Dimenzije su ok ali sto se tice cene ne znam stvarno kako se krece. Obidjes nekoliko pet shopova pa vidi cene, googlaj po internetu, raspitaj se koliko kosta staklo za te dimenzije akvarijuma itd. Vazno je dosta ovo sto ti je Fiber ispricao o kvalitetu tog akvarijuma. Otkrices sam sta ti je povoljnije.

Ako se odlucis da kupis gotovo od druga ili negde drugde potrosices malo vise para i postedeces sebe mogucih glavobolja prilikom lepljenja ako nisi vican ili ako to nisi do sada radio ali sa druge strane bices uskracen za lepo osecanje kad budes ubacio prve ribice i gledao u akvarijum koji si komplet sam napravio.

Sedi, citaj, planiraj i polako deo po deo. I srecno! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nedjo




Registrovan: 27 Avg 2011
Poruke: 0
Lokacija: Sombor, Srbija.

PorukaPoslao: Sub Avg 27, 2011 6:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta mi je bolje da pravim, spoljni ili sundjer filter za akvarijum ovih dimenzija sto ja planiram.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MiMa987
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2010
Poruke: 461
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Sub Avg 27, 2011 6:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Spoljni filter je bolje resenje.Cena od 5000 din je ok cena pod uslovom da je to u dobrom stanju.Ako vec moras da biras gledaj da je aq odradjen kako treba jer sve ostalo ces lako zameniti.Ako je aq los... "dzaba ste krecili" ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nedjo




Registrovan: 27 Avg 2011
Poruke: 0
Lokacija: Sombor, Srbija.

PorukaPoslao: Sub Avg 27, 2011 6:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

On je koristio taj akvarijum dok nije napravio veci, pa ga sad prodaje, znaci da bi trebalo da je u ispravnom stanju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Raka
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 516
Lokacija: mladenovac

PorukaPoslao: Sub Avg 27, 2011 6:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav ;za5000 hiljada mozes sam da napravis ak od200 litara i to od 10mm...pogledaj malo nase oglase imas dosta ak a mozes i sam da kupis staklo i sam ga zalepis...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nedjo




Registrovan: 27 Avg 2011
Poruke: 0
Lokacija: Sombor, Srbija.

PorukaPoslao: Sub Avg 27, 2011 6:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja mislim da ce me samo staklo izaci vise od 5.000 + jos prateca oprema koja mi treba + ribice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Raka
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 516
Lokacija: mladenovac

PorukaPoslao: Sub Avg 27, 2011 7:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

toje polovan ak a polovni ak idu mnogo jevtinije...a novo staklo u STAKLARI je8mm 1800kvadrat a za ak od 200litara treba ti2kvadrata i silikon 200dinara i neonka tije 600dinara i daske nek je 1000dinara ...toje sve novo i imas ak od 200litara za peses hiljada...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nedjo




Registrovan: 27 Avg 2011
Poruke: 0
Lokacija: Sombor, Srbija.

PorukaPoslao: Sub Avg 27, 2011 7:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Raspitacu se za cene u staklari.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
netcrush
Akvarista



Registrovan: 23 Jul 2011
Poruke: 193
Lokacija: Sombor/Beograd

PorukaPoslao: Sub Avg 27, 2011 7:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako sam dobro razumeo: akvarijum 85l + grejač + pumpa + osvetljenje = 50E

Ako je sve ovo u dobrom stanju (pogotovo, što Mima reče, ako je akvarijum u dobrom stanju) i ako su pumpa, grejač i osvetljenje odgovarajući za taj akvarijum, onda mislim da je to ok ponuda. Plus ako je prijatelj u koga imaš poverenja, tj koji ti neće uvaliti nešto tek tako.

Naći samo pumpu i grejač i osvetljenje, a da ga izađe jeftinije od 2.000 - 3.000 din bi već bilo umeće.. jedino da juri polovno, ali u tom slučaju mu opet dođe na isto...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Sub Avg 27, 2011 7:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mantisp8 ::
Bolje je da je sto veci! Za pocetnike su najbolji akvarijumi preko 100l.


Ostajem ispravljen. Smile Nisam znao da veci akvarijum bolji, znam da obicno svi pocnu sa manjim akvarijumom, kao sto sam i ja poceo. Izvinjavam se na pogresnoj informaciji. Embarassed

Ako vec odlucis sam da pravis svoj akvarijum nemoj da zaboravis u cenu da uracunas i spoljni filter, bilo da ga kupujes gotovog ili pravis (mada je bolje da ga napravis u skladu sa dimenzijama svog akvarijuma). Takodje uracunaj i filter materijal (vate, sundjere...).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Raka
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 516
Lokacija: mladenovac

PorukaPoslao: Sub Avg 27, 2011 7:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako sam pravis poklopac sa osvetlenjem izlazi oko 2000hiljade grejac je 600din.punpa 600din i ak od sestice2000hiljade ali toje sve novo a toje vec korisceno to ide upola cene a to sve izlazi oko5000hiljada novo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
mabaus
Akvarista



Registrovan: 23 Jul 2011
Poruke: 111
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Avg 27, 2011 8:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

neznam ali ja posle ovoliko godina bavljenja akvaristikom ne bi se usudio da sam napravim aq. a kamoli neko ko tek sad ulazi u te vode. Mozda to i nije tako tesko ali da se igram sa 200l vode u stanu neka hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License