Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Bele tacke Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sub Jun 18, 2011 12:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uh kako je u opisu to bas ne valja. Mozes opisati kako izgleda to belkasto na telu? Dal su to kao dlacice kao kad budj uvati? Ili je onako ljigavo?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jun 18, 2011 12:31 am Snimi Poruku Nazad na vrh

MiMa987
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2010
Poruke: 461
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Ned Jun 19, 2011 3:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bzvz primer.Znate kad ribolovci spremaju ribu za jelo, pa kad nozem krenu da skidaju krljust.Otprilike tako izgleda.Kada sam se javio pre par dana bilo je po celom telu, juce je bilo samo po zadnjem delu tela, a sad skoro da nema uopste. Tesko je slikati, riba je karantinu, bez lecenja, jos uvek ziva i vesela.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
maslachak
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 17 Maj 2011
Poruke: 246
Lokacija: Podgorica

PorukaPoslao: Ned Jul 17, 2011 7:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ove bijele tacke su mi se pojavile na 2neonke i 2 ksifoa ? dali lijecenje treba zapoceti sa Ichtyoex? ili nesto drugo?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pon Jul 18, 2011 10:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako ima i xifo bele tackice ondak 100% sigurnoscu mogu da ti kazem da nije ichtyoex jer su oni imuni na tu bolest.
E sad trebalo bi utvrditi o cemu se radi kod tebe, bilo bi jako pozeljno da stavis slike o ribicama i opisi kako odrzavas svoj akvarium kako hranis itd.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
maslachak
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 17 Maj 2011
Poruke: 246
Lokacija: Podgorica

PorukaPoslao: Uto Jul 19, 2011 7:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

slike mogu da okacim ali tesko mogu da slikam to . jer su brze bolest je cak zahvatila i jednog kardinala ? imma akvarijum od 40 l i hranim ih sa vise vrsta hrana ... svakih 6-7 dana zamijenim po 30l vode i stu vodu koju prospem akvarijuma operem sundjer iz filter jer imam taj unutrasnji filter tj potopna pumpa .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
maslachak
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 17 Maj 2011
Poruke: 246
Lokacija: Podgorica

PorukaPoslao: Uto Jul 19, 2011 7:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image evo hrane
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nikola_Akvaristika
Akvarista



Registrovan: 16 Jul 2011
Poruke: 20
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Sre Avg 31, 2011 3:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam se sa ichtio izborio tako sto sam napravio veoma jak rastvor soli i vode i kupao zarazene ribice njim. rezultati su vidljivi gotovo posle samog tretmana. mada ne preporucujuem duze tusiranje ribica ovim rastvorom jer so nagriza njihovu sluz...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikola_Akvaristika
Akvarista



Registrovan: 16 Jul 2011
Poruke: 20
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Sre Avg 31, 2011 3:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mada se fmc moze koristiti i kao preventiva... posle svakog zavlacenja ruku,promene vode,sadjenja biljaka itd.. dodajem po 5-6 kapi fmc-a i nikada nisam imao probleme sa bolestima ribica... inace imam mini farmu ribica i u svakom akvarijum ubacujem fmc kao preventivu....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MiMa987
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2010
Poruke: 461
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Ned Sep 04, 2011 10:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dakle, ako sam ja dobro razumeo jednom kada se ribice izlece od ove bolesti postaju imune na nju. E sad, primetio sam danas da neonkice imaju obicaj da se ceskaju od biljaka. Nije to toliko cesto i primetljivo, ali me zanima sta moze da se uradi preventive radi, za svaki slucaj. Ili da ne diram nista?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pon Sep 05, 2011 11:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad se ceskaju to znaci da ti je voda opterecena ili da imaju neke vrste kozne parazite. Smanji im hranu za pocetak i menjaj 30% vode, nekoliko dana im nemoj uopste davati hranu i vidi dal se dalje ceskaju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ppeca




Registrovan: 05 Nov 2011
Poruke: 1
Lokacija: Indjija

PorukaPoslao: Sub Nov 05, 2011 11:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Problem koji ja ima je sa crnom japankom i belim tackicama, prvi put su se pre tri nedelje pojavile bele tackice (dok na ostalim ribicama nisu) na njoj i ja sam odmah tretirao ceo akvarijum sa FMC tri dana (akvarijum je od 90 litra). Nakon nedelju dana od tretiranja opet su se na istoj japanki pocele pojavljivati bele tackice, opet sam tretirao ceo akvarijum ali sad pet dana (tako pise da je ovo maksimum) i normalo temperatura je podignuta na 28 stepeni i bele tackice su nestale. Evo sad je proslo oko desetak dana i opet su se pojavile bele tackice ali iskuljucivo na toj istoj crnoj japanki i ni na jednoj drugoj. Ljudi pomagajte, ne znam sta vise da radim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Proba
Akvarista



Registrovan: 27 Dec 2010
Poruke: 146
Lokacija: Beograd-Borča

PorukaPoslao: Ned Jan 15, 2012 9:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

deak ::
Xifo ne moze da dobije ich oni su imuni na njih tako da je nesto drugo.
Ovo me podseca na Costia jer kod ove bolesti su siptomi skupljen rep i belkasto po telu. Odmah odvoji od ostalih, al vodu uzmi od zajednickog akvariuma. Na 10l vode stavi kasiku soli i probaj da nabavis FMC, Sera Costapur ili Ectopur. Posto se radi o sitnim parazitimi koji se hrane sa sluzi na ribicama mozda so ih pobije jer oni jako kratko zive ako se otpuste od ribice.
Najcesci uzroci ove bolesti su stalni stres i oslabljene ribbice (ne adekvatna hrana). Potrazi sta je problem kod tebe i nemoj samo lecenjem da ostranjujes problem nego nadji i pravi uzrok od cega su nastali.

Na mladom ksifou (velicine 2cm) sam primetio sitne bele tackice po telu. Pokusavam vec pola sata da ga ulovim, ali ne ide. AQ je 250L, jako je ubiljen i malac se dobro skriva.
Da li neko ima ideju sta bi moglo da bude i sta bih mogao preduzeti, a da ne podizem temperaturu vode (sada je 26°С) zbog biljaka.
U sustini, taj jedan ksifo mi ne znaci nista, ali se plasim da ostale ribe u AQ nesto ne pokupe. Brine me da nesto ima u vodi...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mello
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2011
Poruke: 389
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Ned Jan 15, 2012 10:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bez obzira sto neko kaze da ksifo ne moze da dobije ICH ne verujem i tvrdim da to nije tacno! Mogu da tvrdim jer licno moja ksifa je imala ICH i bila prva obolela u akvarijumu. Takodje ko kaze da ribica samo jednom dobija ICH i da posle toga je imuna gresi! Nje tacno, moja molly je dobila cak 4 puta ( kada sam tek pocinjao sa akvarijumom svasta sam radio pa su od stresa dobijale )

ICH je veoma prepoznatljiv, ribica izgleda kao da ima zrna soli po sebi, lako vidljive bele tackice.
Bolest se lako leci pomocu leka namenskog za ICH ( FMC nece uvek da pomogne ) Takodje postoji Costapur, Serin lek ali tretman traje dugo. Pomocu prvog leka tretman je gotov za 2 dna. nakon 10 dana se ponovi cak iako nema znakova bolesti jer parazit ostaje u podlozi nerazvijen i ceka pogodnu priliku.

Temperatura od 28 C nece skoditi biljaka za ta dva dana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Ned Jan 15, 2012 11:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi budite pazljivi sa fmc jer utice na plodnost svih riba(sadrzi formalin) ,jeste da pomogne u lecenju ,ali ja sam i dalje za provereni Costapur (jeste da traje duze ),ali nema opasnosti po ribe ,dok fmc pored toga sto utice na plodnost moze da ubije ribe ,ako se pretera sa dozom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Proba
Akvarista



Registrovan: 27 Dec 2010
Poruke: 146
Lokacija: Beograd-Borča

PorukaPoslao: Pon Jan 16, 2012 12:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mello ::
Bez obzira sto neko kaze da ksifo ne moze da dobije ICH ne verujem i tvrdim da to nije tacno! Mogu da tvrdim jer licno moja ksifa je imala ICH i bila prva obolela u akvarijumu. Takodje ko kaze da ribica samo jednom dobija ICH i da posle toga je imuna gresi! Nje tacno, moja molly je dobila cak 4 puta ( kada sam tek pocinjao sa akvarijumom svasta sam radio pa su od stresa dobijale )

ICH je veoma prepoznatljiv, ribica izgleda kao da ima zrna soli po sebi, lako vidljive bele tackice.
Bolest se lako leci pomocu leka namenskog za ICH ( FMC nece uvek da pomogne ) Takodje postoji Costapur, Serin lek ali tretman traje dugo. Pomocu prvog leka tretman je gotov za 2 dna. nakon 10 dana se ponovi cak iako nema znakova bolesti jer parazit ostaje u podlozi nerazvijen i ceka pogodnu priliku.

Temperatura od 28 C nece skoditi biljaka za ta dva dana.


Ostade mi nejasno na koji si namenski lek mislio, a nije FMC i Costapur.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bele tačke? SanjaP Bolest 2 Pet Mar 19, 2021 9:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sta korigovati kada puzevima kucice b... Suncokret Ostali Stanovnici 3 Sub Avg 15, 2020 10:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bele alge Zelenizeleni Alge 4 Ned Apr 26, 2020 1:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bele tacke ICH........ srki.acs Bolest 11 Pet Jun 14, 2019 8:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka bele mrlje na staklu tam Početak u akvaristici 9 Čet Mar 22, 2018 5:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License