Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Menjanje podloge-raspored. Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
djilepfc
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 191
Lokacija: Leskovac-Knjaževac

PorukaPoslao: Pet Sep 02, 2011 9:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima.Imam u akvarijumu samo kvarcni pesak i to veoma sitan pa preko toga sitne kamencice da se ne bih kvarcni dizao po vodi jel je veoma sitan.Rast i kvalitet biljaka veoma slab pa sam resio da nesto menjam.Interesuju me vasi saveti i preporuke.Jedino sto sam resio i kupio jeste neka zemlja za cvece iz cvecare koja ima ph 6,6 sto mislim da odgovara.Recite mi jel se ta zemlja treba prati i kako , i sta jos da stavim jel volim da imam puno bilja.i kakvim rasporedom da stavim te elemente podloge.Moram da resim to sa biljkama jel mi nikako ne ide,stim ako nekog interesuje akvarijum je oko 100l i imam 2 neonke od po 18w.Veliko hvala svima unapred.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Sep 02, 2011 9:44 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Sep 02, 2011 9:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad je zemlja za cveca u pitanju misljenja su podeljena, neki je potoapaju o vodi jedno vreme pre ubacivanja u akvarijum a neki ne. Ja licno nikad nisam potapao niti je specijalno spremao vec je samo stavio i nikad nisam imao problem. Sledeca je mrezica sto se stavlja preko zemlje. Preko toga mozes ubaciti svoju trenutnu podlogu.
Tvoje trenutno osvetljenje bas i nije najbolje i trebao bi ga pojacati. Bar 50 wati da imas.
Nisi rekao koje ti biljke nisu uspevale? Koliki ti je foto period? Koja je visina akvarijuma?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
djilepfc
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 191
Lokacija: Leskovac-Knjaževac

PorukaPoslao: Pet Sep 02, 2011 11:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok i hvala.Probacu da dodam jos neku neonku pa da vidimo.Akvarijum je visok ok 45cm, fotoperiod od 12 do 15h a neznam ih sve ali na pr.amozonke,ono zito ,
limun,sve je kao krenulo da raste,onda je dostiglo neku velicinu i vise ne raste ali se sada kao susi,kao isprzeno da je,propadaju listovi,bas se vidi da nije kako treba a usput ako nesto znaci imam previse crne koncaste alge,sve se prave kao u zbun a pritom cesto menjam vodu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
djilepfc
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 191
Lokacija: Leskovac-Knjaževac

PorukaPoslao: Pet Sep 02, 2011 11:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I plasi me zemlja i to iz razloga jel sam je sada stavio u jednu kantu i potopio je vodom i voda je crna pa me interesuje i mislim da ce isto tako crna biti i u akvarijumu,pa me zanima zbog posledica
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Sep 02, 2011 11:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nece biti crno u akvarijumu. Primetio si da vecina stavlja zemlju kao podlogu a i sto si tako primetio da nikome nije crna voda Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
djilepfc
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 191
Lokacija: Leskovac-Knjaževac

PorukaPoslao: Sub Sep 03, 2011 1:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok.naravno veliko hvala,probacu pa se javljam i okacicu slike ako sve bude ok.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
mabaus
Akvarista



Registrovan: 23 Jul 2011
Poruke: 111
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Sep 03, 2011 9:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja u svom aq. imam nesto zemlje za cvece posto preko nje ide kvarcni pesak i to nekih 3-4 cm voda nece pocrneti. sto se tice osvetljenja moras da ga pojacas i to bar sa jos jednom sijalicom, mada da sam na tvom mestu ja bih stavio jos 2 ali ovu drugu bih upalio tek kada se bilje bas razraste., i mislim da je foto period od 12 sati sasvim dovoljan i da nema potrebe za 15h. to obavezno uradi tajmerom da se svetlo pali i gasi uvek u isto vreme
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
djilepfc
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 191
Lokacija: Leskovac-Knjaževac

PorukaPoslao: Sub Sep 03, 2011 3:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok,hvala,uradicu to sto pre budem mogao.Ja imam rucno radjen krov i nekako sam dodao na 2 neonke jos jednu ali nikada nece 3 da rade vec uvek 2 i svaki put upali razlicite 2 tako da tu neznam sta je problem,moracu da uzmem i kupim jos 2 stedljive samo nemam ideju gde i kakoda ih stavim,ako imate ideju recite mi.poz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke bez podloge sloboradov Akvarijumi 4 Sre Maj 03, 2023 1:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko odabira podloge i biljaka Anja96 Podloga 2 Uto Jan 26, 2021 8:33 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izbor podloge Salvatoree Početak u akvaristici 3 Uto Sep 22, 2020 11:18 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebno par litara podloge Ludwigia Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Dec 15, 2018 9:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko podloge Borac123 Podloga 11 Sub Sep 29, 2018 8:34 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License