Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Osvetljenje. Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Uto Sep 06, 2011 4:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poz svima...

Aq dimenzije :90d-50v-37d - +- 170L
Biljke zahtevaju srednje/zahtevno osvetljenje.

Od osvetljenja imam 4 neon od po 18W... Dodacu josh 2 shtedne sijalice, e sad pitanje je, da li da dodam 2 od 30W ili 25W ili 20W...?

Zanima me shta vi mislite. Razz

tnx.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Sep 06, 2011 4:17 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Sep 06, 2011 4:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uz snagu osvetljenja važna ti je i temperatura svetlosti i još mnogo faktora.., tj, važna je i oznaka koja piše na neonki, ako možeš pročitaj šta piše na cevima i na štednim pa možemo da tražimo naj bolje rešenje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gocha
Akvarista



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 609
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Uto Sep 06, 2011 5:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bas kao sto nemanja rece,samo bi da dodam da ce izbor biti najbolji ako se uz odgovarajucu kelvinazu stave ove od 30w,jer je akvarijum i dosta dubok...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Uto Sep 06, 2011 8:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bolje je da dodas jednu daylight Metalhalid sijalicu od 75W, pa da kombiujes jacinu sa te tri neonke
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Uto Sep 06, 2011 9:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

T8 18W 6500K je na neonkama... Shtedne josh nisam kupio, tek treba da ubacim. Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Sep 06, 2011 9:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bilo bi dobro kada bi imao bar dve akvarističke neonke i kombinovao sa daylight štednim sijalicama, pod akvarističkim neonkama podrazumevam fluo cevi 7000+ K (crvenkasta svetlost) philips aquarelle, sylvania gro lux, osram fluora i slične. Što se tiče metal halogene rasvete, idealna je za duboke akvarijume ali je dosta skupa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Uto Sep 06, 2011 9:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ove obichne neonke cu polako da menjam vremenom, ove sam kupio privremeno, slab sam sa kintom, puko sam oko 22 000 do sada za akvarijum. Za jedno 2 ned bi trebalo da menjam neonke. A ovo oko shtednih, mislim da cu uzeti 2 od 25W...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Sep 06, 2011 9:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Polako sam kombinuj i doći ćeš do idealne kombinacije, ovo su samo predlozi, pa kada budeš u mogućnosti promeni ih. Inače za biljke je važno još dosta faktora uz naravno svtlost pa ne mora da znači da će ići dobro ili ne ako imaš kvalitetnu rasvetu, u svakom slučaju rasveta je jedan od naj važnijih faktora ali poštuj i sve ostale!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Uto Sep 06, 2011 10:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok, tnx. Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Neonke kao osvetljenje uki01 Rasveta 12 Pon Jul 20, 2020 11:29 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Arduino LED kontroler i osvetljenje z... peconis Uradi Sam (DIY) 12 Pet Mar 29, 2019 6:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Juwel Primo 70 + LED osvetljenje m.vlacina Arhiva Malih Oglasa 1 Sub Nov 03, 2018 4:45 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Klasicne LED Sijalice E27 za domacins... Zivadin Rasveta 17 Sub Mar 31, 2018 1:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 4900k osvetljenje, valja li to sta? ludidzora Rasveta 22 Pet Mar 10, 2017 10:53 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License