Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Hrana za ribe Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Okt 03, 2009 8:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo je jedan od recepata kako da sami napravite hranu za vase ribe.

- Govedje srce (1kg)
- Fileti od oslica (0,5 kg)
- Aleva paprika (0,3 kg)
- Beli luk (1 cen)
- Spirulina (3 tablete)
- Sargarepa (0,3 kg)
- Zelatin (3 kesice)
- Pivski kvasac (2 tablete)
- Gustin (2 kasikice)

Postoje razni recepti po kojima ljudi prave i kombinuju u zavisnosti od riba. Svasta se kombinuje i dodaje tako da se stavi i banana, jaje, spanac, blitva...

Najbolje je probati napraviti neku manju kolicinu i ponuditi ribama pa videti da li je dobro ispalo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Okt 03, 2009 8:50 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sub Okt 03, 2009 9:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

recimo za diskuse moze samo da se izrenda govedje srce beli luk i spanac ,potpuno je dovoljno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
FEK@
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2009
Poruke: 534
Lokacija: Niksic

PorukaPoslao: Pet Nov 27, 2009 11:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jednom sam mojim ribicama davao iznutrice od drugih riba (od sarana) jes da prlja vodu, ali jedu kao lude..probajte slobodno!!! Wink Wink Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aca77
Akvarista



Registrovan: 05 Nov 2009
Poruke: 255

PorukaPoslao: Čet Jan 14, 2010 6:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li je neko razmišljao o kišnim glistama kao idealnom izvoru proteina za ishranu riba. Ja recimo uzmem nekoliko kišnih glista i stavim ih u čistu plastičnu kutiju od kreme za ruke. pokrijem ih parčetom mokre pamučne krpice i zatvorim poklopcem koji sam prethodno izbušio na nekoliko mesta. Za par dana gliste izbace iz sebe sav izmet koji se nahvata na krpici. Tako očišćene gliste nareckate nekim nožićem i ubacite u kavarijum. Ribice ih jedu kao lude, ali ne treba davati previše jer se voda malo zamuti. Neki se neće složiti da je ovo dobro jer tvrde da se sa glistama mogu uneti i bolesti u kavarijum, ali ja takvih problema nisam imao. Od prilike jednom mesečno ovo uradim i primećujem da je imunitet ribica daleko jači nego što je bio pre.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Jan 14, 2010 6:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mogu se davti gliste al sto kazes treba ih prvo dobro procistiti, najbolje je ih ubaciti u posudu sa peskom, i za par dana ce se procistiti, zatim ih prprati i iseckati, netreba preterivati jer su pune proteina, a nezelimo da nase ribice budeu debele i trome-kao moje Wink al dobro kakv gazda, takvi i ljubimci Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Nenad-Kg
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2010
Poruke: 489
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Ned Apr 11, 2010 10:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bojan ::
Ovo je jedan od recepata kako da sami napravite hranu za vase ribe.

- Govedje srce (1kg)
- Fileti od oslica (0,5 kg)
- Aleva paprika (0,3 kg)
- Beli luk (1 cen)
- Spirulina (3 tablete)
- Sargarepa (0,3 kg)
- Zelatin (3 kesice)
- Pivski kvasac (2 tablete)
- Gustin (2 kasikice)

Postoje razni recepti po kojima ljudi prave i kombinuju u zavisnosti od riba. Svasta se kombinuje i dodaje tako da se stavi i banana, jaje, spanac, blitva...

Najbolje je probati napraviti neku manju kolicinu i ponuditi ribama pa videti da li je dobro ispalo.


Ovo sam ja spremao sem pivskog kvaca ribu su bile prezadovoljne i najvise mresat sam imao tada.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
petsrdjan
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 597
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Sre Jan 05, 2011 11:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bojane,a bi li malo objasnio nacin pripreme ove hrane za ribice Smile
Ja malo okasnio sa temom,jel Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Sre Jan 05, 2011 11:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sistem je prost, sve se melje i pomesa: http://www.akvarijum.org/forum.....t1757.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
petsrdjan
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 597
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Sre Jan 05, 2011 11:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Sale...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
njezic025
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 28 Feb 2011
Poruke: 7
Lokacija: Odžaci

PorukaPoslao: Uto Mar 01, 2011 5:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro dodje i karotin da se ubaci koja tabletica u onaj gornji recept,provereno Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikola_Akvaristika
Akvarista



Registrovan: 16 Jul 2011
Poruke: 20
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Sre Sep 07, 2011 4:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam pravio tu hranu i ribice super napreduju... ja sam to mixovao u blenderu tako da mogu i mladj da hranim sa tim... ubacio sam i dve tablete oligovita...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
patus
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2011
Poruke: 203
Lokacija: jajinci-beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 07, 2011 6:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a kako cuvati toliku kolicinu hrane? frizider?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 07, 2011 7:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hrana se naravno mora zamrznuti, predhodno se razvuče u tanak sloj na PVC foliji.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
guppy4life
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 27 Dec 2011
Poruke: 66
Lokacija: Ladjevci

PorukaPoslao: Sub Jan 07, 2012 1:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo recepta kojeg mi je skoro dao jedan iskusan odgajivac
P.S:Ovom hranom hranim samo gupike, ali sigurno bi je i druge ribice u strast pojele
Potrebno vam je:
-1 crvena paprika
Image
-i blender
Image
1).Kuvajte papriku oko 30 min
2).Oljustite je
3).Zatim je iseckajte u blenderu
4).zatim to ispasirajte i ostavite u frizider u neku tegkicu i dajte ribicama kad hocete
Paprika kod riba daje boju ,podize im imunitet na najvisi nivo ,ribice su mnogo zdravije i veselije
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Onix21
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Okt 2010
Poruke: 258
Lokacija: Dobanovci, Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 25, 2013 2:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

poz ljudi, da li mogu da se umesto fileta oslica stave fileti soma uz govedje srce?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Da li smijem hraniti ribe crvima Luka2907 Ishrana 1 Pon Jan 15, 2024 6:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ribe za morski akvarijum do 15L? frenkdogg Ribe 5 Pon Dec 27, 2021 6:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda i ribe na povrsini Bagzi80 Početak u akvaristici 12 Sre Okt 27, 2021 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koja je hrana? Uros Kg Ishrana 2 Ned Maj 16, 2021 6:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka identifikacija ribe damirski Ribe 4 Sub Mar 27, 2021 12:22 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License