Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 oskar hitno Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Lolla9
Akvarista



Registrovan: 25 Avg 2011
Poruke: 26
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Sep 09, 2011 12:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam oskara u aq od 120l. Aq je postao mali te smo se zbog toga resili da mu napravimo veci. Prelezao je bele rupe. Ali posto ludak ima trip kada je prvo hranjenje da toliko jako pojuri da iskoci iz vode i tresne o drzac za haubu koji je inace od stakla. Sad dolazim da ga namirim i samo sto se nisam slogirala. Toliko se opandrcio da je napravio sebi ranu, hvala bogu ne duboku samo je svukao krljust velicine jednog dinara. Sta je najbolje sada koristiti da se nesto ne iskomplikuje a da zaraste kako treba?
Hitno mi je potrebna informacija jer sam u totalnoj panici da ne ugine. Jede normalno to moram da napomenem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Sep 09, 2011 12:14 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Raka
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 516
Lokacija: mladenovac

PorukaPoslao: Pet Sep 09, 2011 12:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav;ako nemate bilja u ak mozete kupiti rivanola i slobodno sipajte 30kapi na tu kolicinu vode posle 2dana ako ne zarasta dodajte jos10kapi a filter morate da iskljucite samo kamen rasprsivac pustite da dosta jako bucka procice jaka je to riba nije toliko nezna...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lolla9
Akvarista



Registrovan: 25 Avg 2011
Poruke: 26
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Sep 09, 2011 8:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a bas imam biljaka... u filteru nema uglja.
jel ima neka druga kombinacija? pored oskara ima jos 2 cistaca. Oskar nije mali ima oko 17cm. Nije mlada riba ima oko 1.5god (ne znam koliki im je zivotni vek pa zato pisem)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pet Sep 09, 2011 4:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja licno da imam takvu situaciju samo bi preventivno dodao pola doze FMCa ili bactopura+so i ponovio tretiranje na dva dana, zavisno od potrebe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lolla9
Akvarista



Registrovan: 25 Avg 2011
Poruke: 26
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Sep 09, 2011 10:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@anboy dobro bi doslo objasnjenje sta je FMCa i bactopura. Gde ima da se nabavi i koja je doza za litrazu od 120l. Veruj da do sada nisam imala ovkve situacije pa nisam upucena u primenu praparata te vrste niti znam zasta je bilo sta od ovoga navedeno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pet Sep 09, 2011 11:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To su lekovi za akvaristiku. Imas ih u prodavnici za ribice, Na svakom pakovanju pise nacin i kolicina doziranja. Te lekove sto sam ti predlozio su samo da zastite ranu od moguce infekcije dok ne zaraste.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Sub Sep 10, 2011 11:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za povrede tog tipa kod pirana stavljam samo so i nista vise. Oskar nije nezna riba i tvrdim da tu nece biti problema. FMC vise nije sto je nekad bio i licno se nisam usudjivao da ga koristim u svojim akvarijumima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Lolla9
Akvarista



Registrovan: 25 Avg 2011
Poruke: 26
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Sep 13, 2011 2:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo da javim da rana lepo zarasta, potrudicu se da u buduce ne dizem ovolike panike, al razumite ipak je moj mezimac Smile Hvala svima na savetima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Japanka jede rep od drugih japanki (m... Boki2000 Početak u akvaristici 3 Uto Nov 17, 2020 11:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa crnim cupkastim algama na ... djilepfc1970 Alge 59 Ned Avg 09, 2020 9:46 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa crnim cupkastim algama na ... djilepfc1970 Alge 8 Ned Avg 09, 2020 9:29 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa Gupy HITNO potrebna pomoc buki989 Bolest 6 Sre Jan 15, 2020 12:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malci ramireza u zajedničkom akvariju... Totia Razmnožavanje 6 Sub Jan 11, 2020 1:21 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License