Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Formiranje akvarijuma :) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
VojvodaMomchilo
Akvarista



Registrovan: 17 Sep 2011
Poruke: 18
Lokacija: Vladimirci

PorukaPoslao: Sub Sep 17, 2011 12:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Juce napunih akvarijum po prvi put posle dugo vremena Very Happy Akvarijum je oko 130l, ubacio sam pumpu od 500l/h , i sad trenutno mi stoji neka da kazem pomocna 200l/h. Imam vazdusnu pumpicu isto nekih 200l. Ubacio sam nekih malo zahtevnih biljki. Inace je akvarijum ( uradi sam ) Very Happy
Evo sad par slika...


Image

Image
Image

Sad cu da sacekam nekih 7-10 dana da se oformi akvarijum. Pa sta mi predlazete posle da ubacim od ribica ? Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuYahoo MessengerMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Sep 17, 2011 12:34 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Sep 17, 2011 12:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

O ukusima se ne raspravlja, ali bilo bi prirodnije da si taj sarenis izbacio iz podloge. Jel to skoljke po dnu ???
Sta planiras od ribica ( ribe ) ???

Moram da priznam : zanimljiva hauba .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VojvodaMomchilo
Akvarista



Registrovan: 17 Sep 2011
Poruke: 18
Lokacija: Vladimirci

PorukaPoslao: Sub Sep 17, 2011 1:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tek sam ga danas ubacio, to je ono sto sam imao da kazem kod sebe tj. da kupim blizu mene. Neka bude ovako za pocetak. ono dole su skoljkice, njih sam uzeo na moru davnoo davno, ima nekih 10 god. prokuvao sam ih u 3 vode i stavio dole. 2 vece sam stavio na rasprsivace, kao sto se vidi i na slici. Mislio sam da ubacim sto vise ribica tj. sto vise razlicitih vrsta. ne bih voleo 1,2 vrste koje moraju same da budu u akvarijumu Smile

Edit Smile
Da dodam, Hauba je inace rucno pravljena od Lexana. inace sad cela soba shljashti u plavom Very Happy Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuYahoo MessengerMSN Messenger
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Sep 17, 2011 1:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moje misljenje ( a cucemo i ostale ) jeste, izbaci to kamenje iz akvarijuma, a skoljke, ako planiras neke ribe koje preferiraju tvrdju vodu, onda ok a oko ne planiras i one napolju.
U 130 litara mozes nekoliko razlicitih jata riba da ubacis , tako da popunis i gornji i srednji i donji sloj akvarijuma. Samo pazi koje ribe ubacuje tj da li mogu jedni sa drugima u akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VojvodaMomchilo
Akvarista



Registrovan: 17 Sep 2011
Poruke: 18
Lokacija: Vladimirci

PorukaPoslao: Sub Sep 17, 2011 1:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih najradije sad preko kamenja ovog bacio tanak sloj peska... Al malo mi je problem naci ga ovde... danas sam bio u par pet shopova, samo kamencice ove imaju, tako da sam morao da uzmem... Neutral

predlozi mi par ribica za ovaj akvarijum, koje nece da smetaju jedni drugima , da potrazim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuYahoo MessengerMSN Messenger
Labeo Bicolor
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 616
Lokacija: Sremska Mitrovica 022

PorukaPoslao: Sub Sep 17, 2011 8:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vojvodo, na kojoj si lokaciji uopste? "VladyLad"??? Very Happy Vladicin Han? Swaziland, Disneyland? Haj Ne Haj? Smile Ja se slazem sa Nikourom, povadi bar skoljke, a ako bas nigde nema malo peska u okolini, poslacu ti ja savski Wink Ribice? Pa kakve si zamislio da bi mogle da ti krase akvarijum? Tim odgovorom bi privukao vise predloga clanova foruma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
japamija
Akvarista



Registrovan: 03 Jan 2011
Poruke: 264
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Sep 17, 2011 11:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Reci ti namam Momo, jel ti imas tu neki filter ili si samo ubacio pumpe u akvarijum da vrte vodu?

Ja bi to sareno kamenje izbacio zajedno sa skoljkama, pa ako nemas neku separaciju sljunka blizu sigurno ima neko da gradi nesto tu u blizini pa zamoli za kofu dve. Treba ti soder ili "jedninica" (od 2 - 10 mm granulacije). Ako budes stavljao recni pesak, on je mnogo sitan i vremenom se sam zacementira pa korenje biljke ne moze da napreduje. NJega obicno stavljaju u ciklidne akvarijume koji su bez bez biljaka.

Od ribica mozes za gornji deo akvarijuma neku vrstu zivorotki, za sredinu neonke i/ili zebrice i za dno ancistruse i koridorase. Ovih ribica ima u 90% akvaristickih radnji.

Mozes jos da zalepis jednu ili 2 linije crne izolir trake od vrha i da napunis vodu do njih da ti se ne vidi linija vode. Sad je jos i nekako ali za par meseci tu ce ti biti puno kamenca.

Takodje vodi racuna kad sadis biljke koja ide u koj deo akvarijuma (prednji, srednji, zadnji plan), i gledaj da grupises jednu vrstu na jednom mestu.

I naravno ako nemas filter dzaba sva ova prica Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
VojvodaMomchilo
Akvarista



Registrovan: 17 Sep 2011
Poruke: 18
Lokacija: Vladimirci

PorukaPoslao: Sub Sep 17, 2011 12:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Labeo Bicolor
Vladimirci Smile nije meni problem naci obican pesak, onaj za gradnju, al ne znam da li sme ond as e stavlja ... :S

@japamija
Cekaj, cekaj, al zar ne radi potapajuca pumpa isto sto i filter ? ja imam onaj stakleni deo sa 2 komore, al nemam nista u njemu. Nemam ni prelivne cevi, nista. Stoji mi u garazi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuYahoo MessengerMSN Messenger
misoo83
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2009
Poruke: 485
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sub Sep 17, 2011 12:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prelivni filter bi ti trebao biti poreda kvarijuma a ne u garazi Laughing

Prelivni filter stavis pored akvarijuma povezes sa prelivnim cevima i ubacis potapajucu pumpu u njega da vraca vodu u akvarijum ,u taj filter mozes (da bi imao smisla i funkcionisao) da ubacis od filter mase ceramic rings ( keramicke prstenove) bio balls (bio kuglice one male crne) perlon vata i sundjer.


I to ti funkcionise na nacis sto voda ulazi preko prelivnih cevi u filter prolazi kroz sav taj filter materijal i prociscava se i posle pumpa vraca cistu vodu u akvarijum Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
VojvodaMomchilo
Akvarista



Registrovan: 17 Sep 2011
Poruke: 18
Lokacija: Vladimirci

PorukaPoslao: Sub Sep 17, 2011 12:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A ako bih uzeo Hang On filter ? da li mi opet treba taj prelivni ? Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuYahoo MessengerMSN Messenger
mantisp8
Akvarista



Registrovan: 20 Jul 2011
Poruke: 50
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sub Sep 17, 2011 1:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne treba ali zavisi koje je jacine. U svakom slucaju spoljni stakleni bi ti za tu litrazu bio najbolji. Idi na podforum oprema pa pogledaj kakvi sve filteri postoje i kako funkcionise spolji stakleni koji ti imas. Lako ces ga staviti u funkciju samo se dobro informisi i pitaj sta nije jasno Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
japamija
Akvarista



Registrovan: 03 Jan 2011
Poruke: 264
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Sep 18, 2011 12:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

VojvodaMomchilo ::

...

@japamija
Cekaj, cekaj, al zar ne radi potapajuca pumpa isto sto i filter ? ja imam onaj stakleni deo sa 2 komore, al nemam nista u njemu. Nemam ni prelivne cevi, nista. Stoji mi u garazi.


Potapajuce pumpe ili fontanske pumpe sluze samo za guranje vode.
Image <<< Potapajuca pumpa

A potapajuca filter pumpa ima dodatak u kojem se nalazi filter materijal.
Image <<< Potapajuca filter pumpa

Moj predlog ti je da izackas taj filter iz garaze i montiras na akvarijum. Pogledaj po forumu o principu rada i filter materijalu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
VojvodaMomchilo
Akvarista



Registrovan: 17 Sep 2011
Poruke: 18
Lokacija: Vladimirci

PorukaPoslao: Ned Sep 18, 2011 12:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sutra cu vam slikati kako izgleda to, pa ako bude neko mogao da mi pomogne oko tih potrebnih stvari za pravljenje filtera...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuYahoo MessengerMSN Messenger
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Sep 18, 2011 10:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo će ti verovatno pomoći
http://www.akvarijum.org/forum.....t5596.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Ned Sep 18, 2011 12:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

V.Momchilo , imas problem koji se ogleda u sledecem: Imas podlogu i skoljke koje ne odgovaraju biotopu koji verovatno predpostavljam i ne znas koji bih postavio, jel ne znas i koje ribe bih gajio.
Predlog: procitaj malo vise ovde na sajtu u vezi postavke akvarijuma, biotopa i gajenja riba prvo.
Drugo: u zavisnosti od biotopa, uklopi bilje ,poglogu i ribe. Trenutna postavka bilja je nabacana ,razgranici nisko rastuce i vise bilje ,koje se sadi u prednjem i zadnjem planu. Nadam se da sam ti makar u necemu pomogao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License