Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Biljke i tvrda voda Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
diefaust
Akvarista



Registrovan: 14 Jan 2010
Poruke: 219
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Uto Apr 20, 2010 3:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koje su to biljke koje "vole" tvrdu vodu? Znam da mogu anubie i microsorumi, ali me interesuje koje su to biljke kojima takva voda bas odgovara
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Apr 20, 2010 3:11 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Apr 20, 2010 6:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma sve one rastu bez obzira na tvrdocu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Bombadil
Akvarista



Registrovan: 24 Okt 2017
Poruke: 119
Lokacija: Požarevac

PorukaPoslao: Čet Okt 31, 2019 3:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovu temu bih oživeo s obirom da nije pisano ništa konkretno, a verovatno postoje nova saznanja u vezi sa tim.

Kod mene je voda ekstremno tvrda (oko 800ppm) i mnogo biljaka iz amazonskog biotopa je propadalo, nezahtevni Echinodorus npr.
Takođe je ph visok, nešto preko 8, pa sigurno da je i to razlog za neuspevanje pojedinih vrsta.
Ima li neko slična iskustva?
Uspešno su mi rasle bakope, sve kripte, naravno, neuništive anubie, normafila stricta compact, mahovine, valisneria, sagitaria...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Neke crvene biljke nasdvoje Na poklon 0 Pet Dec 08, 2023 3:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bela mutna voda Maridza Početak u akvaristici 5 Uto Sep 12, 2023 12:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda Borca vuce ka povrsini EmEmily Bolest 3 Uto Jul 11, 2023 2:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke bez podloge sloboradov Akvarijumi 4 Sre Maj 03, 2023 1:59 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License