Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 početnik Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
bobancewa
Akvarista



Registrovan: 18 Sep 2011
Poruke: 35
Lokacija: Novi Bečej

PorukaPoslao: Ned Sep 18, 2011 1:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima ja sam nov na forumu,posedujem akvarijum od nekih 96l i oću
sad da aktiviram još jedan od nekih 84l ali oću da postavim živo bilje i zanima me da li treba prilikom formiranja akvarijuma da vazdušna pumpa radi jer ću staviti CO2 sistem i planiram ribice da ubacim za nekih 15-20 dana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Sep 18, 2011 1:22 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Ned Sep 18, 2011 1:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav i dobrodosao na forum. Smile

Ne znam da li pod vazdusnom pumpom mislis na pumpu koja ce da pokrece filter ili rasprsivac? U svakom slucaju prilikom cikliranja filter mora non stop da radi, a ako pri tom upalis rasprsivac nista neces da izgubis, sto vise cirkulise voda to bolje.

Neka me neko ispravi ako gresim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bobancewa
Akvarista



Registrovan: 18 Sep 2011
Poruke: 35
Lokacija: Novi Bečej

PorukaPoslao: Ned Sep 18, 2011 1:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bolje Vas našao i pozdrav svima

ne mislio sam pod vazdušnom pumpom za rasprskivač,
a filter pumpa bi bila resun cs400 neznam koliko je to pametan izbor za biljni akvarijum
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Ned Sep 18, 2011 2:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Protok te pumpe je 400l/h, to ti je dovoljno za taj akvarijum, al mislim da je za biljni bolje imati spoljasnji filter sa 2-3 komore zbog kolonija pozitivnih bakterija koje se u njemu skupljaju.

Sacekaj nekog iskusnijeg da ti da pravi savet.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bobancewa
Akvarista



Registrovan: 18 Sep 2011
Poruke: 35
Lokacija: Novi Bečej

PorukaPoslao: Ned Sep 18, 2011 2:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Hemac88
Akvarista



Registrovan: 23 Jan 2011
Poruke: 155
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Ned Sep 18, 2011 2:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zbog stvaranja kolonije korisnih bakterija za pocetak ukljuci vazdusnu pumpu, kasnije kada ti krene bilje iskljucices je, za pocetak ne ukljucuj ni svo svetlo u akvarijumu da ti ne buknu alge. Pozdrav i dobro dosao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Ned Sep 18, 2011 2:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hemac88 ::
Zbog stvaranja kolonije korisnih bakterija za pocetak ukljuci vazdusnu pumpu, kasnije kada ti krene bilje iskljucices je, za pocetak ne ukljucuj ni svo svetlo u akvarijumu da ti ne buknu alge. Pozdrav i dobro dosao.


Izvinjavam se zbog skretanja sa teme, ali zasto je potrebno iskljuciti rasprsivac u akvarijumu sa biljem? Ja sam procitao da rasprkivac pomaze u borbi sa odredjenim vrstama algi i da je dobra uzburkanost i cirkulacija vode pozitivna stvar za zivi svet. pitanje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bobancewa
Akvarista



Registrovan: 18 Sep 2011
Poruke: 35
Lokacija: Novi Bečej

PorukaPoslao: Ned Sep 18, 2011 6:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala Vam na dobrodošlici i savetima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Hemac88
Akvarista



Registrovan: 23 Jan 2011
Poruke: 155
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Ned Sep 18, 2011 8:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gledaj, rasprskivacem dodajes vazduh u akvarijum ribicama, ako imas jako ubiljen akvarijum ti dodajes CO2, a iskljucujes vazduh, jer biljke CO2 pretvaraju u kiseonik koji treba ribicama, kozicama, puzevima...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Ned Sep 18, 2011 9:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hemac88 ::
Gledaj, rasprskivacem dodajes vazduh u akvarijum ribicama, ako imas jako ubiljen akvarijum ti dodajes CO2, a iskljucujes vazduh, jer biljke CO2 pretvaraju u kiseonik koji treba ribicama, kozicama, puzevima...


A sta ako istovremeno dodajem i CO2 i ukljucen mi je rasprsivac? Da li to znaci da ce se CO2 manje rastvarati u vodi, odnosno biljke ce imati manje hrane?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Ned Sep 18, 2011 9:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav Bobane ja sam ti komsa preko tise, blizu smo ako nesto ti ztreba samo kazi. Dobro dosao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Hemac88
Akvarista



Registrovan: 23 Jan 2011
Poruke: 155
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Ned Sep 18, 2011 10:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fiber ::
Hemac88 ::
Gledaj, rasprskivacem dodajes vazduh u akvarijum ribicama, ako imas jako ubiljen akvarijum ti dodajes CO2, a iskljucujes vazduh, jer biljke CO2 pretvaraju u kiseonik koji treba ribicama, kozicama, puzevima...


A sta ako istovremeno dodajem i CO2 i ukljucen mi je rasprsivac? Da li to znaci da ce se CO2 manje rastvarati u vodi, odnosno biljke ce imati manje hrane?




Po meni je to kao da hoces da rashladis vodu, ali osim hladne i dalje dosipas i vrucu, mislim da je suvisno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Sep 18, 2011 11:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kiseonik izbacuje CO2 iz vode ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Ned Sep 18, 2011 11:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci ko god koristi vazdusnu pumpu za pogon filtera moze da zaboravi na CO2. Laughing Nisam znao da to tako funkcionise, moracu da predjem na potopne pumpe. U ovom hobiju se stalno nesto novo nauci. Hvala na odgovorima, a izvinjavam se bobancewa-i sto sam mu upao u post. Embarassed
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Sep 19, 2011 12:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fiber ::
Znaci ko god koristi vazdusnu pumpu za pogon filtera moze da zaboravi na CO2. Laughing Nisam znao da to tako funkcionise, moracu da predjem na potopne pumpe. U ovom hobiju se stalno nesto novo nauci. Hvala na odgovorima, a izvinjavam se bobancewa-i sto sam mu upao u post. Embarassed

Inače vazdušna pumpa ubacuje u vodu vazduh a ne kiseonik!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 200 litara - početnik od nule :D sloboradov Akvarijumi 25 Uto Maj 02, 2023 1:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnik u akvaristici Aleksandar193 Početak u akvaristici 22 Ned Apr 30, 2023 4:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mornar početnik, Voždovac G.Blagojevic Upoznavanje 0 Uto Mar 15, 2022 1:01 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum 125 litara - početnik mekses Početak u akvaristici 5 Sub Feb 05, 2022 1:21 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License