Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Update kolekcije sa HD-a Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Mirko_98
Akvarista



Registrovan: 16 Maj 2011
Poruke: 293
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Uto Maj 31, 2011 10:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa kad zna genetiku...Very Happy ja pustim sve zajedno pa ko koga stigne. Pozdrav Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Maj 31, 2011 10:28 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

milan milan
Akvarista



Registrovan: 26 Apr 2011
Poruke: 90
Lokacija: BG Konjarnik

PorukaPoslao: Uto Maj 31, 2011 10:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bojane voleo bih da vidim slike gupika koje imaš sad trenutno ako je izvodljivo da kačneš koju sliku svežu. I evo jedne slike sa neta što mi je zapala za oko, svaka mu čast ko ga ovako ukrsti pa ispade ovakav.
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirko_98
Akvarista



Registrovan: 16 Maj 2011
Poruke: 293
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Uto Maj 31, 2011 11:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Plava je prelepa Surprised a ova crvena je zanimljiva na neki svoj način. Pozdrav Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
milan milan
Akvarista



Registrovan: 26 Apr 2011
Poruke: 90
Lokacija: BG Konjarnik

PorukaPoslao: Sre Jun 01, 2011 12:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A ovo kad sam video, plakalo mi se;)
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Jovan85
Akvarista



Registrovan: 10 Jan 2011
Poruke: 156
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Jun 01, 2011 12:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije to ni skupo kad od tog jednog para posle 2 meseca imas 100 komada! Korov je to! Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Jun 01, 2011 7:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@milan

Od mladih trenutno nemam nista za slikanje. Suvise su male a i nestrpljiv sam da vidim sta ce da bude. Osvezavao sam krv tako da sam vrlo malo ostavio od svojih starih. Mislim da imam jednog mladog muzjaka kog sam hteo izbaciti ali sam ga ipak ostavio cisto da pliva u tom akvarijumu. Cini mi se da ce biti bas onakav kakav mi treba za dalje no videcemo kad se malo formira na sta ce da lici.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Avg 12, 2011 9:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mali update:

Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Pet Avg 12, 2011 11:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ove zenke sto su ovde lepse od svih mojih muzjaka zajedno Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Avg 13, 2011 12:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E , interesuje me da li je ovo prirodno ili je ovo ukrstanje sa ..neznam cime :


Image

Image

Imam ih u "komsiluku" u limun zutoj boji .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bobancewa
Akvarista



Registrovan: 18 Sep 2011
Poruke: 35
Lokacija: Novi Bečej

PorukaPoslao: Sre Sep 21, 2011 12:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

šteta što kod nas nema takvih u nabavci
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Sep 21, 2011 8:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E da, bas tako.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
kikiriki
Akvarista



Registrovan: 24 Jul 2011
Poruke: 60

PorukaPoslao: Sre Sep 21, 2011 10:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Boja tela kod riba zavisi od hromatofora tj. ćelija koja su smeštena u koži,i zasniva na grupama crvenih, žutih, smeđih i crnih pigmentskih ćelija, iznad sloja iridofora i leukofora koje odbijaju svetlost. Ove ćelije imaju posebne odeljke sa pigmentom. Žute hromatofore (ksantrofore) su najbliže površini kože, crvene (eritrofore) ispod njih a smeđe i crne su odmah iznad sloja iridofora. Iridofore odbijaju plavu i zelenu svetlost. Iridofore su pločice sačinjene od hitina i belančevina koje mogu da odbijaju svetlost koja dopire iz okoline.. Zbog njih gupike imaju nijanse plave, zelene, zlatne ili srebrne boje. Sve ove boje se mogu kombinovati. Boje tj. tipovi hromatofora se dominantno nasleđuju i vezani su za X hromozom, a mogu se ispoljavati i kodominantno dajući veoma neobične varijante. Na primer, narandžasta boja se može dobiti pomoću crvenih i žutih hromatofora, a ljubičasta boja kombinujući crvene hromatofore i iridofore. Svetlo-zelena se može dobiti kombinujući žute hromatofore i iridofore. Crvena boja trupa X vezano, dominantna je u odnosu na sve ostale boje i šare (crna, plava, zelena, prugaste), dok jedino je svetlo žuto (blond) autozomalno recesivno svojstvo.Autozomalno recesivne boje trupa kod gupike su - albino, zlatno žuta,roza,bela kao i potpuno prozirno telo.Plavo i koralno crvena obojenost tela je takođe recesivno svojstvo ali vezan za Y hromozom.Polu crno telo(Bcp)- X vezana dominantna osobina, može se ispoljiti sa bilo kojom bojom trupa i repnog peraja koja se Y vezano nasleđuje.Ona je dominantna u odnosu na divlju(sivu) boju vrste. NASLEĐIVANJE OBLIKA REPNOG PERAJA
Deltoidan oblik je dominantan u odnosu na okrugle varijante. Roundtail je dominantna u odnosu na velaste,lepezaste,kravataste forme i sve oblike sa mačolikim produžecima.Polukružni kaudalni rubovi su dominantni u odnosu na pravolinijske.Veličina tela i repa takođe podležu određenim pravilima nasleđivanja,pa tako džinovski oblici su recesivna u odnosu na patuljaste forme.
MEĐUSOBNI ODNOS BOJA I ŠARA TRUPA I REPA
Crvena boja tela i repa je dominantna u odnosu na plavu i žutu boju.A crna je dominantna u odnosu na crvenu.Crne šare po telu dominantno se nasleđuju u odnosu na telo bez šara.Divlja boja(siva)dominantna je u odnosu na žutu,zlatnu i albino boje.Postoje dve vrste albina, sa očima tamno crvene i druga sa svetlo crvenim očima.Ova poslednja je dominantna u odnosu na prvu.Zlatna je dominantna u odnosu na žutu.Normalna boja repnog peraja bez crnih šara kod ženki dominantno se nasleđuju u odnosu na rep sa prugastim ili tačkastim šarama.Da li neko ima praktična iskustva sa gore navedenim pravilima nasleđivanja?,inače ovo je odlomak iz seminarskog rada.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bingi




Registrovan: 25 Feb 2011
Poruke: 2

PorukaPoslao: Pet Sep 23, 2011 9:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zlo kako su dobre ,mogu da se trudim 100 godina al ove su,,,
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gupy1997
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 11 Okt 2011
Poruke: 169
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Pon Nov 14, 2011 11:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bojan ::
Neke nove slike gupika Wink


Image

Image

Image

Image

bojane staje sa repovima kod muzijak i zenke na 3. slici
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Cuja
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 08 Feb 2011
Poruke: 266
Lokacija: Ravno Selo/okolina Novog Sada

PorukaPoslao: Pet Jan 06, 2012 2:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo da osvezimo temu...Evo jos Slika Smile


Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mali update bogdan123456 Akvarijumi 16 Sre Apr 05, 2017 1:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Update rasvete mrburns Rasveta 20 Uto Mar 10, 2015 10:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Još jedan iz kolekcije panjeva HORUS Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Dec 14, 2013 1:11 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka nov akvarijum - update Mishabgd Akvarijumi 6 Uto Dec 04, 2012 2:05 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Update mog akvarijuma darko.potic.33 Akvarijumi 3 Uto Avg 16, 2011 12:35 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License