Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Cistac podloge na vakum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
LakiNena
Banovan
Banovan


Opomene: 1
Registrovan: 21 Jul 2011
Poruke: 297
Lokacija: Srbija,Beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 21, 2011 6:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cuo sam da i ovi cistaci podloge mogu da se naprave sa pumpom vazdusnom ili potopnom ali trenutno nemam ni jednu slobodnu tako da vezano za one kupovne video sam da ih neki ljudi koriste bez ikakve pumpe nego samo vakum e sad mogu da uzmem taj kupovni ako funkcionise samo na vakum a i neverujem da su skupi.
PS Ako tako funkcionise mogu da ga napravim treba mi za mali akvarijum od 15l koji mi se stalno prlja menjao sam 1/3 vode ali opet nista prljavstina ostaje na dnu,jednom sam ga prao celog ali su mi se ribe stresirali i kori uginuo 4 sata posle velikog servisa Sad .A i zasadio bih koju biljcicu zadnjeg plana.Imam potopnu filter pumpu Heto P-800 F protoka 150l/h taman koliko mi treba neki su mi rekli da dizem prljavstinu rukom ali mi je to nekako mnogo prljavo a i po meni smeta ribama tolika prljavstina!Molim pomoc!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Sep 21, 2011 6:38 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Y2K986
Akvarista



Registrovan: 18 Sep 2011
Poruke: 216
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Čet Sep 22, 2011 2:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Te bez pumpe mozes naci i kod kineza i po radnjama, nisu skupe. A ove sto im treba pumpa, sta je problem da iskljucis pumpu za max sat vremena usisas podlogu i nastavis gde si stala?
150L/h na 15L...mozda je mnogo...Baci neku slicku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Čet Sep 22, 2011 9:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uzmes plasticnu flasu od one npr. hydroactive aqua vive. Iseces je na pola i cep iseces tacno onoliko koliko ti treba da crevo prodje kroz cep. Tako montiranu flasu u akvarijum, prirodan pad i usisavas akvarijum na najjednostavniji nacin. A novac ostade u dzepu Smile

Image

Ovo je moj "usisivac" podloge za sve akvarijume koje imam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
rooby
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2011
Poruke: 44

PorukaPoslao: Čet Sep 22, 2011 1:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni nije pomogao ovakav... Podloga mi je najstiniji kvarcni pjesak i sve mi povuce. Meni je jednostavnije da crijevom usisavam, jer tako manje pijeska zavrsi u loncu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
LakiNena
Banovan
Banovan


Opomene: 1
Registrovan: 21 Jul 2011
Poruke: 297
Lokacija: Srbija,Beograd

PorukaPoslao: Čet Sep 22, 2011 1:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aj probacu evo danas ga perem pa cu da ubacim neku slidzu!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
LakiNena
Banovan
Banovan


Opomene: 1
Registrovan: 21 Jul 2011
Poruke: 297
Lokacija: Srbija,Beograd

PorukaPoslao: Čet Sep 22, 2011 4:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo slika napravicu usisivac sam od 0.5l nego koje crevo da uzmem?Evo slika aq ali filter uopste ne uzburkava vodu danas sam uz sundjer dodao neke sitne kugle za preciscavanje vode!
Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Sep 22, 2011 4:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uf.. ne znam odakle da počnem..

Imaš previše ribica u premalom akvarijumu. To ti nikako ne može izaći na dobro.

Za ovaj zamak i plastično bilje ne vredi ni da trošim reči - na stranu ukus, ali ti dodatno zauzima i to malo životnog prostora koje imaju.

Ovo ti je akvarijum za 1 borca, ili za malo kozica.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
LakiNena
Banovan
Banovan


Opomene: 1
Registrovan: 21 Jul 2011
Poruke: 297
Lokacija: Srbija,Beograd

PorukaPoslao: Čet Sep 22, 2011 4:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam to nisam napomenuo da ribe idu u veci akvarijum ovo je privremeno a tu ce biti manje gupike i platike biljke ce biti zasadjene uskoro ovo je privremeno!Nego dajte da se vratimo na temu o cistacu koje crevo?!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Sep 22, 2011 6:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ono koje može da prođe kroz rupu koju budeš napravio na zatvaraču od te boce.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
LakiNena
Banovan
Banovan


Opomene: 1
Registrovan: 21 Jul 2011
Poruke: 297
Lokacija: Srbija,Beograd

PorukaPoslao: Čet Sep 22, 2011 6:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa znaci moze crevo od vazdusne pumpe nego jel to samo tako funkcionise stavim na podlogu akvarijuma pored kofu i usisavam ili ima neka fora?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
veljko023
Akvarista



Registrovan: 07 Jul 2011
Poruke: 97
Lokacija: zrenjanin

PorukaPoslao: Čet Sep 22, 2011 8:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne moze crevo od vazdusne pumpe, jako je uko pa bi se cesto zapusavalo i .... Lepo ti je Sale postavio sliku sa bastenskim crevom za vodu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
LakiNena
Banovan
Banovan


Opomene: 1
Registrovan: 21 Jul 2011
Poruke: 297
Lokacija: Srbija,Beograd

PorukaPoslao: Čet Sep 22, 2011 8:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok nemam trenutno bastensko ali cu upotrebiti neko sire!Hvala svima na odgovorima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Čet Sep 22, 2011 9:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bastenskog creva imas u svakoj radnji tog tipa, na buvljaku, pijacama... Cena je smesna, parce od metar metar ipo ne verujem da je vise od do 100 dinara.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke bez podloge sloboradov Akvarijumi 4 Sre Maj 03, 2023 1:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko odabira podloge i biljaka Anja96 Podloga 2 Uto Jan 26, 2021 8:33 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izbor podloge Salvatoree Početak u akvaristici 3 Uto Sep 22, 2020 11:18 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebno par litara podloge Ludwigia Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Dec 15, 2018 9:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko podloge Borac123 Podloga 11 Sub Sep 29, 2018 8:34 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License