Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mrestni akvarijum i diskusi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
misoo83
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2009
Poruke: 485
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Ned Sep 25, 2011 9:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam jedan par diskusa kojima sam pripremao mrestni akvarijum 120l + spoljnji stakleni trokomorni filter 50 l, golo staklo ,vazdusna pumpa i grejac.

Problem je sto mi je ph vode posle stajanja nekoliko dana u buretu uz aeraciju visok i seta od 8.2 - 8.3 ali juce sam primetio da mi u tom mrestnom akvarijumu gde se nalazi par diskusa ph skocio na 8.4 (taj ph do sada jos nikad nisam imao) ,jel bi pomoglo da stavim treset (zemju za cvece kupovnu) u filter i da na taj nacin pokusan da spustim bar malo ph?.Diskusi vec nekoliko dana od prebacivanja iz drustvenog u mrestni akvarijum ne jedu vec 4 dana a izgledaju kao da ni boju svoju pravu nemaju znaci mora da su pod stresom.

Razmisljam se sta da radim dal da ih vratim u drustveni akvarijum gde je trenutni ph 7.8 i tu su jeli normalno i bili zivahni ili da ih ostavim ovde u ovom mrestnom akvarijumu i nadam se dace poceti da jedu i da ce ph da se spusti za koji stepen sam od sebe kao sto je i porastao..

Sta bi ste mogli da mi preporucite Embarassed

Slika akvarijuma i para diskusa :

Image

Evo kupio sam i zemlju za cvece ovih karakteristika:

Image

Zemlju sam planirao staviti u zensku carapu pa direktno u spoljnji filter da se kroz njega filrtira voda i spusca ph ( a nadam se da ce bar malo da ga spusti)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Sep 25, 2011 9:32 am Snimi Poruku Nazad na vrh

sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Ned Sep 25, 2011 12:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cist treset za spustanje pH, ne zemlju za cvece.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
bingi




Registrovan: 25 Feb 2011
Poruke: 2

PorukaPoslao: Ned Sep 25, 2011 12:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa najpametnije ti je da kupis aparat sa smolom,za pocetak jeste skupoal ce ti se isplatiti
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
misoo83
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2009
Poruke: 485
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Ned Sep 25, 2011 2:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupio sam jonoizmenjivacki sistem sa jako kiselom smolom i njega koristim za omeksanje vode , ph cu dasredim posle cu kupim ph minus preparat jel ovako samo skakuce ph prvo gasmanjim saomeksanomvodom a on seopet skuca za 1 dan na pocetnu vrednost Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License