Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pocetnik Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
sovasovica




Registrovan: 26 Sep 2011
Poruke: 0

PorukaPoslao: Pon Sep 26, 2011 12:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima, nov sam na forumu i u akvaristici u opste. Da se predstavim, ime mi je Vanja i iz Novog Sada sam, takodje zelim da se izvinim na verovatno pet hiljaditoj temi ovog tipa Smile

Dakle:

Hocu da zapocnem akvarium od nekih 40 ili 50 litara koliko sam shvatio to je za pocetak najbolje, imam vremena, volje i novca tako da su mi potrebni saveti gde kupiti akvarijum (necu da pravim, lakse mi je da mi neko drugi naprai ili da kupim) najradije bih dupli poklopac, crnu pozadinu, puno biljaka a od ribica bih ubacivao tipa zebrice, neonke i (tetre?), sta mi je potrebno za cikliranje, kakav filter da ubacim u ovakav akvarium, kakvu pumpu, svetlo (uzimam u obzir puuuno biljaka)?


Hvala unapred Smile i jos jednom se izvinjavam zbog teme
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Sep 26, 2011 12:35 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Pon Sep 26, 2011 1:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav i dobrodosao na forum i u svet akvaristike uopste. Smile

Pitanja su ti klasicna za svakog pocetnika, pa bi ti moj savet bio dobro prelistavanje foruma i iscitavanje tema posto ces tu naci odgovore na sva tvoja pitanja.

Na tvom mestu bih detaljno proucio materiju, nigde ne bi zurio (strpljenje, zlatno pravilo akvaristike), nabavio prvo sve od potrebne opreme i onda polako poceo sa pravljenjem biotopa.
Ribice dolaze na kraju. Smile Ako zelis uspesan i kvalitetan akvarijum prati savete ljudi sa foruma i citaj, citaj, citaj. Nije ovo nimalo lak hobi.

Ukoliko nisi nasao evo ti link sa savetima za pocetnike.
http://www.akvarijum.org/forum.....t5845.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Pon Sep 26, 2011 2:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da Fiber je 100% u pravu. Ja sam isto pocetnik. Sve sto te zanima mozes naci na ovom forumu ako se malo potrudis al i postaviti pitanja je u redu jer ih i ja postavljam a ljudi su ovdje stvarno dobri i zele puno pomoci barem meni jesu. Al sam puno i citao i vjeruj mi dosta naucio. O svemu imas temu i objasnjenja, Podloge, rasvjeta, ribe, bilje, filtei odrzavanje ma sve sve sve.
Ja ti mogu reci jedino da ti je vanjski filter najbolji. To je ono u sta sam siguran 100%. Koliko budem znao pomoci cu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sovasovica




Registrovan: 26 Sep 2011
Poruke: 0

PorukaPoslao: Pon Sep 26, 2011 4:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno Smile Prostudiracu malo, spoljni filter sam i ja mislio da uzmem, sta mislite da uzmem iz pet shopa vodu (litar,dve) da bi proces isao brze, ili je rizik od stetnih bakterija ili bolesti, gde uzimati opremu u NS ako neko zna gde je najkvalitetnije, nije problem ni da porucim sa nekog sajta, savetujte me gde da uzimam opremu da znam da se organizujem pre nego sto kupim sve
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Pon Sep 26, 2011 4:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gdje ces kupovati opremu ja stvarno neznam jer nisam iz Srbije. A kada sve sklopis najbolje bi bilo da ti neko ko ima zdrav akvarijum da sto vise vode pa da je stavis i da pocne proces jer ce ici mnogo brze, Al pod uslovom da je samo "zdrav" akvarium. Tako sam i ja isto, covjek mi je dao 15 litara vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
joca




Registrovan: 16 Okt 2009
Poruke: 2
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Sep 26, 2011 4:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo svima! Nov sam u akvaristici, imam akvarijum od 37 litara, i nameravam da ga formiram u skorije vreme. Procitao sam ovde veoma korisne savete, i trudicu se da sve uradim kako treba. Molio bih da mi neko od vas kaze koje biljke bih mogao da stavim u akvarijum (najmanje zahtevne). Od ribica planiram gupike, moli, zebrice i muljare. 10-ak komada, nadam se da nije mnogo! Hvala vam!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Pon Sep 26, 2011 5:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sovasovica ::
Hvala puno Smile Prostudiracu malo, spoljni filter sam i ja mislio da uzmem, sta mislite da uzmem iz pet shopa vodu (litar,dve) da bi proces isao brze, ili je rizik od stetnih bakterija ili bolesti, gde uzimati opremu u NS ako neko zna gde je najkvalitetnije, nije problem ni da porucim sa nekog sajta, savetujte me gde da uzimam opremu da znam da se organizujem pre nego sto kupim sve


Bilo bi odlicno kad bi nasao nekog da ti da vodu iz vec formiranog akvarijuma. Ima ovde na forumu kolega koji su iz
NS-a pa ce se neko od njih mozda ponuditi da ti pomogne.
Voda iz pet sopa moze da bude rizicna, osim ukoliko nije proverena i kvalitetna prodavnica. Voda iz akvarijuma ce ti samo ubrzati proces, neces imati nikakvih
problema ako budes koristio cesmovacu, samo ce proces trajati malo duze. Smile

joca ::
Zdravo svima! Nov sam u akvaristici, imam akvarijum od 37 litara, i nameravam da ga formiram u skorije vreme. Procitao sam ovde veoma korisne savete, i trudicu se da sve uradim kako treba. Molio bih da mi neko od vas kaze koje biljke bih mogao da stavim u akvarijum (najmanje zahtevne). Od ribica planiram gupike, moli, zebrice i muljare. 10-ak komada, nadam se da nije mnogo! Hvala vam!


Pozdrav Joco i dobro dosao. Smile
Imas na sajtu bazu biljaka pa tamo mozes pronaci nezahtevne biljke za pocetnike, kao i podatke o njihovim potrebama.
Moja licna preporuka za tvoj "mali" akvarijum bi bila Valisnerija spiralis za zadnji plan, uz po koju Ludvigiu repens, za srednji bi ti dobra bila neka iz porodice
Cryptocorina, a mozes ubaciti i Anubias nanu.
Naravno, vrsta biljaka koje ces uneti zavisi od osvetljenosti
tvog akvarijuma, o tome mozes procitati na forumu na vise mesta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
joca




Registrovan: 16 Okt 2009
Poruke: 2
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Sep 26, 2011 8:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala najlepse na korisnim savetima! Nasao sam i sad jos da odlucim kad za to dodje vreme! Smile Pre desetak godina sam "propao u akvaristici, naime pojavile su se neke bele tackice po svim ribicama i za par dana su sve uginule! Sad Lecio sam ih sa nekom plavom tecnoscu koju mi je "iskusni" akvarista iz shopa rekao da ce pomoci... Ne ponovilo se! Interesuje me sta se tad desilo! Nisam tad znao za cikliranje! Imao sam unutrasnju pumpu sa filterom filter Aqua El Fat Mini 250l\h sa bio sundjerom Da li on moze posluziti posto nisam bas pri parama? Hvala!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Sep 26, 2011 8:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdav za oboje novajlija.

Joco, rekao bih da uleces u tudju temu i kvaris je sa svojim pitanjima stoga bi te zamolio da otvoris temu ako te nesto interesuje.

Cao Vanja, 50 litara je ok za pocetak, posle ni 500 nije dosta HE Iskusniji znaju o cemu pricam Smile
U vecini pet shopova po gradu ce ti zalepiti akvarijum po tvojim dimenzijama, raspitaj se, uporedi cene pa vidi gde je najpovoljnije. Mozda je najbolje da prelistas akvarijume drugih clanova i da vidis kako izgledaju odnosno koliko imaju litara i koliko biljne mase stane u njih, cisto da znas koliko biljaka moze da ti stane u 50 litara.
Ukoliko si raspolozen za jedno druzenje u nedelju pre podne ostavi mi broj telefona pa ces doci do mene pa cu ti objasniti sve sto te interesuje i uputiti gde sta ima da uzmes.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
sovasovica




Registrovan: 26 Sep 2011
Poruke: 0

PorukaPoslao: Pon Sep 26, 2011 8:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala vam Smile Bojane, cucemo se u toku nedelje pa se vidimo odgovara mi tada... Jos cu pogledati i prouciti pa cu od nedelje da pocnem sa akvariumom Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
joca




Registrovan: 16 Okt 2009
Poruke: 2
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Sep 26, 2011 8:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvinjavam se svima! Hvala na uputstvu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pocetnik i neplanirana ljubav Boxer89 Upoznavanje 0 Pon Dec 19, 2022 6:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetnik - akvarijum sa biljkama Gardijan Početak u akvaristici 0 Pon Avg 15, 2022 1:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetnik 60L jeepwj Početak u akvaristici 27 Ned Mar 06, 2022 7:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc u uredjenju akvarijuma , pocetnik BogdanM Početak u akvaristici 3 Čet Nov 25, 2021 12:23 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Plazma 120 70 17 pocetnik Vulebeograd Početak u akvaristici 49 Ned Sep 19, 2021 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License