Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Puzići Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Sre Sep 28, 2011 8:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako sam fulio post nek neko premjesti i izvinjavam se unaprijed.
Naime kada sam kupio bilje i posadio sutradan sam primjetio da imam jednog puza u akvarijumu. To je ok i neka ga nece mi naskoditi Smile Al mene nesto drugo interesuje u vezi toga. Na listovima nane sam primjetio neke male smedje kuglice koje saki put kad pogledam nalaze se na drugom mjestu. I ne silaze sa Nane. ( Slika 2 )
Pitanje glasi: dali postoji mogucnost da su to mladunci od ovog puza ??? ili kako ih vec nazvati Smile
Izbrojao sam ih negdje oko 9-10 komada. Bilo bi mi drago da jesu Very Happy
I ako neko zna na prvoj slici na kojoj je puz na travi se nalazi nesto kao sitne zelenkaste dlacice dali su to alge ili ???

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Sep 28, 2011 8:59 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Joks1985
Akvarista



Registrovan: 16 Jul 2011
Poruke: 111
Lokacija: Žabljane(Leskovac)

PorukaPoslao: Sre Sep 28, 2011 9:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Puzevi su to, nego sta. Uskoro ce ti preplaviti akvarijum jer se razmnozavaju kao ludi. A to ti je koncasta alga, imas dosta o algama na forumu. Procitaj i kreni u borbu protiv nje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Sre Sep 28, 2011 9:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vrlo verovatno da su to mladi puzici. Probaj da uhvatis rukom to sa nane pa proveri. Smile I rekao bih da je to onaj barski puz, ako pocnu da se mnoze kontrolisi populaciju, ako budu imali dosta hrane ima previse da se namnoze i izgledace ruzno.

A sto se tice algi sa prve slike, to bi trebalo da ti je zelena koncasta alga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Sre Sep 28, 2011 9:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uh hvala na odgovorima. Potrazicu to u vezi algi. A izgleda da tu algu puz cisti jer gdje prodje iza njeg ostaju cisti listovi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Sep 28, 2011 9:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bojim se da bas i nije tako, ti puzici ti nece istrebiti tu napast od alge.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Sre Sep 28, 2011 10:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Veceras su procesljati forum koliko mogu da vidim mogu li naci rjesenje ako nenadjem pitacu vas.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Y2K986
Akvarista



Registrovan: 18 Sep 2011
Poruke: 216
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 28, 2011 11:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj da brines mnogo o puzicima. Ako bacas vise hrane nego sto ribice mogu da pojedu namnozice se, u suprotnom kontrolisaces im populaciju.
Za alge imas raznorazne preparate, ali vidis sta preterano trajanje osvetljenja radi akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Čet Sep 29, 2011 12:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Puzevi nisu tvoj problem.
Tvoj problem i to veliki je ta zelena končasta. Reaguj odmah dok ih je još malo.
Prvo mehanički sa četkom za flaše pokupi koliko god možeš.Ostalo, u špric sipaj hidrogena 3% i polako pod vodom prskaj po algama. Nemoj potrošiti više od 5ml/10 litara akvarijumske vode.
Možda strada i neki list, ali obnoviče se.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Čet Sep 29, 2011 12:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok super bacam se na posao.
Hvala puno na brzim odgovorima. Zanima me jos koji hidrogen da koristim jel onaj za ispiranje usta ???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Čet Sep 29, 2011 1:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U vezi te alge, da ne otvaram novu temu... Jel se ta alga javja samo na biljkama ili i po staklu? Kod mene sam primetio sitne male "dlachice na prednjem staklu... vrlo vrlo malo, ali rekoh da proverim dok ima malo... Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Čet Sep 29, 2011 2:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze alga svugde da se uhvati a ne samo na biljkama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Čet Sep 29, 2011 3:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene je za sada sve cisto kao suza jedino po biljkama je ima po malo. Te dlacice su duzine po 2-3mm. Jedino mi se jutros na povrsini vode nakupilo dosta nekih baloncica kao pjena da se stvorila a neznam od cega.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Čet Sep 29, 2011 10:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel ovo mozda ta alga... dugo je oko 5-6 cm...

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
matija2008
Akvarista



Registrovan: 23 Dec 2010
Poruke: 162
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Sep 29, 2011 11:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel taj hidrogen nesmeta ribicama?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Čet Sep 29, 2011 11:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iskustva govore da ne smeta, ali njih je bar lako odvojiti za svaki slučaj. Hidrogen je aktivan pola sata i posle nestaje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License