Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Puzići Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Pet Sep 30, 2011 3:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

[quote="Vlada991"]Jel ovo mozda ta alga... dugo je oko 5-6 cm...

Image

Da li si mislio na ovu obiljezenu crvenom bojom ili plavom. Mislim da ova sto je kod mene ista je kao ova obiljezena crvenom bojom a ovo plavo mi lici na mahovinu Very Happy
Kod mene je ova tanka samo sto je moja duga najvise 3-5 mm jer pretpostavljam da nije uzela maha i da se nije toliko razvila, da sam je skontao u startu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Sep 30, 2011 3:47 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Pet Sep 30, 2011 3:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

rainforest ::
Puzevi nisu tvoj problem.
Tvoj problem i to veliki je ta zelena končasta. Reaguj odmah dok ih je još malo.
Prvo mehanički sa četkom za flaše pokupi koliko god možeš.Ostalo, u špric sipaj hidrogena 3% i polako pod vodom prskaj po algama. Nemoj potrošiti više od 5ml/10 litara akvarijumske vode.
Možda strada i neki list, ali obnoviče se.


RF. Uradio sam kako si mi i rekao samo sto sam ja jos malo potkratio biljke da bude lakse boriti se snjom a vjerujem da ce se brzo obnoviti. Malo sam i osvjetljenje regulisao. Stavio sam 4-2-4.
I Novo pitanje ako nisam dosadan. Jel ovo sa hidrogenom se samo jednom poprska ili kako to ide koliko puta se to ponavlja svaki dan ili kako ???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Pet Sep 30, 2011 1:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne ne, to zaokruzeno plavom bojomje mahovina. Razz
Ovaj najveci krug je to shto mi se chini da je alga i imam je samo tu, nigde vishe... nalazi se na najvishljoj grani u aq, najbliza tachka do osvetljenja... mozda je to uzrok, jako svetlo? :/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Pet Sep 30, 2011 1:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa najverovatnije da jeste, nego je odstrani fizicki jer ako jeste da se nebi prosirila bolje sprijeciti nego lijeciti Very Happy Ili ako je na nekom listu najbolje bi bilo da otkines taj listic mislim ako je samo tu al je malo cudno da je samo jedna nit. DA NIJE MOZDA NEKA DLAČICA Very Happy Very Happy Very Happy Šala mala Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Pet Sep 30, 2011 2:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da da, to je alga... damn it! :@ Uklonio sam sve shto je moglo rukom, nije previshe, ali je prisutna u aq... :/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Sep 30, 2011 2:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo bez panike i sa puno strpljenja, alge su sastavni deo svakog akvarijuma, poenta je držati ih pod kontrolom i voditi računa o opštem stanju akvarijuma pošto uglavnom ne postoji samo jedan uzrok pojave alge nego čitav niz faktora, od ne adekvatnog osvetljenje, foto perioda, zamene vode, hranjenja riba, hranjive podloge i još milion stvari koje utiču na postojanje algi. Poajva algi u novo formiranim akvarijumima je sasvim normalna stvar, kada akvarijum prođe proces cikliranjja i potpuno se ustabili, kada se biljke razrastu, alge će polako nestajati ali će ih uvek biti po malo i oko toga ne treba praviti paniku! Osnovna stvar za kontrolu algi je dobra ubiljenost akvarijuma u početku brzo rastućim biljkama, redovna zamena dela vode i umerena ishrana riba! Za hemiju uvek ima vremena, prvo ove osnovne stvari ispoštujte pa posle finese!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Pet Sep 30, 2011 3:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemanja bas ti hvala na iskrenom odgovoru, pao mi je kamen sa srca.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Pet Sep 30, 2011 5:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala nemanja, ja mislim da sam preterao sa hranjenjem ribica... :/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pet Sep 30, 2011 7:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Biohazard ::


RF. Uradio sam kako si mi i rekao samo sto sam ja jos malo potkratio biljke da bude lakse boriti se snjom a vjerujem da ce se brzo obnoviti. Malo sam i osvjetljenje regulisao. Stavio sam 4-2-4.
I Novo pitanje ako nisam dosadan. Jel ovo sa hidrogenom se samo jednom poprska ili kako to ide koliko puta se to ponavlja svaki dan ili kako ???


Samo jednom. Strada malo i bilje, ali alge više, pa tako daš prednost bilju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Pet Sep 30, 2011 8:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok uradjeno danas sam uzeo Ancitruse i pasu algice sa listova nane strasno samo na njoj vise i sisu Reko mozda malo propomognu. Mada kod mene nije to toliko strasno samo sam se bio zabrinuo da nebuknu Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mantisp8
Akvarista



Registrovan: 20 Jul 2011
Poruke: 50
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Pet Sep 30, 2011 11:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Je l ovo mozda ista alga ili se radi o smedjoj?

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
japamija
Akvarista



Registrovan: 03 Jan 2011
Poruke: 264
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Okt 01, 2011 12:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mantisp8 ::
Je l ovo mozda ista alga ili se radi o smedjoj?

Image


E ove i ja imam brdo. Ne znam sta da joj radim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Y2K986
Akvarista



Registrovan: 18 Sep 2011
Poruke: 216
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Sub Okt 01, 2011 12:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Proces uklanjanja ove alge je dosta tezak. Uklanja se hidrogenom koji je spomenuo RF u nekom od prethodnih postova. Razlog javljanja je slabo osvetljenje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Sub Okt 01, 2011 12:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene nije ova. Kod mene je koncasta koja kako vidim i cujem raste i po 5-6 cm a moja je samo par mm, isto stoji vec par dana izgleda da je kontrolisem kako treba Smile Ovo kod vas je vjerovatno ta smedja. A lijeci se hidrogenom, Citiram Rainforest-a :
rainforest ::
Puzevi nisu tvoj problem.
Tvoj problem i to veliki je ta zelena končasta. Reaguj odmah dok ih je još malo.
Prvo mehanički sa četkom za flaše pokupi koliko god možeš.Ostalo, u špric sipaj hidrogena 3% i polako pod vodom prskaj po algama. Nemoj potrošiti više od 5ml/10 litara akvarijumske vode.
Možda strada i neki list, ali obnoviče se.

Poprska se samo jednom i to je to. Ali trazite hidrogen 3% onaj za ispiranje usta, NE ONAJ STO ZENE KORISTE ZA FARBANJE KOSE Smile
Iz vode isparava za pola sata, Koliko sam ja citao i po savjetima drugih prema meni nije stetan za ribice ali nebi bilo lose da se izvade ribice na tih pola sata sto je sigurno sigurno je. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Sub Okt 01, 2011 1:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

japamija ::


E ove i ja imam brdo. Ne znam sta da joj radim.


Ako je baš baš brdo onda jedino varikina.

Sve rasturiš. Staklo i ostali hard opereš varikinom, uključujući i filter.
Dobro ispereš sve, sa puno vode.
Bilje tretiraš u rastvoru varikine 1:20,(20 delova vode), oko 3 minuta. Posle dobro ispereš biljku i ostaviš je u čistoj vodi. Neke neće preživeti, ali ako su alge prevladale, ionako nemaš drugog izbora.
Ribe naravno ne tretiraš.
Sve ponovo sklopiš....

Ovo važi samo u drastičnim slučajevima kad algi ima mnogo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License